Přejít na obsah

Fabia II / Roomster - koupě (výbava/motorizace)


milans14

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Dobry den prajem. Idem kupovat nove auto a tak nejak padol vyber na fabiu(mozno este golf, ale o tom neskor). Asi tyzden som sedel nad tymto forom a kadejakymi clankami a postrehmi a stale sa neviem rozhodnut, do akej motorizacie ist. Ci 1.4 16V alebo 1.2 TSI 63kw. Viem plusy aj minusy-nejak ich sem zhrnem vramci toho co ja od toho auta ocakavam a pozadujem a skor tak nejak ocakavam, ze mi niekto pomoze sa priklonit k jednemu motoru, lebo fakt sa neviem rozhodnut.

 

1.4 16V:

vyhody:

zevraj bezproblemovy motor-to vsak uplna pravda nie je uz len problemy  s klimou vs otacky, starty az na druhy a treti krat atd, ale ok je inak celkom spolahlivy

nizsie prevadzkove naklady resp servis

nizsia obstaravacia cena

 

nevyhody:

vek auta-vsetko co pozeram inzeraty je rok 07-08.

slabsi vykon-urcite nic moc akceleracia

nemoznost chiptuningu

vyssia spotreba

 

 

1.2 TSI

vyhody:

akceleracia, ide viac od podlahy, proste lepsie taha...

mladsie auta-inzeraty rok vyroby od 2011

moznost chiptuningu-ak by mi vykon casom nestacil podla toho co som sa docital je motor rovnaky ako 77kw cize by to mali ist chipnut vpohode

nizsia spotreba

 

nevyhody:

vyssia obstaravacia cena

problemovejsi motor-hlavne cena rozvodov a turba ak sa pokazi a cely servis je teda urcite drahsi

 

Jazdim momentalne 2x20 km denne sem tam vylet atd. Nie som pretekar, jazdim na spotrebu, predvidam atd. Na druhej strane rad tomu vytnem resp nemam rad ked sa niekto z obce vlecie mimo obce pol hodinu z 50 na 90-cize v tomto smere na to rad dupnem na dosiahnutie 90 a tam to hasne. Tiez mam rad ked nemusim pred predbiehanim podradovat a auto proste potiahne od spodu.

 

V rodine mame fabču 1.2 TSI 77KW a je to podla mna raketa-taha nadherne od spodu, ci uz pri obiehani alebo ked vychadzam z dedin, tak enchavam za sebou auta uplne inej triedy alebo auta ktore vyzeraju ovela schopnejsie :DD mozno je to tym, ze zevraj ma v skutocnosti 97kw a nie 77.

Mam tiez cerstvu skusenost s rapidom 1.2tsi 66kw-bolo o triedu lenivejsie a urcite od spodu tak nezaberalo. Nebolo to vsak zle a ak by takto nejak tahala fabca 1.2 tsi 63kw mne by to stacilo pripadne ten chip.

 

Neviem ako jazdi 1.4 ale je mi jasne ze nebude tak tahat-ale mozno by ma prekvapila a stacila by mi-asi by bolo najlepsie najst bazar a ist ju vyskusat-to by mi zrejme velmi pomohlo pri rozhodovani. Taktiez by som sa nemusel bat, ze budem musiet vycalovat stovky eur za retaz alebo za pokazene turbo coz je fajn plus :D

Auto planujem mat tak 4-5 rokov. Co sa tyka neskorsieho predaja neviem co predam lepsie-1.4 je spolahlivejsie ale bude starsia, 1.2 bude novsia ale v ociach ludi menej spolahliva.

 

Dufam, ze som poskytol dostatok info a niekto mi pomoze po ktorom motore sa mam skor pozerat aj ked fakt asi bude najdolezitejsie zajst do bazaru a tu 1.4 vyskusat. Este som uvazoval nad golfom-vyzera z vonku dobre-ma viac objemny kufor a motor 1.6 75kw bude mozno taka stredna cesta medzi tymi 2 motormi u fabie.

U toho golfa vsak opat bude nevyhoda ze to bude starsie auto uz a vyssi najazd+ myslim ze diely a celkovo info, fora atd sa tazsie zhanaju ako v pripabe fabie.

 

Hodim sem na ukazku nejake inzeraty co som nasiel a uvazujem nad nimi-moj rozpocet je inak tak okolo 5500-max 6000 eur cize 150 000 czk je cca strop.

Zhanam vo vybave maxidot+climatronic-vsetko ostatne sa da vpoho dorobit,napr parkovacie, vyhrievanie atd. klimu vsak neprerobim a maxidot sa tazko zhana.

