Přejít na obsah

Jaký motorový olej?


vladac

Doporučené příspěvky

V 13. října 2017 na 14:08, Paulie TDi napsal:

Tak jsem objednal originál olej https://eshop.autorozvody.cz/code/ORIGINAL[spc]VW|VAG[spc]G052195M4|0|-1|1  200,- za litr mě fakt nezabijou...pak ho po 12 tisicích vyleju a je to... doufám že to přežije bez újmy..

 

Použil jsem aktuálně  taky tento originál, v servisu dávali ten Shell 0v30, normu to má stejnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Mam doma Superba 2.0tdi cr 103kw .... pred rokom som do neho začal liať Millers oil a som veľmi spokojny... odmeravali sme hlucnost motora pred prvou vymenou a po vymene oleja po 10tis km ....a hlukmotora mi klesol o 8db .. 

 

 

Teraz som kupil 2.0tdi 125kw CBBB....a tiez idem robit vymenu oleja za Millers oil.... 5w30 norma 507.0, 504.0.... je ten olej troska drahší 5l / 60€ ale som z nim spokojny...menim to po 10tis-15tis km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

U aut to asi bude kus od kusu / motor od motoru, nicméně asi by bylo zajímavé změřit to. Mám ze svého okolí stejné reference (tchán Fabia 1.9 TDI PD, švagr Passat B5.5 též 1.9 TDI PD). 

Dle mého názoru je to s tímhle olejem (dle podpisu budeš mít jinou specifikaci oleje, my máme 2.0 CFFB) stejné, jako s pneumatikama- taky si můžeš koupit levné Barumky (i když jsem s nima jezdil dlouhá léta na všech dřívějších autech a bez problémů), jenže když si srovnáš výslednou spotřebu (hlukový komfort nevyjímaje) s dražšími značkami, tak při nájezdu mezi výměnami to mnohdy (ne vždy, samozřejmě) vychází levněji. Ne nadarmo se říká, že nikdo není tak bohatý, aby mohl kupovat levné věci.

To Šulda:  Mimochodem, co tě přesvědčilo, že sis pořídil zrovna Millers Oils?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ale u těch pneumatik je to dané tím, že jsou úplně jiné - jiný vzorek, jiná směs. Jenže olej dané specifikace by měl být prakticky identický bez ohledu na výrobce - norma neumožňuje vyrábět nějakou extra spešl recepturu. Pokud tedy olej opravdu snížil hlučnost motoru, znamená to, že je jiný než ten předešlý a to je zjištění hodné velmi vážného zamyšlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

38 minutes ago, Wittmann said:

... Jenže olej dané specifikace by měl být prakticky identický bez ohledu na výrobce - norma neumožňuje vyrábět nějakou extra spešl recepturu. ...

 

S tymto nesuhlasim. Specifikacia oleja je subor nejakych predpisanych vlasnosti od vyrobcu auta/motora. To mas od niekial potvrdene, ze v tom oleji nemoze byt nic navyse, pokial splna parametre dane vyrobcom/specifikaciou? Preco ma potom kazda znacka nejaku svoju specialitku (Castrol ma myslim to EDGE technology, teraz kukam Mobil1 nejaku ESP ...)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Martttin napsal:

 

 

S tymto nesuhlasim. Specifikacia oleja je subor nejakych predpisanych vlasnosti od vyrobcu auta/motora. To mas od niekial potvrdene, ze v tom oleji nemoze byt nic navyse, pokial splna parametre dane vyrobcom/specifikaciou? Preco ma potom kazda znacka nejaku svoju specialitku (Castrol ma myslim to EDGE technology, teraz kukam Mobil1 nejaku ESP ...)?

 

Aby se ty jejich předražené oleje vůbec prodávaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marketing, nic víc. Velmi často se pod vzletmými názvy skrývá nějaká všeobecná banalita, kterou si jen každý výrobce pojmenovává podle svého. Něco jako názvy mobilních tarifů.

 

Prostě pokud výrobce dodrží specifikaci oleje, která striktně nastavuje všechny důležité parametry, tak je rozdíl mezi značkami zcela marginální. Tam prostě není moc co vymýšlet.

 

Tím ale neříkám, že nemá smysl kupovat oleje renomovaných značek - přeci jen je zde oproti nějakému nonamu garance, že specifikace byla dodržena. Nadruhou stranu je zde ale i podstatně vyšší riziko pančování, ale to je zase jiný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, JohnnyH napsal:

Mimochodem, co tě přesvědčilo, že sis pořídil zrovna Millers Oils?

Můj mechanik motorář, ale ne tak že by mi ho konkrétně doporučoval.Ten MO při výměně (10tkm) vypadá jinak, respektive líp než před tím Castrol nebo Shell. Používám EE 5W40 a co se nákladů týká, tak to není oproti Castrolu nebo Shellu žádná raketa jak spousta lidí na netu vykřikuje. Jedna olejová náplň mě vyjde na nějakejch 1260,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...