Přejít na obsah

Dalkove ovladani nefunguje , central ano


Peposu

Doporučené příspěvky

Zdravim mam dotaz .

 

montoval jsme radio do auta (neoriginal) bohuzel jsme blbec neodpojil baterii a zapomnel jsem vypnout klicek v zapalovani a omylem jsem si strejchnul antenou o radio a hodilo to slus a vyhodilo to pojistku , odpojil jsme vse , vymenil jsme pojistku , zalozil radio  a potom vse zase pozapojovala pustil . Vse na autu funguje jak ma i to radio . ALE problem !!! nefunguje mi zamykani na dalku , musim zamykat klicem ve dverich  a to zamkne central normalne cele auto. prosim poradte mi co asi tak by se mohlo kde stat? diky

 

 

P.s: skousel jsem nove nacteni klice , sedet v aute otocit na kontrolky a drzet tlaacitka , nebo jeden klic do skrinky druhy do zamku a otacet sem a tam a nic nepomohlo :-( 

nefunguje dokonce ani druhy klic ktery mi lezel doma v supliku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky  , bohuzel asi jo :-(

 

jeste dotaz mozna stim to i souvisi mozna ne, vy co mate po face a pouzivate svetelka v aute na stropech pro rozsviceni pri otevrenych dveri rozsviti se vam kabyna kdyz vytahnete klicek ze zapalovani po dojezdu? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky  , bohuzel asi jo :-(

 

jeste dotaz mozna stim to i souvisi mozna ne, vy co mate po face a pouzivate svetelka v aute na stropech pro rozsviceni pri otevrenych dveri rozsviti se vam kabyna kdyz vytahnete klicek ze zapalovani po dojezdu? diky

 

je to vec kodovani BSG, face ne-face je jedno ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím! Nedávno jsem měnil v dálce baterku a dálka bohužel nekomunikuje s autem. Tak jsem dnes byl v klíčovém centru s dálkou, aby mi jí spárovali, ale bohužel bez výsledku. Napíchl Fábii na VAG a říkal, že je vše OK, ale dálka stále nefunguje. Nevěděl by někdo co by to mohlo být? Pouze jsem v dálce vyměnil baterii. Chvíli dálka fungovala, ale pak zničeho nic přestala fungovat :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale problem je v tom ze to radio tam predtim taky bylo neoriginal ,jen jsme vymenil stary typ za novy typ radia a i stejna znacka .A nerikejte mi ze by to melo v souvislosti stim ze jsme propojil cerveny kabel i se zlutym kabelem? i kdyz to taky tak predtim bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano byl jsme stim v servisu. Napichly to na pocitac a zadne zavady to nenaslo , skousely jsme to sparovat a nepodarilo se to :-( vag stale hlasi ze bez zavad , v komfortce to cvaka pri zmacknuti klice, ale problem je ze kdyz zamknu auto klicem tak se nerozblika kontrolka na dverich , pry se neaktivuje safe ci co . tak nevim .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoda_felicia: Tomu nerozumím. Napíchl ji na diagnostiku a provedl spárování nebo jen zkontroloval registr závad?

Byl jsem si nechat přidělat náhradní klíč bez DO a tak jsem to využil, aby se mi pokusil spárovat starý klíč kde DO (měnil jsem baterii a po týdnu DO přestalo fungovat). Takže to napíchl a pokusil se spárovat. Řekl mi, že vše DO "slyší" či co a že je tedy vše OK. Ale jestli zkontroloval registr závad, to nevím. Kdyby tam něco bylo, tak by se mu to tam objevilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem si nechat přidělat náhradní klíč bez DO a tak jsem to využil, aby se mi pokusil spárovat starý klíč kde DO (měnil jsem baterii a po týdnu DO přestalo fungovat). Takže to napíchl a pokusil se spárovat. Řekl mi, že vše DO "slyší" či co a že je tedy vše OK. Ale jestli zkontroloval registr závad, to nevím. Kdyby tam něco bylo, tak by se mu to tam objevilo?