 

Inzeraty:

1.4 16V

aačko-slusna vybava podozrivo lacne   dovoz top vybava-podozrivo lacne?   bazar fojtik

 

1.2 TSI

super vybava-podozrivo lacne  drahe-top vybava-maly najazd  AAcko-top vybava ale dost drahe    dalsie AA-dost drahe  autokompex-top vybava-drahe  

 

GOLF

 prvy  druhy  treti  stvrty  piaty  šiesty   asi len dva maju maxidot coz je nafigu...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych být tebou šel do 1,2 tsi, ale 77kw (má kotoučové brzdy v zadu) a co nejnovější. :) Ty první měly problémy s rozvody. U posledních už bych to jako nějaký problém neviděl a turba bych se taky nebál. Stačí umět jezdit s turbomotorem a NEDUSIT ho pod záběr turba, jak jsem si stihl všimnout by si nejraději jezdil a vydrží ti bez potíží.. Navíc ho snadněji seženeš a jak jsi si všimnul i novější kusy po faceliftu. Jediný problém bude při následném prodeji. 1,2 TSI byly plné bazary už před 3 lety když jsem sháněl já náhradu za F1 a nebude tomu podle mě jinak ani dále. Ale aspoň máš z čeho vybírat.

A pocitově pojede 1,2 TSI daleko lépe i se zapnutou klimatizací jak 1,4 16V.

 

Golf je o třídu výše, takže bude dražší, starší, s vyšším nájezdem, více opotřebený a častěji stočený, nebo zamaskovaný vrak. Přitom třeba kufr v krátké verzi není žádná sláva. Jen o malinko větší jak krátká fabča. :/ Ale na druhou stranu bude o třídu výše v bezpečnosti.

 

A nedá mě to, ale musím se vyjádřit k tvému stylu jízdy.. :) Protože hrozně miluji jak potkám řidiče jako jsi ty. V obci 50 a ani o kilák více, hned za značkou obce plný plyn nejlépe plyn zarazit pod podlahu a zase přesně 90 ani o kilák více. A jak je cedule začátek obce tak ještě jsou oblíbenou disciplínou brzdy do ruda! Hned na úrovni cedule. Skvělé za takovým jet, nebo ho začít předjíždět, když se rozhodne zrovna přidat na svou 90km/h +-0,1km/h :)

 

 

Ještě bych ti doporučil hledat fábii po faceliftu. Má mnoho výhod oproti fábii před faceliftem. Lépe svítící hlavní světla, denní svícení z výroby, hezčí grafiku PP, climatroniku a celkově palubní desky, mladší kusy a jedinou nevýhodu, žádná 1,4 16V není po faceliftu vyrobená..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fsociety19x: Podívej, 63 vs 77 kW není až tak markantní rozdíl, motory jsou identické a liší se pouze softwarem. 63 kW verze jede téměř identicky, jediný hlavní rozdíl je v tom, že ve vyšších otáčkách, kde 77 kW verze ještě táhne 63 kW je už mrtvá. Pokud budeš čipovat, tak je to uplně jedno protože jak jsem naspal, oba motory jsou stejné. CO se spolehlivosti týče, tak jo jasny TSI hlavně první se nepovedly... Ovšem pokud se to o člověk stará, jedou pořád. Mám Fabii rv 2010 77 kW ještě v automatu DSG a jezdím víceméně bez problému za celou dobu jsem měl problémy jen se špatnýma svíčkama, zadníma kotoučema (zrezly) a jinak nic. Jezdím tak nějak na pohodu, rozhodně ne žádný závodník ale nebojím se tomu sem tam přitnout (Třeba na výjezdech z obce :D:D:D:D ). Pokud koupíš první TSI tak udělej rozvody a máš klid v autorizáku kolem 8 tis a dostaneš do prvního TSI rozvody s širším řetězem a hotovo. Jinak co s TSI by si měl jezdit na trochu kvalitnější palivo než s 16V to víceméně sežere skoro všechno. Olej se musí měnit u obou tak rozdíl nebude a jinak mě rozdíly nenapadají.

Jak Petr zmínil zadní kotouče tak na to bych se z vysoka vyprdl.. Kotouče vzadu pokud budeš skakat takové krátké trasy toho moc nenabrzdí a jen si zaděláš na problémy s tím, že ti začnou rezavět, zlaté zadní bubny, auto sice nebude tak brzdit, rozdíl oproti 77 kW verzi je znát, ale osobně bych vzadu bubny měl raději než ty vy*ičené kotouče :D

 

Za sebe bych jednoznačně šel do TSI, 16V není špatný motor ale prostě je to atmosfera a i když špatně nejede jel jsem s ní asi 3x tak to prostě na TSI nemá a ať se se mnou hádá kdo chce :D  A u Fabii vubec bych se po předface nedival, navíc tam stejnak TSI není.

 

Jinak abych nepozapomněl, nezapomeň u TSI na vyhřívané sedačky, jestli budeš jezdit 20 km tak to ti začne topit nejdříve v pulce cesty v zimě ;)

 

Co se porovnání s Golfem týče, tak máme doma ze stejného období i Golfa VI 1.2 TSI 77 kW a rozdíl oproti Fabii je markantní, Golf je auto ve vyšší třídě, takže pohodlnější, větší a tak nějak prostě úplně jiné auto.Ovšem ty vybíráš ještě mezi Golfy 5. generace  a to je už nějaký pátek staré auto, v tomhle případě bych volil Novější Fabku.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galviho ber s rezervou, lebo on namiesto bŕzd používa na spomalenie svojho auta odpor vzduchu. Ak sa totiž pozrieš na spritmonitor.de, a vyhľadáš si Fabie 1.2 TSI s DSG, tak zistíš že Galvi je ozajstný ekojazdec. Pred rokom bol dokonca na prvom mieste, tak si dokážeš predstaviť, že prečo asi mal problémy s brzdami. :D 
Na druhej strane tie väčšie brzdy + bubny u 77 kW verzie TSI sú naozaj super. A to nie len kvôli o dosť väčšiemu brzdnému účinku, ale aj kvôli životnosti. Ja mám najazdených viac ako 120 tisíc km, brzdy mám ešte stále pôvodné, a nevyzerá to tak, že by som ich v najbližšej dobe musel meniť. 

