Přejít na obsah

Fabia II / Roomster - koupě (výbava/motorizace)


milans14

Doporučené příspěvky

Nenapsal jsi kolik má najeto ta FI RS a jak je stará. Taky jsi nenapsal kolik přibližně očekáváš, že najedeš za rok km. Zastávám stejný názor tady s kolegou, že RS si nekupuje někdo kdo s tím bude jezdit pianko. Spíše bych počítal s tím, že ta fabka měla tvrdší život. Já osobně bych šel do novýho auta - prostě nové je nové. Sám si ho zajedeš, máš tam plnou záruku apod. Co se motoru HTP týká, tak to je problém jedna strana na něj nedá dopustit, druhým zase při pohledu na tyto tři písmenka naskakuje husí kůže. Ovšem pokud budeš jezdit převážně po Brně a okolí myslím si, že by HTP klidně stačilo. Problém je v tom, že s autem roste chuť. Takže to za chvíli nebudou cesty jen po městě, ale i delší. Pak jizdy s kámošemi, na dovolenou s plným kufrem a už to pofičí a v tu chvíli zjistíš, že HTP je slabé, nebo spíše si sním nemůžeš dovolit to co se silnějším a agilnějším motorem jako je např. TSI. V dnešní době je to bohužel vše o spotřebě a nadále i bude. Ale někde tady na foru jsem četl zajímavý názor, že člověk by jsi měl koupit takové auto, které uživí (něco na tom pravdy bude). Kdysi jsem jezdil s FI HTP (47kw) - služební. Takže dostavála docela zabrat (dálnice, dlouhé trasy, městský provoz, atd..). Shrnu to asi takhle, když s ní člověk jezdil sám a nenaložen dalo se to, ale při předjíždění to chtělo mít větší rezervy. Průměrná spotřeba tam byla okolo 6,5l. Na dálnici spotřeba rapidně narůstala, neboť ot. se pohybovaly od 4 tis. výše. Svoje soukromé jsem si pořídil s motorem 1,4 16V (63 kW) a průměrně na delším trasách dosahuju spotřeby 5,5-6,0l. Nedávno jsem tu psal, že na trase Demanová - Ostrava jsem měl spotřebu cca okolo 5,0l (jízda dle předpisů) a to jsme tam byli dva dospělí + prcek a auto nabalené až po střechu (jen kočárek vážil 15 kg), ta spotřeba je včetně zapnuté klimatizace. Ve městě se pohybuju se spotřebou (dle projeté vzdálenosti) od 6-7 l (někdy i míň - dle hustoty provozu). Na dálnici mám odměřenou spotřebu okolo 7-8l dle zatížení vozidla (rychlost 130-140 tacho). Vybrat auto je docela těžké, ale to konečné rozhodnutí je vždy na tobě. Papírové spotřeby bych se nedržel, ta většinou neodpovídá realitě. Já osobně bych radši přihodil více za motor a oželil lepší výbavu, než naopak, ale to je pouze můj názor.

Editováno: , autor: martius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Vybrat auto je docela těžké, ale to konečné rozhodnutí je vždy na tobě. Papírové spotřeby bych se nedržel, ta většinou neodpovídá realitě. ....

Svatá pravda - krom té papírové spotřeby - ta realitě NEODPOVÍDÁ NIKDY... Výrobce v zájmu prodat spotřebu vždycky uvede takovou, jakou vypočítal na základě ideálních podmínek bez zahrnutí dalších okolností, které nastávají v běžném reálném provozu - tedy například se nepočítá s tím, že v autě krom řidiče bude i povinná výbava a nějaký ten obvyklý soubor věcí, které každý řidič v autě vozí, že budou použité jiné gumy než při zkouškách, že na silnici občas fouká vítr jinak než na zkušební dráze, že se jezdí i do kopce nebo v obsazení více osobami než pouze řidičem atp - a hlavně, že v reálném provozu se nejezdí jako po kolejích na okruhu, ale musí se pracovat s otáčkami, rozjíždět se a zase zpomalovat podle okolního provozu - a každou změnou rychlosti spotřeba narůstá. Obvyklá průměrná spotřeba je tak o 10-15% vyšší, než "papírová" - pokud se jezdí normálně, bez zdržování. Kdo to "dojí na spotřebu", může dosáhnout i výsledků lepších - ale bude z něj na silnici pojízdná šikana...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau,

mám fabii II HTP sport v komníku. Ten "sport" v názvu jsou, jak psal kolega přede mnou, pouze sportovní sedačky, kožený trojramenný volant, maxidot, litá kola... Prostě vzhledové věci, ale mě šlo právě o vzhled. :-) Kdybych tam měl ještě zadní difuzor a peknou koncovku, tak bych se vůbec nezlobil, ale ty už byly za další příplatu... S HTP se závodit opravdu nedá. Tenhle motor je prostě na klidné ježdění. Ideální pro člověka, který chce dodržovat předpisy a nepotřebuje dělat "kobru Simíra".

