Přejít na obsah

Fabia II / Roomster - koupě (výbava/motorizace)


milans14

Doporučené příspěvky

....

Kdybych já kupoval (ojetou) fábii dnes, rozhodoval bych se mezi TSI vyšších ročníků a HTP. To váhání nad TSI by bylo způsobené především těmi "horrory", na které člověk narazí tady na fóru. :-) Ostatně HTP si to v minulosti také dost slízlo. Osobně však znám několik lidí, kteří HTP (ve fabii I nebo II) měli nebo mají a žádné problémy je nepotkaly.

....

Obecně, vždycky nějaká horká novinka na trhu přináší nějaký svoje mouchy a dětský nemoce, který než se povede vychytat, nějakej rok uběhne. Bohužel jak HTP, tak TSI si ze svejch "dětskejch let" odnesly cejch v podobě pověsti nespolehlivejch a neočekávaně se kazících agregátů. A je tak trochu zajímavý, že u obou ty problémy byly převážně způsobený nekvalitně navrženým pohonem rozvodu, což nebylo odhalený při testech, ale až následně při "testování na lidech". U obou motorů se přitom povedlo během následujících úprav ty problémy pokud ne úplně, tak aspoň ty fatální havárií hrozící odstranit a dneska se jedná i vzhledem na jejich mezitím prodaný množství o nejrozšířenější motory z Bolky vůbec ... Tudíž ta poznámka o "vyšších ročnících výroby" je platná všeobecně, ne jenom u HTP.

 

Já sám jsem dřív HTP vysloveně nenáviděl - a když si vzpomenu jak jsem s ním musel jezdit ve služebáku, oklepu se ještě dneska po těch víc jak 10 letech jak pes, když vyleze z vody. Jenže to byl v porovnání s dnešníma HTP úplně jinej motor - jednak to byla ta nejslabší verze 6V 40kW, druhak v kombíku, třeťak ročník 2000 ... prostě "nádherná kombinace" všech negativ najednou. Pokud si 86petko86 chce koupit HTP ročník 2008, uvažuje o úplně jiným motoru než o jakej se jednalo na začátku výroby ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň

Chcem vás poprosiť O radu chcem si kúpiť fabiu 2 1.2 htp 52Kw 2008 combi a výbava je elegance a má to nabehane 179000km a je do posledného km servis škoda a predáva ju impa škoda Žilina cena je 4300€ ale bojím sa že je to už veľa km na troj valec a že to bude slabé na bežné používanie a preto som hľadal aspoň 1.4 63kw fabiu ale s takou výbavou som nenašiel tak ďakujem za každú rádu

Fabii se stejným motorem a stejného roku výroby doma máme a nebál bych se ji doporučit. Charakteristiku motoru dobře popsal Ekkar, v městských a meziměstských rychlostech je subjektivně až překvapivě živý. Zásluhu na tom má asi hlavně krátká převodovka. Na druhou stranu na dálnici pak auto řve a žere jak urvané z řetězu, a o dynamice nemůže být ani řeč. Nevýhodou je taky tříválcový projev (vysavačový zvuk v nižších otáčkách, vibrace při zrychlování z nízkých otáček). Spotřeba dost záleží na stylu jízdy, třeba nedávno se mi ji při poklidné jízdě po okreskách povedlo stlačit až pod pět litrů, průměr mívám tuším 6 až 6.5.

 

Co se týče spolehlivosti, naše ještě 100 tisíc najeto nemá (motor šlape pěkně), ale znám i jednu s 300 tisíci a ani bych to do ní neřekl, jela pěkně. Tato verze motoru by už měla být prosta konstrukčních chyb, snad jen na včasné výměny oleje je třeba si dávat pozor. Určitě bude záležet na tom, jak se k autu choval předchozí majitel.

