Přejít na obsah

Jaký motorový olej?


vladac

Doporučené příspěvky

  • o 4 roky později...

Skoda superb II 2.0 TDI CR 103 kw r.v. 2011. aky olej do tohto typu motora????

ja mám 125kw a dávám castrol 5w40 turbo diesel je to olej na 15000km což si myslím že daleko lepší než ta voda na 30000km s normou 50700 a má to taky specifikaci ACEA C3což je potřeba pro motory s PDF filtrem, už jsem měnil 3x a bez problému od výměny do výměny nedolívám.     Kupuji tady ale jak se dívám tak podražili nedávno stál ještě 750kč  http://www.quickoil.cz/www-quickoil-cz/eshop/0/0/5/8-Castrol-EDGE-5w40-Turbo-Diesel-5l

Editováno: , autor: sup4x4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žádný problém vše je jak má a myslím si že jak dneska ty motory jezdí na tu vodu longlife tak to pěkně zkracuje životnost toho motoru to je muj názor!! Na ten olej už jezdím 10 let a měním 12-15 tis. km a nikdy žádný problém všechno motory TDI pak PD a ted CR a vždy spokojen a navíc jsem i vypozoroval že po asi 3-4 výměně se malinko zlepšila spotřeba oleje cca o 3dcl na 15000km takže nemužu říct nic než jen že chválím ale podotýkám že olej měním sám takže nejezdím do servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sup4x4: sorry, ale na tvůj motor, musíš použit olej se specifikací 507 00 a je úplně jedno jestli olej měníš po 15.000km a nebo po 30.000km... Samozřejmě ti nikdo nemůže brát, jaký do svého auta dáváš olej, je to jen tvoje věc. Pokud máš v autě DPF (předpokládám, že máš) tak by se tam měl dát olej se specifikací 570 00... Zas takový rozdíl mezi v penězích tam není... a ta voda jak říkáš, pokud máš 5W-40 nebo 5W-30, tak je tam rozdíl v mazání (viskozitě oleje) při vysokých teplotách (hlavně v létě), ale to určitě víš... 

Ještě pro info, já jsem třeba maniak a dávám Mobil 1 ESP a měním každých 10.000km... jeden chytrý pán mi kdysi řekl, že autu nemusíš dát nic, ale olej vyměnit musíš...

 

tvůj: http://www.quickoil.cz/www-quickoil-cz/eshop/0/0/5/8-Castrol-EDGE-5w40-Turbo-Diesel-5l

 

varianty: http://www.cc-autodily.cz/olej-motorovy-shell-6

http://www.cc-autodily.cz/olej-motorovy-castrol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V diskuzi OII, TDI-CR 2.0 125kW  http://forum.skodahome.cz/topic/35379-20-tdi-cr-dpf-125-kw/page-6

 

bylo napsáno toto:

 

 

Uživatel

  • kingo12
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 137 příspěvků(y)

 

Publikováno 22. říjen 2008 - 20:53

 

Pani tak som dnes dostal zo Skodovky odpoved na moju pondelnajsiu otazku ohladne specifikacie motoroveho oleja pre CR motory s DPF. Takze tu je v plnom zneni.


Vážený pane Xxxx,

na základě telefonického rozhovoru Vám sdělujeme následující:

Pro motor 2,0 TDI CR DPF 125 kW je předepsán motorový olej splňující specifikaci VW 505 00 nebo 507 00 pro pevné servisní intervaly, pro prodloužené servisní intervaly musí být použit olej specifikace VW 507 00.

S pozdravem

Xx. Xxxxxxx Xxxxx | PST - Péče o zákazníka | Kundenbetreuung | Customer Care
ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic
tel: +420 326 8 16100 | fax: +420 326 8 16339
Vladimir.Kutnar@skoda-auto.cz | www.skoda-auto.cz | www.skoda-auto.com
 
 
------
 
No navod hovori iba o 507 00 pre tento motor. Ale 505 00 vobec nespomina. Pre QG2 je tam stale len 507 00.

QG1 - premenlivy predlzeny servisny interval 30tis./2roky
QG2 - pevny servisný interval 15 tis./2roky


Podla navodu:
QG1 - 507 00
QG2 - 507 00

Podla skodovky:
QG1 - 507 00
QG2 - 507 00 alebo 505 00          
Editováno: , autor: Pivo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam dám 507.00 protože cenově tam není velký rozdíl, ale výměnu budu dodržovat max. 2 roky, což bude méně jak 30t km. Mám najeto 79,5t a chystám se to vyměnit svépomocí, kdo maže, ten jede :kol-46:

 

Pivo mě stačí dělnický  -  Braník :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem jouda, to byla jen slovenská citace příspěvku, teď to vidím. Takže jakejpak Corgoň, žejo  :D  

Ty oleje se stejnou specifikací 507 00 se daj koupit levně. V malých servisech maj sudovky za hubičku. Jestli tomu moc nevěříš (já taky ne  :D  :D  :D ) vyměň to prostě dřív. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Corgoň, co to jé  :prc:   Šariš taky není špatný nebo borovička s koreňom :D  :D :D  

 

Všude slyším jaká voda z toho teče, když je tam longlife 5w30 a že se do oleje dostává síra z nafty a pak je olej kyselý  a proto ho měnit častěji. Tak jak to je, do PD motorů se dává normálně Castrol Edge 5w40 turbo diesel a ten má tuším 505 00, ale do TDI CR s DPF to prý může vadit.

 

Jo a taky asi záleží, kde bereš naftu. Mě poslední dobou celkem vyhovuje Benzina.

Editováno: , autor: Pivo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...