Přejít na obsah

Jaký motorový olej?


vladac

Doporučené příspěvky

ja som si tiez objednal Millers Oil 5W40 EE, sice nesplna normu 507.00 ale iba 505.01, ja menim olej po max 10.000 km, pisu ze je aj pre DPF takze tam problem vobec nevidim, uvazoval som nad 5w30 ale 5w40 ma vyssiu viskozitu pri 100 stupnoch, pritom v lete je teplota oleja bezne nad 105 stupne, ked splna aj 5w40 a 5w30 napr. BMW LL 04 normu tak je to v poriadku si myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat na množství motorového oleje v motoru 2.0 TDI, 103 kW (CFFB). Hledal jsem v návodu k obsluze, kde jsem nalezl dvě tabulky, kdy jedna hovoří o 4 l a druhá o 4,3 l. Děkuji za odpovědi.

Editováno: , autor: Hammerdin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Výměna oleje mě čeká za dlouho, ale to je jedno. Je mi jasné, že musím koupit olej splňující normu 507.00. Jestli na obalu bude LL nebo nebude je otázka peněz a tu řešit nechci.

 

Chtěl bych řešit jestli 0W30 neo 5W30. Samo při zachování normy.

 

Někde jsem četl, že 0W je dobrá volba zejména při chladných startech, kdy se olej dostane významně rychleji na místa, kde je ho potřeba. Z tohoto pohledu se mi jeví jako vhodnější 0W. Nechme stranou cenu.

 

Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak už potřebuji vyměnit olej. Rozhodl jsem se pro 0W-30.

 

Jaký koupit raději?

Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 https://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-shell-helix-ultra-ect-c2-c3-0w-30-4l_135195.html

nebo

Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 https://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-shell-helix-ultra-professional-av-l-0w-30-5l_134293.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ujo gúgl ta urcite presmeroval na ine forum, kde si nejaky "expert" ide svoje.

 

ECT ma viac vapnika. Aj preto pokryva MB229.52. Oba na baze GTL "polotovaru" - dobry tepelne odolny zaklad. Bor cca rovnako.

 

Z tych dvoch by som siel do ECT. Celkovo su ich produkty v pomere cena/vykon [emoji106]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem ještě na stránky Shellu a skutečně ten AV-L je vyvynutý ve spolupráci s VW. Tedy alespoň to píší v technickém listu. Tak nevím. Jde mi hlavně o to, aby byl co nej pro DPF. Vzhledem k normě 507.00 budou asi oba oleje v pohodě.
 

Ještě bych se zeptal, zda cena (viz odkazy v mojem příspěvku) není podezřele nízká. Nechtěl bych koupit fake olej a pak mít problémy.
Kde byste kupovali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 hours ago, sk0d@ said:

Ujo gúgl ta urcite presmeroval na ine forum, kde si nejaky "expert" ide svoje.

 

ECT ma viac vapnika. Aj preto pokryva MB229.52. Oba na baze GTL "polotovaru" - dobry tepelne odolny zaklad. Bor cca rovnako.

 

Z tych dvoch by som siel do ECT. Celkovo su ich produkty v pomere cena/vykon emoji106.png

 

Nie forum (casto su tam kadejake hluposti), myslel som toto nizsie, ale hadat sa nejdem a ruku do ohna nedam. Dval inky na porovnanie, pre ECT je sice francuzky, ale je to to iste ako pre AV-L, takze sa to da porovnat. Pre to AV-L je vidno, ze ho "testoval" VW. NEtvrdim, ze je lepsie, len, ze ho odporuca VW :)

 

http://www.servis-auto-moto.sk/oleje-shell-nove-balenia/


https://www.lubexcel.com/repo/docs/A17-9663-FT - Helix Ultra Professional AV-L 0W-30.pdf
https://www.lubexcel.com/repo/docs/A17-8683-FT HELIX ULTRA ECT 0W30.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/30/2019 at 2:20 PM, sk0d@ said:

Martin kde vidis ze ho testoval VW?

To "testoval" som dal zamerne do uvodzoviek. Narazal som nato, ze AV-L ma "passed" pre nejake VW normy, ktore ten ECT nemal, resp. som to nenasiel. Prosim, ja niesom ziadny odbornik na oleje ani nic podobne, len vychadzam z tych datashetov (alebo co to je). Ak niekto tvrdi, ze je to hlupost, alebo ze ECT je lepsi, kludne, nehadam sa a rad sa necham poucit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 suri. : Mě spíš přijde k pláči, že v autorizáku tam nalejí co sud dal. A to ještě může být člověk rád, že mu tam vůbec něco nového nalej a vymění filtr.

Jinak mi nepřijde úsměvné, se zajímat, co je pro motor a auto lepší. Spíš bych čekal, že ten zájem bude standardní. Ale to je na zbytečné v ČR diskutovat.

 

Jinak dík všem, za podněty. Koupím ten ECT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

nalejú ti tam čo sud dal , 99% servisov olej Castrol BP Shell , iné značky veľmi nevidieť , samozrejme s patričnou normou ... 

 

ak si niekto kúpi nové auto a lamentuje nad olejom tak ten názor beriem , ale mať jazdenku čo 250tis km jazdila kde kade po servisoch , a potom začať riešiť nejakú alchymiu okolo olejov je úsmevné ... 

 

toto porovnávanie bez akéhokoľvek releventného tribo rozboru , v rovnakých podmienkach a olej z rovnakého obchodu je úplne naprd , nedá sa povedať ani len že subjektívne

vidíš ja som od nova vystriedal viacero olejov a skončil pri Mobil 0w40 , a poviem otvorene , čo bude dostupné a poruke to tam nalejem .. aj ten mobil už za to obdobie raz zmenil názov aj nejaké parametre čo si pamätám ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Mám dotaz.

 

Mám Škodu Superb II, 2.0 TDI, 103 kw.

 

Když byl do auta lit olej 5W30 LL, s označením VW 504.00/507.00 , mohu do něj začít lít olej 0W30 LL se stejným označením VW???? Může se olej míchat? Doslechl jsem se, že stačí dodržet normu VW a je jedno zda je to 5w či 0w. Nebo se držet té 5W30??? 

Děkuji za odpověd/odpovědi.

?

Editováno: , autor: SejkorKa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...