 

Já osobně bych dnes asi kvůli kultivovanosti a dynamice ve vyšších rychlostech/při zatížení šel spíše do 1.4, ale...záleží na preferencích.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2 HTP ma 51, nie 52kW. Spotreba rozna, no som spokojny. Dlhodobo 5,5 podla vypoctu, 5,6 podla palubneho pocitaca. Jazdim kazdy den 15-20km rano, 15-20km poobede. Cesta pol na pol, okresky a mesto. Vikendy 55km rano, 55 vecer. Cez vikendy sa dostanem aj na 5,1-5,5 na 100. Opat okresky. Bola parkrat na dialnici, do 140 tacho a tiez to slo. Mix okresiek-dialnica cez 2 republiky 4,7 v lete. Ak to chces fakt do mesta, neviem ci bude nieco lepsie...ja s nou mam zatial najazdenych len 16000km prvy rok a 19000 druhy rok. No ani pri tomto najazde, kde by uz niekto zlazoval vymenu za TDI/plyn, to nevadi

--

Z mobilu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja hlavne preto chcem benzin lebo mám doma 1.9TDI 85KW ale čo ja jazdím 5km ráno a 5km večer na na tdi mám spotrebu cca 8L na 100 km a hlavne mu to škodí tak preto chcem zmenu a fabiu 2 1.4 63 kw za tie peniaze čo mám 4300€ som nič lepšie nenašiel iba 1.2 htp 51Kw tu v okoli popradu maju stocene 1.4 cca 100tisc km.a nabechanich maju cca 200-250T km a to auto chcem mať este nejaky ten rok a keď sa môžem ešte opýtať že aký olej by ste odporúčali do 1.2htp Ďakujem za vaše odpovede a odporúčania fakt mi to pomohlo pri rozhodnutí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... ja davam Shell Helix Ultra 5W40. Splna normu, menim kazdych 15000km v origo servise

...

Leju ho taky, akorát vzhledem k menšímu nájezdu ho měním po roce - s průměrným nájezdem 9 500 - 9 600km na rok. Bez broblémů už 6. rok... Myslím, že pokud se bude v haťapce měnit častějc než po 15 000km (HTP má větší tepelný namáhání oleje než 1,4 16V), rozhodně jí neublíží.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja ti neviem, 08/2012 a menené rozvody? Ja mám 12/2011, kamoš 9/2012 a obaja máme ešte pôvodné rozvody. Neviem za koľko teraz idú tieto Fabie, ale ani tá výbava ma moc neoslovila. Napr. ten plastový volant je hnus.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Az tedka jsem si vsimnul ze je uz menil.. ale rozvody se meni co 100 000km ne? Jinak co se tyce vybavy, tak je dost slaba, ale stacila by mi. Prijde mi ze predni naraznik ma na 1. fotce jiny odstin nez zbytek karoserie ale co jsem se dival na jine bile fabie tak to maji taky je to normalni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chcem sa spýtať. Mám možnosť kúpiť fábiu II combi MR2012 najazdené 154tkm výbava Elegance + paket Elegance plus L (tj prakticky všetko tam je). Za cenu 2200€ s tým, že je tam skočená reťaz. Myslíte, že by sa to za tú cenu oplatilo alebo kašľať na to.  Motor tam je 1.2TSi 77kw CBZB.

 

Je možné, že ak to skočilo tak sa nestretli piesty z ventilmi alebo je to nepravdepodobné ??

 

Pýtam sa len informačne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Az tedka jsem si vsimnul ze je uz menil.. ale rozvody se meni co 100 000km ne? Jinak co se tyce vybavy, tak je dost slaba, ale stacila by mi. Prijde mi ze predni naraznik ma na 1. fotce jiny odstin nez zbytek karoserie ale co jsem se dival na jine bile fabie tak to maji taky je to normalni?

Nárazníky jsou plastový, zbytek kastle je plech - a na ty plasty se používá jiná technologie lakování, než na plech "politej" plničem. Různej druh podkladu tak může z určitýho pohledu zavinit i různej vzhled laku.

 