K tomu výberu auta/motorv. Určite by som zobral TSI, tj. Fabiu po facelifte. Golf je síce dobré auto, ale určite nie s 1.6-kou. Papierový výkon síce podobný ako u Fabie, ale je to ťažšie auto a ten motor nie je preplňovaný, takže ak budeš chcieť aby to išlo, budeš ho musieť točiť do vysokých otáčok. Čo sa týka porovnania s 1.4-kou Fabie a TSI, sám si zistil, že stará dobrá atmosféra nie je úplne bez problémov, a hlavne, niektoré problémy (štartovanie na 2-3. pokus) stále nemajú definitívne riešenie. Oproti tomu všetko čo bolo u TSI, je vyriešené. Najlepšie je kúpiť model vyrobený po 18.6.2011, ale aj keď kúpiš TSI so skorším dátumom výroby, stále máš možnosť vymeniť reťaz za inovovanú verziu, a budeš mať svätý pokoj.


Prevádzkové náklady: Povinné servisné úkony sú rovnaké, rozdiel je iba v cene sviečok a pár korún hore/dole kvôli iným filtrom. Spotreba ale bude nižšie u TSI.

Neskorší predaj: Neviem ako dlho si chceš nechať auto, ale podľa mňa po čase bude cena 1.4-ky aj TSI +/- rovnká. TSI má síce zlé meno kvôli problémom prvých ročníkov, ale typický kupujúci 7 a viac ročnej Fabie to už aj tak nebude riešiť. Dnes väčšina ľudí pozerá aj tak iba na kilometre, výbavu, kúpnu cenu. Typ, kubatúru a výkon motora riešia skôr kvôli spotrebe a výške PZP.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapy tak takuto podporu som necakal. jednoznacne ste ma presvedcili v provm rade to, ze na V golf kaslem a teda ze pojdem do fabie a TSI. Asi to spravim tak, ze zajdem do AAcka a rovno im poviem ze chcem sa prejst aspon 5 minut s 1.4kou a 5 minut s TSI. Ale kazdopadne tie veci co ste pisali ma jednoznace utvrdili ze TSI bude pre mna spravny motor. Este k par veciam, co ste spominali...

Ja by som aj kupil rovno 77kw verziu ale zohnat ju s climatronicom a maxidotom bude pre man problem z financneho hladiska a to zrejme aj keby mala len manual klimu. Uz 63kw TSI je vacsina inzeratov tak na hrane toho co si mozem dovolit a zas niektore su az podivne lacne-nechcem sa ale uplne vyhadzat z penazi lebo treba mysliet aj na servis takze tak. Skor to vidim na tu 63kw a ak nebudem musiet za draho servisovat tak si zaplatim chip :p

 

CO sa tyka porovnania medzi 63 a 77 este...ze ten rozdiel by som mal citit az vo vyssich otackach-neviem moc tomu neverim -neviem ci sa motor v rapide 1.2 TSI 66kw nejak moc lisi od fabie 1.2tsi 63kw ale ako som hovoril  pred  tyzdnom som siel s tymto autom a bolo oproti nasej 77kw ovela lenivejsie a to myslim prave pri rozbiehani akceleracii atd.(zaujimave je ze som bol vsak schopny dat spotrebu 4,3 litra  na100 km na  180 km dlhom useku-to neda snad ani diesel tvle)

 

Co sa tyka brzd-cital som o tom-kotuce vs bubny, len som nevedel ze prave medzi 63 a 77 TSI je tiez rozdiel. Osobne by mi asi kotucove vobec nechybali-mam totiz zvyk dost na brzdu tlacit-zvyk z felicie a ked jazdim nasou TSI 77 fabcou alebo sluzobnou kia sportage alebo H. i30 tak sa mi dost casto stava ze proste automaticky dupem na tie brzdy a brutalne poskocim lebo vsetky tie auta maju kotucove ak sa nemylim a to staci pomalyl en spickou sa dotknut brzdy a uz to brutalne brzdi-cize brzdy pre man rozhodovaci argument nie su.

A inak nie nejazdim v obci presne 50 pak to hned vykurim na 90 a potom dupem pred dalsou obcou na brzdy. Jazdim skoro 60 v obci lebo sak tachace su stocene 3-4km/h dole+zeleny toleruju cca 3km prekrocenie cize jazdim 58 podla tacho cca-lenze hned ked idem z obce na to dupnem-dostanem sa na 90 a 90 drzim dovtedy dokym vidim ze aha zacina v dialke dalsia obec abo ten usek poznam a rovno davam nohu z plynu alebo vyhodim rychlost cize do obce zas prificim tou 60 kou. Nemam proste rad ked sa niekto vlecie mimo obce 70 a aj na tu 90 sa dostava pol dna :D

 

Kazdopadne este raz Vam dakujem za postrehy, moc ste mi pomohli-uz len najst nejake pekne TSI v mojom limite cca 150 000kč. moc ich nie je. tu jednu co som sem hodil inzerat skusim ist pozriet kedze ju mam rovno za hranicami a inak mam zatial smolu lebo do AAA mam obavy ist-aj ked by som pozadoval najprv ist s tym autom do autorizaku clovek nikdy nevie ake poplatky si ti vycuranci vymyslia a pol dna niekde zazivat ich psychicke natlaky...

