Přejít na obsah

TPMS - Bezdrátová elektronická kontrola tlaku v pneu


Napalm

Doporučené příspěvky

Jinak k tomu odkazu na problém co se Ti stal nemáš náhodou uloženou chybu i v ABSu o pravém zadním čidle??

 

tak jsem napojil a byla tam tato chyba:

 

Address 03: ABS Brakes (J104)       Labels: 5Q0-907-379.clb
   Part No SW: 5Q0 907 379 A    HW: 5Q0 907 379 A
   Component: ESC           H75 0333  
   Revision: 00000000    Serial number:               
   Coding: 1A07629120200A72007A060101CA245846045000608024F0004BF022C0
   Shop #: WSC 73430 031 00000
   ASAM Dataset: EV_Brake1UDSContiMK100ESP 008020
   ROD: EV_Brake1UDSContiMK100ESP_SK37.rod
   VCID: 3A7BD46ABDFF94CE9A7-806F
 
1 Fault Found:
016401 - Oxygen (Lambda) Sensor Signals Swapped 
             P0040 11 [008] - B1-S1 / B2-S1
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 2
                    Reset counter: 96
                    Mileage: 20296 km
                    Date: 2014.03.30
                    Time: 17:53:28
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak mi to dnes poprvé zahlásilo, že je pokles tlaku a oranžová kontrolka natrvalo rozsvícená. Samozřejmě že jsem se nejdřív zaradoval, jak to krásně funguje, pak zaklel. Zastavil jsem, obcházím auto a na první pohled nic nevidím. Tak si na displeji Bolera vyvolám, které kolo? - a údajně obě levá. Tak to už jsem si říkal, že to asi není možné. Kontrolu jsem vyresetoval (zkalibroval) a jedu dál. Kdyby něco ucházelo, tak by to zase muselo za pár km ukázat. Ale následujících asi 80km už vše OK.

 

Takže dle mě falešný poplach. Bylo mokro, že by mi trochu ujela jenom celá levá strana proti pravé? Nějaké zkušenosti nebo nápady, hlavně vysvětlení, co se asi stalo? Nejel jsem nijak sportovně, ba naopak, obec, rychlost asi 40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ověření jsi dělal měřením tlaku pneumatik?? Bez měření to je o ničem, nízko profilové kolo musíš hodně velkou silou palci mačkat abys poznal, že trochu ušlo...Systém po kalibraci, tj. po smazání naučených hodnot, by snad vyhodnotil problém jedině, že by došlo k úplnému protržení pláště. Systém  se po provedení kalibrace následně učí a porovnává zda je odchylka v pořádku s uloženými hodnotami. Mokré počasí a dlažba nebo bláto na kole je problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi to taky, uz 2x. Poprve jsem zastavil, skouknul, vyresetoval a dal neresil. Podruhe to bylo na dalnici, zase jsem zastavil, tentokrat i zmeril a vsechny tlaky stejne. Jenze to neslo vyresetovat, hlasilo to nejakou chybu, musel jsem vypnout klicek, znovu zapnout a pak uz to slo. Od te doby je pokoj, uz cca 10tis km. Mam za to, ze to je holt software, ten tvori clovek a to je tvor omylny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, moc díky za odkaz. Něco takového mi to namalovalo. U tebe jsem to opravdu nehledal, ale možná by toto vlákno stálo za sloučení s TPMS - Bezdrátová .... - rozhodnutí Pawouka.

 

Dnes to napojím na VCDS a když bude ta chyba u ABS co s tím? Mám ji jednoduše vyresetovat?

Editováno: , autor: boban1108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ako funguje kontrola tlaku v pneu? Ohlási pokles tlaku iba pri defekte, resp. pri náhlom poklese tlaku alebo aj pri poklese tlaku napr. časom keď klesne tlak o nejakú tú desatinku ........... dúfam, že sa to tu nikde neriešilo, ak áno tak sorry nikde som to nenašiel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zas "jak vytáhnout z lidí peníze"

U škodovky,kde to jde přes ABS to beru,náklady jsou minimální

U spec.ventilků je to průser.Vidím to u nás v pneuservisu.Lidé si kupují plecháče nebo i Alu na zimu.Aby ji nesvítila kontrolka,kupují ventily,cena od 300 po 1200 ,-Kč.Životnost od 3 do 5 max 6-ti let.Lidé jsou nasraní,že to budou muset měnit,protože podle nové legislativy se to bude kontrolovat i na STK.

podle mě docela hovadina.Když jsem dělal autoškolu,učili nás,že před jízdou je řidič povinnen zkontrolovat si mimo jiné i pneumatiky.

Pokud chytne rychlý defekt,není co řešit,pokud pomalý,je trouba,že to nepozná.

prostě EU už neví,jak tahat z lidí peníze a takových blbostí ještě bude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Systém s přímým monitorováním je na "baterky" a to bohužel znamená, že čidla v kolech nejpozději do 6 let odejdou a baterie nelze vyměnit(tj. nutná výměna celého čidla). Jsem rád, že existuje nepřímý systém a ten má vlastně stejné nároky jako funkční ESP. Na pár autech jsem jej už vyřazoval a nastavoval nepřímý.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...