To marfan - dovnitř do motoru nikdo nevidí, je možný, že to bude jen na repasi palice = cca do 1 000 €ček - a je taky možný, že jsou díry v pístech a levnější bude sehnat celej jinej motor. Jestli to je ten tvůj služebák, co ho máš v podpisu (nebo že by náhoda?), tak si myslím že by nemělo bejt nereálný domluvit se s majitelem/zaměstnavatelem na posečkání s vyjádřením, až bude jasný z vyjádření servisu, co bude stát ta oprava. Kdybys měl zaplatit dalších 2000+ €uráčů za jinej motor, už by se takový auto se skoro 150tkm nájezdu přestávalo vyplácet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, po jistejch zkušenostech už bych se neodvážil koupit z druhý ruky žádnej motor, kterej nelze před převzetím nastartovat, i kdyby se prodejce zašticoval doživotní zárukou. Jsou to sice zkušenosti asi 20 let starý, ale jsou. Jo, něco jinýho by bylo, kdyby ten motor visel v nějakým rámu, dalo se k němu navěsit aspoň provizorní příslušenství (hlavně chlazení, dodávka paliva a vejfuk plus samozřejmě baterka a ŘJ) a bylo možný ho aspoň v týhle konfiguraci nastartovat a vyzkoušet jestli vůbec jde. Ve všech zbylejch případech reálně hrozí, že koupíš podobně potkanej a nefunkční agregát, kterýho se někdo potřebuje co nejdřív zbavit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práveže nieje to to služobné z podpisu, to z podpisu jazdí bez problémov a je to MR2013, reťaz pôvodná a o proti tej čo má skočené rozvody tak má o niečo menšiu výbavu asi o ten packet Elegance Plus L. 

 

 

V posudku o tom aute je vyčíslená oprava motora na cca 3800€ takže tam ide nový motor, podľa mňa aj keby to nebolo stretnuté piesty z ventilmi tak by to tak napísali. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je to Elegance+ aj s tým paketom, tak ešte ani ten úplne nový motor za 3800 € nie je úplne mimo. Za 6000 € to je pár ročné ktorého kasňa, podvozok a prevodovka majú síce najazdených 150 tisíc km, ale za to bude mať úplne nový motor. Ak o to auto bolo aspoň trochu starané a nebolo búrané, môže to byť aj cukríček.
Čudujem sa, že z toho vôbec spravili totálku, ale asi tabuľky nepustili. Kamoš má totiž podobnú Fabiu v bielej, vyrobenú 09/2012, s tým istým motorom akurát má ešte navyše DSG a šesť airbagov namiesto štyroch, a cena nového auta bola nejakých 14500 €. Tak predpokladám, že hore uvedené auto stálo ako nové nejakých 13 tisíc, a to ešte nevieme, či tam nie je metalíza, alebo nejaká ďalšia príplatková výbava, ako napr. cúvacie senzory, navigácia, atď.

Samozrejme najlepšie by bolo asi zohnať rovnaký motor napr. z nejakej búračky a za +/- 4000 € to je super rodinné autíčko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motoru je hromada, jde jen o to za jakych podminek ho koupis... pokud ti nekdo da zaruku, ze je motor OK, tak proc ne, myslim si, ze neni problem koupit motor v chodu z neceho, co bylo strelene na zadek.. je jen otazka co chces koupit a za kolik. jasne, veme to nejaky cas, ale za to to stoji ne?  A vrakovist je v cr stejne jako v sr hromada..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,chtěl bych poprosit o radu.Nechce se mi zakládat nové téma a nikde jsem nenašel žádné,které by mi poradilo.Sháním ojetého roomstra,motor 1.4,1.6 rv.od 2007,najeto cca do 130tis.Mám docela strach z bazarů a na inzerátech nic moc není.Když něco najdu,volám a už je pryč.Máte někdo nějaké zkušenosti s tím kde něco slušného sehnat?Vím že je to složitý,ale začínám s toho bejt zoufalej.Díky za jakoukoli radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, 1.6 sice žere o cca litr víc než 1.4, ale má nesmrtelný* rozvodový řetěz a jede fakt dobře (i s případným LPG, na jehož přestavbu je to ideální motor). Jestli má auto skutečně najeto 128 tkm, a není na nějaké extra dlouhé trasy, kde by vyšší spotřeba zamrzela, tak by to mohl být pěkný kousek. Scout, panorama, ESP, výhřev sedadel... Jen škoda, že nemá tempomat, jinak paráda.

 

Ještě koukám, že to má natáčecí světla, super!

 

*EDIT - flacek 11:41: OK, tak já to trochu upřesním - v porovnání s průserovými řetězovými rozvody TSI je za normálních podmínek rozvod na 1.6 bezproblémový. Určitě jsem tím nechtěl říct, že má nekonečnou životnost nebo že je nezničitelný. :)

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...