 

 

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš nějaký zvláštní důvod chtít výslovně climatronic? On ten jednozónový climatronic není žádná velká výhra, viz téma Climatronic - dotazy. Climatic má také automatickou regulaci teploty, jen výdechy a rychlost ventilátoru si musíš regulovat ručně a ano, nevypadá tak dobře jako climatronic. Zase je intuitivní, člověk na něm nemusí pokaždé hledat správné tlačítko, když potřebuje něco nastavit manuálně, a v noci mu nesvítí v autě další bílý bazmek, který nejde ztlumit.

Budíky s maxidotem se případně dají sehnat a vyměnit.

 

Konstrukce brzd nemá v tvém případě vliv na rychlost nástupu brzdného účinku, to je věc nastavení posilovače. Já mám také kotoučovky na obou nápravách a posilovač vlažný - když chci pořádně zabrzdit, musím pořádně zadupnout. Jak vždycky říkám, jedovaté brzdy jsou dobré do sporťáku, kde se předpokládá časté rychlé a silné brzdění, pro běžnou jízdu jsou vhodnější brzdy, kde se dá snáz pedálem regulovat brzdná síla. Nakonec je to ale hlavně otázka zvyku a s tím, jestli máš vzadu bubny nebo kotouče to opravdu nesouvisí. Z hlediska bezpečnosti ale 100% platí, že účinnější brzdy a přilnavější pneumatiky jsou vždy lepší!

 

Než se pro nějaké auto rozhodneš, nech si zkontrolovat jeho servisní historii v databázi ŠA. Občas potom z na první pohled pěkné leštěnky za dobrý peníz vyleze od počátku problémový kus, kterému je vždycky lepší se vyhnout. Což platí bez ohledu na motorizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za dalsie postrehy. s climatronic je to tak ako si pisal-je to u mna hlavne o dizajne :D proste som na automaticku klimu zvyknuty zo sluzobnych aut a ked som ju teraz videl v rapide tak sa mi celkom pacila a bolo fajn si nastavit teplotu a o nic sa nestarat. nejake clanky climatic vs climatronic som uz cital a argumenty pre cliamtronic boli teda-ze vyzera pekne a ze si nastavis teplotu a tu ti to udrzuje resp reguluje samo. ten climatic je taky suflikantsky-mame ho na nasej fabci  a ako OK das to na najstudenejsie  ked je v aute brutal hic, tak to vychladi ale tym to hasne-nema to tu taku technologicku pachut. diskusiu, ktoru si mi sem hodil si urcite precitam.

Ale mozno sa nakoniec aj zmierim s tym, ze keby auto vyzeralo fajn a malo vsetko ostatne tak by mi aj stacila ta manualna klima. 

 

maxidot pochybujem ze zozeniem aj vlakno na tomto fore ohladom toho je dlho mrtve a obchadzat vrakace alebo to dovazat niekde z nemecka na to nemam cas alebo riesit stym ci to bude naozaj pasovat, kupim to a nahodou to nebude...to nie ten maxidot je pre mna fakt podmienka. 

 

A inaks fabcou chodime do skoda servisu pravidelne cize ano ked budem kupovat hadam by mi prehnali databazou nejake 2-3 vinka...len musim najprv najst nejaku peknu fabču :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napíšem ti aj ja môj názor. Jazdím prevažne 1.4kou. Neni pravda, že to je bez problémový motor. Má výrobné vady, ktoré sa síce prejavia až vo vyšších nájazdoch ako sú napr piesty. Potom sú celkom háklivé na dobrý olej. Zlý olej môže znamenať pokazenie zdvihatok. To že motor pokiaľ sa nevytočí nemá žiadnu dynamiku oproti TSI je myslím jasné. Čo sa týka spotreby dá sa na ňom jazdiť dosť ekonomicky. Ja na ňom jazdím do roboty 30km tam a späť spotreba v týchto horúčavach bez klímy priemer 4,7l v prípade klímy 0,5l. 

Mal som možnosť jazdiť aj na Fabie 1,2TSI 77kw. Myslím, že veľmi dobrý motor. Dobrá dynamika, spotreba ale vyššia v priemere ako 1,4ka. Dá sa ale na ňom jazdiť aj podstatne ekonomickejšie ako na 1,4 motore. Môj tato mal Fabiu 2 po FL Combi 1,2TSI 77kw Elegance výbava rv. 12/2012. Keď odovzdával auto malo 200tkm a motor išiel ako zamlada, turbo bez problémov. Reťaz menená pri 160tkm. 

 

Odporúčam hľadať tak aby aj pri 63kw verzii TSI boli vzadu kotúčové brzdy. Keď sa bubne pokazia tak kým to opravíš aby to brzdilo ako má tak sa nanadávaš riadne.

