Přejít na obsah

Fabia II / Roomster - koupě (výbava/motorizace)


milans14

Doporučené příspěvky

Chtěl bych porosit ještě o jednu informaci.Jak jsou na tom Roomstery 1.2ky s najetím cca 100tis.Jezdím město,občas i dálky cca 200 Km.Hlavně s rodinu.Ročně tak 20tis najedu.Díky všem

Malta ti popsal svoje zkušenosti, já dodám ty obecnější - úplně nejvíc záleží totiž na tom, kdo s haťapicí jezdil předtím a jak a hlavně jak se o ni mezi tím ježděním staral. Pokud v ní dostatečně často měnil volej (a ani nezáleží tolik na tom, jak moc byl ten volej suprkvalitní nebo nebyl - ale hlavně aby byl měněnej pokud možno radši dřív než pozdějc!!! = klidně po 9-10 000km, rozhodně ne po 16 000 nebo taky po 20 - 25 tisících - jak to dokázali i některý místní dobytci...), hlídal si její zatížení, aby ji nepřetěžoval a nelítal s ní fest po dálnicích 130-140 nebo za ní netahal půl tuny písku na stavbu do 10km dlouhýho krpálu na vytočenou dvojku, pak je ten motor ve stavu schopným vydržet v pohodě do 200 tisíc a s trochou péče do 300 - jako ty Maltovy. Jestli ho ale před prodejem nějaký hovado udřelo jak hladovou mulu, pak budeš rád, když ho dojezdíš do 150 000 a dojedeš s ním na šrotiště ... Hlavním ukazatelem je komprese ve válcích - ani ne tak přesný konkrétní hodnoty, jako to, jestli některej válec výrazně nevybočuje. Jasně že vyšší kompresní tlak je lepší, ale když výrazně vyšší tlak naměříš jen na 1 válci ze 3, je to v řiti - stejně jako když ho jeden válec má výrazně sníženej. To signalizuje závadu na ventilech nebo na těsnění pod hlavou - v krizovým případě i prasklou nebo aspoň od přehřátí zkřivenou hlavu - takovej motor nebrat a zdaleka se mu vyhnout.

 

A důležitý je i když už nějakou HTPku koupíš, okamžitě po koupi vyměnit volej a filtr a během prvních najetejch stovek km před každým vyjetím kontrolovat hladinu a barvu voleje - když rychle zčerná hned po první stovce km, taky to není nic dobrýho, protože to signalizuje že se buď pálí, nebo předtím majitel na výměny sral a motor je plnej usazenin. Na otření měrky si ber do auta roličku hajzlpapíru - stojí to pár korun a využiješ ho i jinak. Na kontrolu ztmavnutí voleje neznám lepší pomůcku. Zhruba prvních 1000km po výměně bys neměl pozorovat výraznější ztmavení náplně - braný v odstátým stavu před nastartováním motoru. Případnou závadu u toho jde poměrně dobře reklamovat, protože výměnný intervaly maziva jsou daný výrobcem a prodávající nemůže tvrdit, že by NEVĚDĚL o výměně, na kterou se evidentně vysral jak Bílej Tesák na placák - protože kdyby výměny dodržoval, stav vypouštěný náplně by viděl on nebo jeho mechanik - a ten by ho musel upozornit.

 

Znám člověka, kterej u auta z bazaru hned po příjezdu domů komplet vyměnil volej, projel se s ním do Prahy a zpátky, hned ještě s horkým motorem najel na jámu, volej vypustil, vyměnil filtr, nalil z další plechovky úplně novej čistej a ještě ten den tu Prahu zopakoval - včetně tý výměny po návratu. Obě vypuštěný náplně pak vzal a doma po ohřátí je přelil přes filtrační papír z rozebranýho filtru. Z těch asi 8,5 litrů (nebyla to haťapka, ale opel 1600) voleje, na kterým nebylo najeto víc jak 300-400km vyfiltrováním a necháním ještě odstát dostal podle svýho tvrzení skoro 10 deka (100g !!!!) kalů. Po odstátí kdy se mu všechen kal slezl dole ve flašce zbylej skoro nepoužitej volej slil a odcucal hadičkou a nechal si ho na pozdější nalití - v podstatě mu nic nebylo, jen posloužil jako vyplachovací ředidlo pro ty úsady. I tak ho ještě 2x vyměnil po 5 000km jako u starý škůdky - a teprve po těch cca 10 000km začal tvrdit, že si může bejt tím motorem jistej ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za vyčerpávající informace. Jenže tohle u auta z bazaru těžko zjistím. Dost bazarů už jsem prošel a mám s toho docela strach.
Narazil jsem teď na tohle:
http://www.aaaauto.cz/cz/skoda-roomster/car.html?id=121581544#make=109&model=1350&palivo=1&ymin=2007&ymax=2017&pmax=150000&kmmax=100000&engine=1350%2C1850&equipment%5B%5D=RRACK

Ale ta cena je docela vysoká....Ale bude připravenej u nás v Chomutově na vyzkoušení.