Já používám auto podobně jako ty: cesty do práce v jedmomužném obsazení z periferie Prahy do centra a někdy trochu delší výlet ve s více lidma na palubě. Průměrnou spotřebu mám monetálně 6.0 l. Ještě na jaře byla 5.8 l, ale protože s lepším počasím se nějak zvedá na Jižní spojce provoz a také je často někde nějaká uzavírka, tak čím dál tím více času strávím v koloně popojížděním na jedničku a kazím si průměr. Provoz v koloně ve stylu: jednička, neutrál, jednička... dává spotřebu klidně 8.5 litru. Ohledně provozu na dálnici... Odpor vzduchu roste se čtvercem rychlosti, jestli se nepletu. Mám odpozorováno, že když jedu tachometrově 110 - 120 km/h tak spotřeba ve dvou lidech je lehýnce přes 6 litrů. Když jedu tachometrově 130 - 140 (počítám, že 140 na tachometru je tak 130 reálně, myslím, že tachometr má chybu tak 10 %) tak spotřeba dost vzroste, třeba na 7.5 l. Na autě mám najeto 16 000 km (zrovna dneska ráno jsem toho dosáhl) a zatím funguje bez problémů. Používám ho skoro denně.

Jak psal někdo přede mnou, doporučoval bych koupit novější auto s menším rizikem "špatné" historie. RS jsou jako nová dost drahá, opravy budou také drahé... Jestli jezdíš jako normální člověk, tak HTP tě z bodu A do bodu B odveze stejně, jak mého dědu odvezla Jawa 350 a to tam ani neměl klimatizaci, sportovní sedačky a područku! Vůbec se divím, že mohl existovat... :smich:

D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Toť otázka jaká je dobrá cena. Jak říkám chtěl bych asi elegance.

Ideální stav. Motor je zaběhlej a pokud interiér není poškozenej-což by neměl, tak do toho di.

Samozřejmě je otázka cena/výbava. Aby to nestálo stejný prachy jako funglovka.

No zaváhal a taky ne. Cena se mi zdála nějaká moc levná tak nevím. Jenže teď hledám a hledám a něco je, ale pořád to není ono :-(

takže si zaváhal.. :(

dúfam,že ti to teraz vyjde!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co ti našel KoNG tak ani náhodou to je na 100% pučený auto pro zaměstnance škodovky pučují to na šest měsíců, jak ty lidi s tím jezděj to je hrůza.Půjčí si to na půl roku s kompletním pojištěním a po půl roce to zas vrací.No neberte to za 2500.- měsíčně.

Editováno: , autor: Boleslavák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj.. mám kamaráda v porsche brno... prodejci maj k dispozici předvadeci auta.. no chovaj se k nim jak kdo.. ale točení do maxima, hrabačky, jízda co to dá není vyjímkou... je to na tobě... nevím, když trefíš dobrou akco, dá se koupit za dobrý peníz.. a rozdíl mezi předváděčkou a novým je třeba max 20 000.což dneska není u auta za 300 000 zase takový ranec,,, osobně bych asi šel do novýho.. nabízeli mi fabii combi a mezi ambiente a elegance rozdíl 24000 plus motor tsi ja mam 1.4 pravda, měl jsem tam akční paket magic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj.. mám kamaráda v porsche brno... prodejci maj k dispozici předvadeci auta.. no chovaj se k nim jak kdo.. ale točení do maxima, hrabačky, jízda co to dá není vyjímkou... je to na tobě... nevím, když trefíš dobrou akco, dá se koupit za dobrý peníz.. a rozdíl mezi předváděčkou a novým je třeba max 20 000.což dneska není u auta za 300 000 zase takový ranec,,, osobně bych asi šel do novýho.. nabízeli mi fabii combi a mezi ambiente a elegance rozdíl 24000 plus motor tsi ja mam 1.4 pravda, měl jsem tam akční paket magic.

To se dá čekat :-( to je jasné, že bych chtěl nové, ale ikdyž bude v akci tak bude stát minimálně 300 000 a to je už moc :-( chci auto do 250.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobně bych se toho nebál, nech si zjistit jak to s tím autem bylo podle vin ti tu informaci prodejce poskytne at víš do čeho jdeš já osobně jsem měl nové TSI a tam jsme se celkem vydupal, takže druhé auto už jsem nové nekupoval a vzal jsem právě referentské vozidlo v plné palbě za cenu kterou bych za nové auto nikdy nedal (cca 540tis.) takhle jsem to měl o 200tis levnější a auto staré půl roku s nájezdem do 20tis. a hlavně záruka 4roky takže není co řešit to je moje zkušenost a názor

PS: prodejce tam má ještě cca. 5-8tis v záloze takže když se ti zadaří tak ti sleví i tak na tom voze vyvaří 15tis bez námahy :)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...