Přejít na obsah

LED osvětlení SPZ


Lucasse

Doporučené příspěvky

Před nějakou dobou jsem vyměňoval osvětlení SPZ za LEDky. Osvětlení je oproti standardu intenzivnější a tak by mě zajímalo, zda jde osvětlení softwarově trochu ztlumit? Popř. nebude to mít na LEDky negativní vliv?

 

Ale co mě trápí je fakt, že když jsem sundával původní žárovkové osvětlení tak kovový zobáček, který drží osvětlení na místě se uvolnil a zapadl tak, že už jsem ho jednoduše nemohl vytáhnout. Jelikož jsem tenkrát spěchal, zaklapl jsem LEDky a už to neřešil. Teď mi tam při jízdě vzadu začlo něco drnčet a mám takový tušení, že by to právě mohl být zmiňovaný zobáček původního osvětlení, který tam někde v mezeře lítá.

Tak nastává otázka jak to jednoduše vydělat (místo zapadnutí znázorněno na obrázku).

 

Může pls někdo uploadnout z etky schéma 5tých dveří? Když je zobáček kovový, napadá mě možnost použít magnet a "dotáhnout" to na nějaké volné místo. Ale nejsem si jestej co je v těch místech za elektroniku/kabeláž a jestli by to nepřineslo víc problémů než užitku.

 

post-82858-0-19672300-1390002083_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to naštěstí neutrhlo, ale když jsem vyndaval pod rámečkem spz ty plastové sračky do kterejch se šroubuje ten rámeček tak jsem to zamáčknul dovnitř a někde to tam lítá...počítám že když bych nějak sundal tapecí na dveřích že se to tam nejde i ten plíšek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nevím jak to má OIII, ale v rapidu mi spadly do dveří ty plastíky do kterých se šroubuje SPZ. Tak jsem demontoval tapec a bylo to za 3 min hotovo :palec.

Pokud ti upadl ten plíšek, tak by tam ta lampička nedžela, ne? Já jsem na netu někde našel, že je jednodužší lampičku vytahovat stylem: zatlačit zprava a vyháknout takový ten plastový zobáček. Jde to úplně parádně. Tak jak je to v návodu se mi to vytáhnout nepovedlo :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

U O2 jsem vyměnil jen ledky místo žároviček a bylo hotovo - žádné chybové hláčky - jak je to s těmito světly musí se něco dokodovat a nebo upravit? Chci je dát na O3 RS.

 

Díky za odpověď

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ona je možná zajímavá otázka jestli na stk vůbec tohle někde řeší.Já byl v tomto týdnu a osvětlení spz si snad technik ani nevšiml a jen koukal na denní. Usmíval se na to a pak mi říkal, že je pro ně podstatné jestli se všechno rozsvítí a zhasne jak má a jestli je světlo (jako takové) homologované. Ale aby ho rozebral a kontroloval zdroj, tak to nedělají.Minimálně v mém případě denních světel ne, protože riziko, že někde něco ulomí není zanedbazelné. S motorkou jezdím na úplně jinou stanici a ta samá zkušenost. Jak je to u PČR netuším a nevím jestli můžou vzít "šroubovák" a vydloubnout lampičku na spz a kontrolovat žárovku. Myslel bych si, že pokud má světlo homologaci, tak by mi do toho neměli hrabat...ale třeba se pletu. Jinak ale souhlas....origo řešení je nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Třeba zde: http://www.cars-parts.cz/www/cz/shop/led-osvetleni-rz-spz/oem-3af943021a-led-osvetleni-rz-pro/

 

Jen komunikace s pánem je dosti zdlouhavá; na domluvené termíny nereaguje, telefony nezvedá. Alespoň však volá zpátky - sice po dvou dnech, ale volá...

 

Holt je znát, že to má jen bokem jako vedlejší vedlejšák :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je kupoval nedávno tady: http://www.cars-parts.cz/www/cz/shop/airbagy/oem-3af943021a-led-osvetleni-rz-pro/?tpl=product_detail a SUPER!

 

Přišly mi za 3 dny a dokonce mi chlapík před odesláním volal, zda chci skutečně jen jednu, nebo jsem udělal v objednávce chybu. Myslel jsem si totiž je kupuji sadu a ono se to kupuje po kusech. 

Editováno: , autor: molczik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jen pár řádků (jakožto provozovatel eshopu cars-parts.cz) pro osvětlení nespokojenosti uživatele Honza9007.

Ano, skutečně mám eshop jako koníčka a vedlejší příjem. Ano, původní termín předání jsem z důvodu hospitalizace s akutní ledvinovou kolikou zmeškal a ozval se až po dvou dnech (bohužel dříve to opravdu nešlo). S Honza9007 jsem si dohodl náhradní termín (v telefonu jsem byl ujištěn že se nic neděje) předání zboží, do kterého prozměnu "vlezlo" něco jemu (zavolal a omluvil se) a přijel den následující. Poděkoval, popřál brzké uzdravení a (alespoň já měl ten pocit) spokojený odjel.

Nemám zapotřebí se nějak obhajovat, ale mrzí mě psaní poloviny skutečnosti. I když ona se většinou píše nespokojenost, ti spokojení nemají důvod se ozývat.

Mějte se hezky a ať vám ty krasavice dlouho slouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OKi. Každopádně pokud by byl zájem o něco, co není na webu (přidávání zboží jde pomalu, málo času), tak se klidně ptejte. Buď zde přes SZ, nebo na mailu info@cars-parts.cz nebo na tel.: 777 777 678. Jen upozorním že se vždy jedná o nové a originální díly, tak nečekejte ceny bazarových. [emoji6]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jen pár řádků (jakožto provozovatel eshopu cars-parts.cz) pro osvětlení nespokojenosti uživatele Honza9007.

Ano, skutečně mám eshop jako koníčka a vedlejší příjem. Ano, původní termín předání jsem z důvodu hospitalizace s akutní ledvinovou kolikou zmeškal a ozval se až po dvou dnech (bohužel dříve to opravdu nešlo). S Honza9007 jsem si dohodl náhradní termín (v telefonu jsem byl ujištěn že se nic neděje) předání zboží, do kterého prozměnu "vlezlo" něco jemu (zavolal a omluvil se) a přijel den následující. Poděkoval, popřál brzké uzdravení a (alespoň já měl ten pocit) spokojený odjel.

Nemám zapotřebí se nějak obhajovat, ale mrzí mě psaní poloviny skutečnosti. I když ona se většinou píše nespokojenost, ti spokojení nemají důvod se ozývat.

Mějte se hezky a ať vám ty krasavice dlouho slouží.

Chtěl jsem to sem napsat, ale koukám, že jsem byl předběhnut.

 

Chtěl bych se tímto VEŘEJNĚ omluvit uživateli Lahváč, resp. provozovateli výše uvedeného e-shopu panu Vlahoviči.

Netušil jsem, že se dostavily takovéto zdravotní komplikace. :(

 

Dnes jsem osvětlení namontoval a nakódoval (díky Rolbařovi) a jsem spokojen. Svítí a vypadá to lépe, než klasická žárovka.

 

Přeji i nadále pevné zdraví a vše dobré! :)

 

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...