Editováno: , autor: vitezslav2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je koupené v čr tak bez potíží zjístíš  historii auta. Pokud vše bude sedět, tipuji že se dlouho neohřeje na tom bazaru. Dal bych tomu pár dní..

 

Rozhodně bych bral 1,4 16V místo HTP .. na dálnici bude jezdit za míň, nebude vibrovat a bude celkově tišší. O vyšším výkonu, snažším cestování a větší pohodě v autě nemusím ani mluvit.

 

A cenu snad uklepeš na těch 150 .. ikdyž určitě vědí že to prodají rychle.

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obě vypuštěný náplně pak vzal a doma po ohřátí je přelil přes filtrační papír z rozebranýho filtru. Z těch asi 8,5 litrů (nebyla to haťapka, ale opel 1600) voleje, na kterým nebylo najeto víc jak 300-400km vyfiltrováním a necháním ještě odstát dostal podle svýho tvrzení skoro 10 deka (100g !!!!) kalů.

Cize to filter v aute nedokazal zachytit, ale rozobraty uz ano?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sání voleje bere z jinýho místa, než výpustná díra, víš? A z úplně jinýho, než vysává volej mašina při "pseudovýměně" odsátím - každopádně pokud se volej nevypouští dírou v nejnižším místě vany, budou se v tom místě kaly hromadit. Já ty jeho nevážil, akorát jsem viděl, jak to vypouští, nalejvá a kamsi odjíždí - a odpoledne měl tu samou astru na rampě znovu a zas měnil - tak jsem se ho ptal co a proč to dělá. Ukázal mi velkou zavařovačku s vypustěnou původní náplní a hned další s tou druhou po ujetí cca 300-350km - byly skoro stejně černý. Jenže tejden na to měl tu "proplachovou" náplň usazenou, ve flašce bylo u dna pár cenťáků "lógru" a nad tím byl žluťoučkej volej jako z novýho kanystru - zatímco ta původní náplň se kterou auto přivez byla dál černá jak Obamovo svědomí. A přes filtr přelíval jen tu černou část, tu čistou zhora vysál hadičkou zas zpátky do kanystru ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč by nemohlo? Spíš je ale zajímavé ten druhý majitel pokud vezmu ten malý nájezd, Sedačky jsou pěkné, ale má to plechové disky,nemá maxidot. Je to taková zajímavá výbava. Roomstry jsou drahé, ale za 8 roků staré auto takových pěněz?

Chtěl bych vidět velký TP a podívat se na ročníky  majitelů.

 

 

Ta záloha je jak vratná? Jako že pokud ho nebudeš chtít tak si dva litry nechají?

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaloha je vratná.Dříve prý prevazeli auta na dobre slovo a zajemci pak ani nezvedali telefon.Jinak ten druhej majitel ho pry mel jen par dni ,asi na překup a prodal ho do bazaru.Chtěl jsem Roomstera do 150 tis,ale to jsou bud hned pryč a nebo špatný stavy.Už kvuli tomu tři dny nespím :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mám jednoho vyhlídlého, je lehce nad limit, ovšem mám ho už i prokleplého přes VIN u ŠA (mohu ti klidně poslat servisní historii ... jediná asi nevýhoda pro tebe, je ve Vel.Meziříčí ... tak nějak jsem jednu chvíli uvažoval, že bychom omladili vozový park, ale zatím z toho sešlo

 

http://www.tipcars.com/skoda-roomster/skoda-roomster-18070144.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vidíš? Mě záznamy nehod sedí u několika aut. (na stránku jsem přišel pozdě) . Já na mojem novém jsem měl za týden po koupi rozbité přední sklo a je to tam zanesené.

 

Jo už to vidím taky. Ono to nemusí nic vážného znamenat, viz můj případ, ale těžko budu někomu někdy vysvětlovat že to třeba nebyla totálka. (mám ale fakturu s pojišťovny)

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že je tam záznam o nehodě a docela by mě zajímaly ty 4 záznamy km, ale platit se mi za to nechce, když do toho nejdu (jinak prověřil jsem svoje co mám od novoty a ta jedna nehoda sedí), ale třeba tam nemám žádný záznam o km :kol-32:

 

edit: ale jinak supr stránka, už jsem si ju uložil pro potřebu příští :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Km taky u bývalé fabky nemám, přitom měla kolem 100Tkm a já sní byl 2x na STK. Ale když jsem loni prodával tak na mne v Esa vyrukovaly se třemi škodními událostmi (byl jsem druhý majitel a neměl jsem žádnou a neměl tušení že tam něco bylo) A ty tam třeba jsou. U nového R, taky záznam za okno je.

Podle mne to mají s registru pojišťoven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...