Pak tedy tak nějak nechápu, jak mohl onen technik v klíčovém centru sdělit, že je vše OK, když ani poté dálkové ovládání neovládá centrální zamykání? Já dělám tutéž službu zákazníkům a na diagnostice poznám rozdíl mezi pozitivně detekovaným DO (tzn. že jednotka je schopna se daný DO naučit) a spárovaným DO (jednotka se daný DO naučila). Jestliže v tvém případě technik provedl bezchybné spárování a přesto nereaguje centrální zamykání, pak by ti to měl taky přesně vysvětlit, že v tomto případě za problém nemůže výměna baterie v DO. Navíc klíčová centra mohou mít diagnostiku specializovanou na IMMO KEY a ty většinou nemají obvyklé funkce jako je mají servisní diagnostiky. Dá se jen odhadovat na problém někde mezi jednotkou panelu BCM a jednotkou centrálního zamykání (spíše ta jednotka centrálu :kol-133: ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak tedy tak nějak nechápu, jak mohl onen technik v klíčovém centru sdělit, že je vše OK, když ani poté dálkové ovládání neovládá centrální zamykání? Já dělám tutéž službu zákazníkům a na diagnostice poznám rozdíl mezi pozitivně detekovaným DO (tzn. že jednotka je schopna se daný DO naučit) a spárovaným DO (jednotka se daný DO naučila). Jestliže v tvém případě technik provedl bezchybné spárování a přesto nereaguje centrální zamykání, pak by ti to měl taky přesně vysvětlit, že v tomto případě za problém nemůže výměna baterie v DO. Navíc klíčová centra mohou mít diagnostiku specializovanou na IMMO KEY a ty většinou nemají obvyklé funkce jako je mají servisní diagnostiky. Dá se jen odhadovat na problém někde mezi jednotkou panelu BCM a jednotkou centrálního zamykání (spíše ta jednotka centrálu :kol-133: ).

Nevím zda klíč přímo spároval. Vím jen to, že klíč dal do zapalování a zkontroloval na PC (to trvalo tak minutu), pak klíč vytáhl a zmáčkl tlačítko na DO. Řekl mi je to, že klíč je spárovaný dobře a že ho slyší či co. O nové spárování se zřejmě ani nepokusil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím zda klíč přímo spároval. Vím jen to, že klíč dal do zapalování a zkontroloval na PC (to trvalo tak minutu), pak klíč vytáhl a zmáčkl tlačítko na DO. Řekl mi je to, že klíč je spárovaný dobře a že ho slyší či co. O nové spárování se zřejmě ani nepokusil. 

Asi možná byl spokojen s typickým cvaknutím, kterým jednotka reaguje v učícím procesu na DO (koneckonců podobně to popisuje KillersMPL). Ovšem následně by měl vyběhnout z auta, zavřít dveře a vyzkoušet DO naostro. A teprve až by centrál zareagoval na stisknutí tlačítka DO, pak by onen technik mohl zvolat "OK!". Domnívám se ale, že se tě potřeboval rychle zbavit. Doporučuji zvolit jiné klíčové centrum nebo odborníka, který se bude tomuto problému na místě trochu víc věnovat. To cvaknutí v učícím procesu totiž neznamená úspěšné spárování ale jen reakce jednotky na signál z DO s odpovídající vysílací frekvencí! A zapomněl jsem poradit hned na začátku důležitou věc. Dálkový ovladač, který má být spárován, musí mít skutečně dobře nabitý knoflíkový článek. Nespoléhej se na to, že si třeba baterii před nedávnem kupoval, v obchodech mají leckdy neskutečné ležáky. Doporučuji článek změřit voltmetrem, měl by mít napětí kolem 3,3V po koupi, nejméně však 3,1V pro úspěšné spárování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...