 

Keď chceš tu je auto, ktoré je s tej istej firmy, ako pracuje môj tato. Je to auto s operatívneho leasingu čiže servis tam bol zabezpečený. Dal som to sem len ako príklad. (nerobím reklamu). Akože strieborná je síce taká otrepaná farba ale tak pekná výbava, dobrý motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Climatic - automatické udržování nastavené teploty v interiéru funguje naprosto v pohodě, asi to máte nějaké rozhašené. Problém je v tom, že se do FII FL přestal dávat tuším někdy koncem roku 2010, takže auto s 1.2 TSI s novějšími rozvody a Climaticem z výroby neexistuje. Pokud tedy nebyly rozvody později vyměněny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, marfan napsal:

Keď chceš tu je auto, ktoré je s tej istej firmy, ako pracuje môj tato. Je to auto s operatívneho leasingu čiže servis tam bol zabezpečený. Dal som to sem len ako príklad. (nerobím reklamu). Akože strieborná je síce taká otrepaná farba ale tak pekná výbava, dobrý motor.

 

No mě se líbí :) Dobrý výběr :) Má vše co normální člověk potřebuje na pohodovou jízdu. Taky mám auto z operativního leasingu a nemohu si stěžovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj. v prvom rade dik za tip na autičko. kukal som preco mi ho nenaslo, lebo inak splnuje vsetky moje zakladne poziadavky-ale je to kombik. nie ze by bol skaredy ale ja hladam hatchback na kombika by som si asi zatial nezvykol. Inak co sa tyka spotreby na TSI tak aj tiez na nasej fabce ked som snou jedno obdobie chodil do roboty lebo som si s mamou vymenil auta tak som mal spotrebu 4.9-5.1 L na trase 20 km okresky mesto pol na pol. do zlina ked som siel tak spotreba 5.1L tiez. cize TSI ma podla mna krasnu spotrebu a ten kto ma velku jazdi ako pretekar nonstop-to turbo proste laka :D

 

co sa tyka temy brzd moc sa v tom nevyznam ale co som sa fakt na nete docital tak najdolezitejsi rozdiel je len brzdny ucinok a vyssia cena pri kotucovkach a nizsi ucinok a cena pri bubnoch-tak neviem co si myslel ze ta oprava bubnovych brzd je naprd :D

tento clanok pekne zhrna rozdiely medzi kotucmi a bubnami-pre mna je v tom smere najpodstatnejsie asi to ze to auto si podla brzd na zadnej naprave urcite vyberat nebudem :p

momentalne som opatovne preletel inzeraty a ten co bol najlacnejsi mi naslo ze bolo burane haha :D cize mi ostava jedna z CR za 150 litrov vo full vybave da sa povedat a nieco v AAčku, a jedna v autokompexe v opave objavil som tiez nejake zaujimave vozy cez SAUTO.cz len tam je vacsinou prekazka vzdialenost. a ine faktory ako napriklad ze jedna je z autodiskontu ktory ma snad este horsie recenzie ako 3Ačka, jedno pekne vozitko ale az v jablonci a posledne je v auto esa coz je pakaren zevraj podobna 3ačkam.

 

Cize predstava je uz jasna, zajtra idem do AAcka len pre zabavu porovnat 1.4 vs 1.2 tsi a potom uz len cakat na nejake slusne auto s TSI motorom najlepsie od sukromnika. Kazdopadne to za 150 litrov z CR sa mi paci a skusim tam zavolat.

 

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tým brzdám, neviem čo je na kotúčových drahšie, ale keď som to ja rátal tak je to +- cena rovnaká akurát s tým, že kotúčové brzdy viac brzdia a ľahšie sa opravujú nastavujú. 

 

Tá zelená vyzerá fajn. To sa ti opláca ísť kúpiť auto do CR ?? Nieje náhodou prepis okolo 300-400€ ? Ak mám mylné info tak by som sa rád poučil, pretože aj mne sa pár aut v CR páčilo len ma odradil tento prepis.

 

PS: V aaa sa nedaj donútiť kúpiť tam nejaké auto, ktoré by si si nepreveril lebo vždy ti ponúknu črep, ktorý ti budú chceť predať lebo ho tam majú dlho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se ti divím, že chceš krátkou :) Combi má skoro 2x větší kufr a při jízdě to ani není poznat. Navíc dost jich má parkovací senzory v zadu, které jsou dnes minimálně hodně potřebný prvek :) Ta krátká z F-M je fajn i s malým nájezdem. A přijatelná cena. Když si vezmu tu předraženou z AAA za 140, která byla sice pěkná ale drahá no..  Jenže inzerát je už přes měsíc starý. :( A výbavá to zdaleka není maximální. Je to nejvyšší výbavový stupeň elegance. Ale řekl bych s klidným svědomím, že víc nepotřebuješ ani v létě ani v zimě :)

 

A k bazarům.. Všichni to jsou sttejní podvodníci. Ale to samé může být i soukromník. Všichni chcou prodat a co nejdráže a nejlépe aby jsi o tom autě věděl co nejmíň a na co nejmíň vad jsi přišel :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ktym brzdam-ano to som cital, ze oprava resp vymena je jednoduchsia-ale naozaj to beriem tak, ze pokial tam budu kotuce-OK pokial nebudu tiez OK :D

Ano do CR sa mi pre auto oplati-na slovensku je minimum inzeratov sedim nad tym dlho takze viem, mozno kombiku su ale tie som nepozeral vobec. proste v cr je vacsia ponuka a mam tam rodinu cize prepis by siel na rodinu a u notara/pravnika by sa podpisala zmluva ze som majitel a veselo si budem jazdit s CZ špz na SR-coze to mam ošefovane. 

