Přejít na obsah

Jaký motorový olej?


vladac

Doporučené příspěvky

Na normu oleje bych si dal dost bacha,

z mých zkušeností vám dá i "zkušený mechanik" do dieselu s DPF olej sice 5W 30 ale norma 504.00 ,další mechanik když jsem to chtěl vyměnit za správný omlouval,že je důležité hlavně to "5W 30" norma je prý jedno.... tragédie...... 

Hlídat....

 

Osobně jsem s oběma skončil.

Editováno: , autor: Heřman99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A lze jím nahradit 507.00 ? Myslím, že ne. 

 

Přehled norem VW motorových olejů

VW 500.00 / 97 odpovídá ACEA A3-96, oleje pro benzínové a nepřeplňované, palivo šetřící naftové motory

VW 501.01 / 97 odpovídá ACEA A2-96, oleje pro benzínové a nepřeplňované naftové motory

VW 501.01 / 04 odpovídá ACEA A3/B3-04, oleje pro benzínové a nepřeplňované naftové motory, včetně motorů čerpadlo-tryska

VW 502.00 / 97 lehkoběžné oleje pro benzínové motory, výměnný interval 15.000 km

VW 502.00 / 05 odpovídá ACEA A3/B4-04, oleje pro benzínové a nepřeplňované naftové motory, včetně motorů čerpadlo-tryska

VW 503.00 / 99 lehkoběžné i běžné motorové oleje pro benzínové motory s velmi dlouhou dobou výměny 30.000 km

VW 503.01 / 00 benzínové motory Audi S3 a TT výměna 30.000 km

VW 505.00 / 92 odpovídá ACEA B2-96, oleje pro všechny typy naftových motorů, včetně přeplňovaných, výměna 15.000 km

VW 505.01 / 99 celoroční oleje pro přeplňované i nepřeplňované naftové motory osobních automobilů, včetně motorů čerpadlo-tryska, výměna 15.000 km

VW 506.00 / 99 lehkoběžné i běžné motorové oleje pro naftové motory, s velmi dlouhou dobou výměny 30.000 km, přímý vstřik – klasické čerpadlo

VW 506.01 / 00 naftové motory osobních vozů, přímý vstřik, včetně motorů čerpadlo-tryska, výměna 30.000 km

VW 504.00 / 04 jsou lehkoběžné oleje pro benzínové motory, omezení sulfátového popelu prodloužené výměnné intervaly a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 501 01, VW 502 00, VW 503 00, VW 503 01

VW 507.00 / 04 jsou lehkoběžné oleje pro naftové motory, omezení sulfátového popelu, prodloužené výměnné intervaly a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 506 00, VW 506 01, pro pevný interval výměny i VW 500 00, VW 505 00, VW 505 01

Vozidla, která nemají LongLife výbavu, nesmějí být z technických důvodů LongLife motorovými oleji plněna! Jsou-li však přesto takovým olejem naplněna, nesmějí využívat interval prodloužené výměny oleje.

Podmínkou pro používání programu LongLife Service je používání speciálních motorových olejů podle norem VW.
U koncernu VW group záleží dle které specifikace byl vyroben motor. Pokud podle QG1 nebo QG2 (kruhové honování) potom lze použít olej 505 i 506 pokud dle QG0 (křížové honování) potom lze použít pouze olej 505.
Pozor na skokovou změnu kvality oleje - může poškodit motor.

U motorových olejů VW 504 / 507 je spousta vyjímek, ve kterých motorech nesmí být použity. Proto je nutné VŽDY dodržovat předpisy a doporučení pro konkrétní 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myšleno je to tak, že pokud splňuje normu 504.00, splňuje zároveň normu 507.00, takže to vlastně neznamená, že ho tím lze nahradit, protože je to přesně ten olej, jaký je předepsán. Jen píšu, jak to bylo myšleno, nevím, jestli to tak je. :-)

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ale prdlajs. Jak už někdo psal výše.

 

VW 504.00 – určeny pro lehkoběžné benzínové motory, mají za úkol omezení popela sulfátu a podporují prodloužený interval výměny, lze jimi také nahradit oleje těchto norem: VW 501.01, VW 502.00, VW 503.00 a VW 503.01.

VW 507.00 – určeny pro lehkoběžné naftové motory, mají za úkol omezení popela sulfátu a podporují prodloužený interval výměny oleje, lze jimi také nahradit oleje těchto norem: VW 506.00 a VW 506.01, u pevného intervalu výměny s nimi lze nahradit normy: VW 500.00, VW 505.00 a VW 505.01

viz tady

 

Když koupíš olej, který splňuje 504, splňuje i 507. viz např. tady

Neviděl jsem olej, který by splňoval jen jednu (benzínovou / naftovou) ze specifikací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, ma prosim nekdo dlouhodobou zkusenost s timto olejem: MILLERS OILS EE Longlife 5w30 (Nanodrive) 

Je zmineny o stranku drive. Mam motor CFGB a do ted auto jezdilo jen do autorizaku, takze dostavalo Castrol. Premyslim jestli pokracovat s Castrolem, nebo prejit na neco jinyho. Millers se mi celekem libi, ale nemam s nim zkusenost a rikam si, jestli to okolo nej neni nafouknuta bublina. Jeste doplnim, ze auto jezdilo long life interval  :-( a ma chip (premyslim ze dam puvodni mapu). Najeto 211tis. Interval zkratim na 15tis. max.

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Millers je všeobecně kvalitní olej. A nemyslím si, že ho někdo pančuje jako Castrol a podobné.

Já používám Millers XF LONGLIFE 5w30. Jak moc je dobrý dokáže posoudit jen rozborka motoru a test v laboratoři :-), no a já mám dobrý pocit, že dávám motoru to lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měli školení,tak padlo i na oleje.Jasně nám říkali,že nejkvalitnější oleje jsou od firem,které těží a mají vlastní rafinérky.

Moc jich není-Shell,Total,Eni(Agip) a už nevím,kdo dále.

Další jen kupují "polotovar" a míchají-Castrol,Millers aj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 26. 3. 2021 na 21:49, cosby napsal:

Když jsem měli školení,tak padlo i na oleje.Jasně nám říkali,že nejkvalitnější oleje jsou od firem,které těží a mají vlastní rafinérky.

Moc jich není-Shell,Total,Eni(Agip) a už nevím,kdo dále.

Další jen kupují "polotovar" a míchají-Castrol,Millers aj.

Tohle jsem taky slysel, ale neprijde mi to jako zaruka, ze kdo vlastni rafinerii nemuze primichat nejakej "sajrajt".

Tak teda porad premyslim, jestli ten Millers ma cenu, nebo nechat castrol a nebo jit do shellu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...