Přejít na obsah

Jaký motorový olej?


vladac

Doporučené příspěvky

Taky ho teď jezdím. :-) Před ním jsem jezdil Shell Helix Ultra Extra a pak Shell helix ultra ECT. A spokojenost, ve vyjetém oleji žádné pucky, kal nebo cokoliv ošklivého.V rámci dané specifikace nejsou špatné oleje. Větší problémy můžou nadělat nedodržené (přetažené) výměnné intervaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Da se nekde zjistit online cena orig dilu? Jako například na skoda-dily.cz kde mají na vyber i orig dodavatele? Jestli to souhlasi, rad bych mel nejakou predstavu o cenách orig dilu které nejsou az tak drazsi oproti jinym dodavatelum které tam nabizije a jsou z prvovyroby nebo jiné výrobce. Nechce se mi kvůli každý prkotine volat do Skodovky a zjišťovat. Např u filtru  http://www.skoda-dily.cz/eshop/03l115562-olejovy-filtr-1-6-tdi-cr-2-0-tdi-cr.html

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jsem z toho fakt mimo - mám 2.0TDi s DPF motor CFFB - do těď jezdilo auto na LongLife, výměna po 30tis km. Chtěl jsem přejít na krátký interval po 15tis a někdo mi doporučil Castrol Turbo Edge 5W40 Titanium FST - splňuje 505 00. Teď, když je olej v autě, tak najednou nacházím články, že tento olej není úplně ok pro tento motor - ale každý tvrdí něco jiného. Jak tedy. Mám to nechat raděj vylejt a dát tam něco jiného ? Nerad bych, aby se mi motor nebo cokoliv kolem kvuli oleji po-to... Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a přitom je to tak jednoduché - stačí dodržet normu oleje, kterou požaduje výrobce - v tomto případě 507 00, o nic dalšího se není třeba starat. Jenže místo toho se řeší značky, viskozity a všelijaké příměsi až tam skončí úplně něco jiného....

50500 není kompatibilní s DPF. Možná se bude o něco rychleji zanášet. Přesný dopad ti nikdo řekne - ať tam naliješ cokoliv, tak se během těch 15 tis. km nic na první pohled viditelného nestane. Jen to asi něco urychlí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Měli byste strach koupit olej po internetu? Jde o Castrol 5W-30 LL od firmy Pema.


2016-09-21_161725.jpg

 

Nerad bych koupil ten nejobyčejnější olej za cenu podobnou Castrolu...jako to dělají  v Rusku.

Je vůbec možné koupit tento originální Castrol za 200 korun litr?
U ostatních značek je cena podobná. Je nějaká lepší volba se spec. VW 50400/50700 ? Nejde mi o LL, stejně měním olej do 15 tisíc km.

To musí být člověk trošku šílenec, aby platil ve Škodovce 750,- korun + DPH za litr, nebo mě něco uniká?

Jakým olejovým filtrům dáváte přednost a proč?
Meyle, Bosch, Filtron, Mann, Purflux, Febi-Bilstein, Mahle = seřazeno podle ceny

Editováno: , autor: VL4D7S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...