 

CO sa este tyka kombika-no raz tolko to nie je 315 vs 530 ak sa nemylim-skor je to o tom ze naco budem "vozit" take kravu auto ked v nom budem dajme tomu 90% casu sam? a to auto aj tam predam do 5 rokov lebo vtedy uz bude u mna urcite uplne ina rodinna situacia-a ako som spominal nevyzera zle ale ani nejak dobre tieto kombiky typu fabia as pol sa mi nepaci ze za tou zadnou napravou ten kufor proste tak nejak moc trci-prevísa. keby boli aj kolesa posunute viac dozadu tak yb to vyzeralo 100% lepsie-toto moj nazor. keby chcem big kufor beriem nejaky sedan, liftback-proste nieco na typ koktavka abo rapid...

 

INzeraty-jo ta zm FM vyzera fajn len je tam uz dlho no. skusim uvidim,jako ja nemam problem aj z bazara ale keby aspon chuji po telefone abo cez mejl rovno priznali kedby sa ich opytam ze ma to daku zavadu alebo ze je to poskriabane-to by som aspon doma zvazil ci sa mi to oplati. Mne sa proste nechce trepat po bazaroch ked viem ze polovica aut bud neexistuje a druha polovica ma nejake skryte zavady. cize pridem do bazaru v CR zistim ze auto je naprd a len sa vytocim-ich taktika ze mi predaju inu rachotinu ked uz som sa tam trepal na man neplati, ale vytoceny by som bol no :DDD

 

inak ako je to s overenym KM v CR podla SPZ to fakt treba okrem SPZ tam pisat dake blbe cislo z poslednej STKacky alebo co? lebo na SR neni problem overit len na zaklade SPZ lenze na CR stranke-ministerstvo dopravy co to sponzoruje to pyta aj cislo toho protokolu ci coho z poslednej STK cize pokial mi ho majitel alebo autobaza neposkytne toto cislo tak s SPZkou nezisitm nic...ci da sa to nejak?

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně není pravda, že po faceliftu nebyla vyrobena žádná 1.4. Byl tam tuším určitý výpadek, ale pak se normálně souběžně nabízela, takže lze sehnat i mladší ročník. Ale úplně jednoduchý a blbuvzdorný motor to taky není, já slyšel hlavně o drahých rozvodech...1.2 TSI bych hledal od roku 2012 (nebo aspoň MR 2012, tedy od poloviny předchozího roku), u kterých už měly být konstrukční změny v rozvodech. 2/2011 bych neriskoval. Když natrefíš na stočenou služební plečku, buď připraven třeba i na to turbo.

 

Co se týče FL, tak bych jen upřesnil, že lépe mají svítit ta dvoukomorová světla, u H4 asi rozdíl nebude. Climatic, jak už bylo řečeno, bohužel s faceliftem nebo krátce po něm vypadl. Osobně se mi tedy líbí více předFL interiér, který měl světlé dekorační prvky nebo více čalounění v kufru, ale to je věc názoru. Bubny by mi nevadily, měly by vydržet více než kotouče.

 

Na AAA a ESA si dávej velký pozor a auta důkladně prověř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi co hovorite na toto auticko? Trochu nad nim uvazujem.napisem plusy a minusy z mojej strany a ak by sa niekto vyjadril k tomu nejak odbornejsie, dost by mi to pomohlo.

 

MINUSY:

cena 600+ cez moj rozpocet ktory som si stanovil-mozno by to o stovecku ale stiahol

Dost velky najazd -170 000 mi pride na TSI motor proste moc aj ked podla foto za auta jazdil ten clovek asi dlhsie trasy...

chyba vyhrievanie zadku a parkovaci senzor okna su len predne v elektrike

chiptuning-a to brutalny-keby to je chipnute zo 63kw na 77 cize 105 koni tak nepoviem-to mam v plane aj ja ale 135?-cize kombinacia vysoky najazd a este takyto brutalny chip? velke obavy mam teda z toho v akom su stave a  kolko este motor, turbo a dalsie veci vydrzia

 

PLUSY:

naj plus je ze to auto mam 5km od domu, mozem ho ist teda hocikedy pozriet, ist snim k mechanikovi alebo do servisu a prepis by ma vysiel len 33 eur  cize prakticky nulove naklady.

je to fešanda :p

ma tam sportove sedacky,tie som zazil v rapide a sedi sa my vnich lepsie ako v klasickych vo fabii

ma tam predne kotuce z RS verzie+kotuce tiez vzadu-toto mna vobec nezaujima osobne resp nepotrebujem to :D

ma tam multifunkcny volant-pekny bonus ale nejak extra to tiez nepotrebujem

ma to auto odhlucnene-co presne to neviem-opat pekny bonus ale nepotrebujem

 

Suma sumarum to auto mi skor pride ze je po nejakom autickarovi resp niekom, kto sa snim apson trochu vyhral a preto ta nadnesena cena.

Osobne viem ze sa da zohnat ale len v CR fabia lacnejsie a pre mna s lepsou vybavou-teda klimatizovana priehradka 4x el. okna, parkovaci senzor a vyhrievany zadok -toto su pre mna lepsie veci ako nejake brzdy z RSka a multifunkcny volant. Lenze v CR su tie auta daleko, zhanat tam mechanika, riesit prepis alebo prepis na rodinu atd to su vsetko starosti naviac.

 

Mna hlavne zaujima vas pohlad na cenu vs najazdene kilometre vs tuning....tak budem rad za kazdy prinosny komentar. vdaka :)

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten chip nerieš, mám tiež od MM Racing, ale ak to nemá zmerané na inej brzde, tak tých 136 koníkov by som bral s rezervou. Aspoň po tom, ako to upravili mne zo 105 koníkov. Rozdiel skoro žiaden.
Pri tomto aute je vidieť, že malo majiteľa. Dosť podobne si v ňom pomenil veci ako ja, lebo ten multifunkčný volant je z Octavie II RS, tiež si dorobil Columbusa, má asi má aktivované prehrávanie DVD aj za jazdy. Okrem toho je tam aj Bluetooth (aj keď ho nevidím že by bol telefón napárovaný na Columbusa), bez čoho by som už v dnešnej dobe auto nekúpil. Xenóny ktoré píše ale nebudú legálne. To buď bude H7 HID sada, alebo prerábka. Ale ak s tým nemáš nejaký morálny problém, tak je to tiež plus. LED denné svietnie sú ale iba vymenené žiarovky za LED verzie, ale  niekoho poteší aj to.
Mne sa najviac páči to, že je autíčko vkusne spravené, tj. červená farba, vzadu difúzor, lízatko v červenej, a strecha a kolesá sú pekne zladené do jednej farby, bez držiakov na EČV. Okrem toho AM verzia mala zapísané 17" kolesá aj v TP, takže o starosť menej a hlavne tie kolesá sú pekné a aj hodnotné.
Mne v tom aute chýbajú iba parkovacie senzory (dá sa dorobiť originál) a vyhrievané sedadlá (to sa už dorába ťažšie/nákladnejšie). To, že vzadu nie sú elektrické okná bude pre teba iba problém ak jazdíš rád so stiahnutými oknami. Ja osobne rád stiahnem naraz aj predné aj zadné okno, vtedy je menší prievan, ale niekto zase jazdí výhradne s klimatizáciou.
Dokonca je v aute aj sieťový program, aj ten stojí nejaké eurá. Skús si auto ešte preveriť v servise podľa VIN, a keď bude ok, neváhaj a kúp ho. A nájazd nerieš, lebo auto sa nemá kupovať podľa kilometrov, ale podľa stavu. Inak ten nájazd skoro 30 tisíc km ročne vypovedá o tom, že to auto neslúžilo iba na chodenie do Lidla a späť.

P.s.: Ak si z rovnakého okresu, nezabudni na výhodu, že nemusíš meniť (=platiť) EČV. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vdaka za vycerpavajucu reakciu. zacnem od konca-o spz viem preto som pisal, ze len 33 eur inak by to bolo 66 keby iny okres.

Ten chip na tom neico moze byt, ze moze to ma v skutocnosti menej konia zas napriklad 77kw verzia origo ma vraj v reale 97kw ci kolko.

Skor by som sa asi zaujimal ako dlho jazdi stym chipom lebo predsa si myslim, ze to musi mat nejaky ten negativny vplyv na niektoru mechanicku cast toho auta-skracovanie zivotnosti, ale mozno sa mylim. Ten vacsi najazd resp tie dlhsie trasy co urcite jazdila  moze byt skor dobre lebo myslim ze radsej ist trasu 100 a viac km denne ako chodit 10 km denne do roboty a na nakup. Problemom bude skor to auto potom predat za slusnu cenu zas lebo ked ho budem predavat s viac ako 200 tisic tak to nikto nebude chciet kupit :D

 

Co sa tyka vysvetlenia ktore si mi napisal ohladom svetiel, do toho sa vobec nevyznam a pokial stym nei je problem na STK, ze by som im musel davat nieco do vacku aby to preslo tak mi to samozrejme nevadi :p columbus ma netrapi bral by som swing lebo garaz sice mam ale nedavam tam vzdy auto a ten columbus by urcite prisiel k urazu-isti spoluobcania by sa o to postarali.

 

Parkovacie senzory chybaju aj mne,ale toho sa fakt moc nebojim-viem ze origo su na skoda webe brutal drahe cez 200 eciek plus ktovie kolko stoji montaz, ale to by sa mozno casom dali zohnat lacnejsie vtom problem nevidim.  Tie vyhrievane sedacky suhlasim-origo ani neviem ci zozeniem resp na stranke skoda dielov samizda su len neviem ci kompletka- neorigo na jednu sedacku stoja aj len 70 eur-co je prijatelna cena ale bojim sa ze montaz je velmi draha-cital som niekde ze trva aj 6 hodin.

Okna vzadu by bol len pekny bonus-osobne som zastancom klimy a doslova nenavidim otvorene okno pri vyssej rychlosti preto aj hladam len s klimoskou fabču.

 

P.S. ak by mi vedel niekto poradit kolko skusit cenu dole stiahnut-na tej stovke dole by som trval stoj čo stoj len neviem ci skusat aj viac resp nechem byt za dementa a ziadat prilis vela z ceny dole :) 

 

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkná, ale chipovanému autu s takovým nájezdem bych se já vyhnul. I když tady je třeba recenze člověka, který najel 160 tisíc a z toho 100 tisíc po obdobném chipu bez závady http://moje.auto.cz/Bat1/faba.html.

 

Co se týče xenonů, v tom jsem opět konzervativní (nekvalitní přestavby jsou na přeshubu), takže zkušenost s STK nemám a vůbec ne na Slovensku. Ale minimálně s PČR kvůli tomu problémy bývají, někdy se s nimi musíš dohadovat i kvůli originálům. Určitě i poctivý technik tě na technické může poslat pryč.

 

Senzory mi u Fabie ani nechybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nečetl jsem to tu všechno.. mam 1,4 63kW, r.v. 9/2011 tedy po FL.. najeto čerstvých 150 000km z toho 127000 na LPG. Rozvody, jak tu kdosi napsal, jsem kupoval i s pumpou za 3700+- kč, výměna u mého servisáka 1000kč. co se týká vad atd motoru, pozoruju jen specifický ,,druhý start, kdy při určité teplotě motor naskočí až napodruhé.. nijak mě to ale neomezuje, že bych z toho byl na větvi.. za celou dobu jsem kromě brzdových desek, axialních ložisek,předních stabilizatorů, rozvodu a jedné žárovky dělal jen běžné věci.. rozhodně nemusím řešit spoustu věcí co řeší jiní u Tsi.. olej nedolévám, co jsem se díval těsně před servisní prohlídkou, bylo tam cca 4mm od spodní rysky.. co se mi na tom autě líbí je levný a bezproblémový provoz, prostě tam liju jen LPG a jezdím , vesměs 90% dálnice za hranicemi rychlostních limitů a spotřeba se pohybuje 7,5-8,5 l lpg/100km,.. a jednou za 15t km to odvezu na kvalitní servis k člověku, který mi servis neojebe, ale udělá ho pořádně , včetně nalití kvalitního oleje a ne nějaké sračky... pravda je, že těch 1,4 moc není na trhu, prodejci všechny přemlouvali na koupi Tsi , ja jsem byl taky masírován at si koupím špičkový turbomotor, ale já měl jasno, na moje nájezdy chci atmosferu a nikdy jsem nelitoval, že jsem si vybral tento motor.

přeji dobrou ruku při výberu auta ))

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte. Chcem vam len v skratke predstavit svoju novu karlitu. vyber padol na 1.2 TSI aj vdaka radam z tohto fora. je to 63 kw monte carlo rv. zaciatok 2011. najazdene 112000km. auto ma okna komplet v elektrike maxidot a auto klimu, tak ako som si zelal, taktiez ma sportove sedacky-tak ako som chcel. naviac ma klimatizovanu priehradku a laktovku, tempomat a defend hook, chyba mi hlavne parkovaci senzor a mozno vyhrievanie sedaciek ale to sa casom dorobi. Zamrzi ze karlita nema elektrony, tie majitelovi ukradli-ale tie opat casom poriesim-nejake pekne v ciernej farbe. Auto ma inak jemne oskrety zadny naraznik a to je asi tak jediny neduh exterieru, samozrejme nejaky mini skrabancek sa najde este niekde. Interier vyzera byt zatial velmi pekny. Nemam ani cas sa venovat autu lebo mam vela inej prace co ma mrzi. Jedina velka chyba na je vyskakujuca kontrolka EPC-porucha motora zajdide do servisu-majitel mi to oznamil. Podla toho co som rano dnes rychlo pogooglil to moze byt brzdovym cidlom-to by som bol aj rad ale to moj pripad asi nebude lebo brzdove svetlo funguje a ani nesvieti stale.  Cize ostava priamo elektronicky pedal plynu-co nei je brutalne draha zalezitost. horsie by bolo keby je to skrtiaca klapka-ta je origo brutalne draha-jedine od ineho vyrobcu sa da zohnat cca za 130 eur. Najhorsi pripad by bol asi "skorodovany konektor kablovacky motora". Raz ta kontrolka chvilu po jazdeni nabehne inokedy nie. Pokial sa rozsvieti, zda sa mi ze auto padne akoby do nejakeho nudzoveho rezimu alebo co, proste ma slabsi vykon, pomalsie akceleruje....Trochu mam z tohto obavy ale pojdem do servisu a uvidim. 
Ked to vyriesim a nebudem mat vela roboty, zalozim si aj vlastne vlakno. A inak este raz vdaka za rady pri rozhodovani :p 

20900757_10210946291112456_5976741423793682510_o.jpg

20819071_10210946290472440_3038606326227625066_o.jpg

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...