Přejít na obsah

Jaký motorový olej?


vladac

Doporučené příspěvky

Pivo: do motoru PD: výměna po 15.000km/1 rok, olej musí splňovat normu 505 01. do motoru PD: výměna po 30.000km/2 roky, olej musí splňovat normu 507 00. pro motory s DPF je jedno jestli PD nebo CR vždy norma 507 00.

 

samozřejmě taky měním olej a filtry svépomocí, jen garančky dělám po 30.000km v autorizovaném servise, ale olej jde po 10.000km do kamen... :-)

Editováno: , autor: Deepness
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme u té nafty...máte někdo zkušenosti s tím, která nafta je pro CR motor nejlepší? Já třeba nikde v nejbližším okolí nemám možnost natankovat žádnou prémiovou naftu, takže tankuju Shell FuelSave Diesel. Ale co jsem koukal na nějaké testy, tak obsahuje 6% biosložky, kdežto např. Optimal Diesel od EuroOilu neobsahuje biosložku vůbec.. Co myslíte, že z těchto dvou je menší zlo? Nebo by se mi vyplatilo jezdit pro Vervu cca 20km na nejbližší Benzinu? :-D Nejspíš je to asi úplně jedno, ale přece jen by mě zajímal váš názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani jedno vlákno nevydrží u svého původního zadání... Pánové, nafta se po foru různě řeší v několika vláknech. Co třeba se tam podívat, nebo si tady založit jiné?

http://forum.skodahome.cz/topic/116618-jakou-naftu-tankujete-standardn%C3%AD-pr%C3%A9miovou-kde-natankovat-arktickou/?hl=nafta
http://forum.skodahome.cz/topic/125143-nafta/?hl=nafta
http://forum.skodahome.cz/topic/33598-aditiva-do-nafty/?hl=nafta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja do svojich vozidiel (nova C3)a moj superb 2.0. CR 125kW 4x4 lejem jedine premiove oleje od Slovnaftu a to konkretne Mol Dynamic Prima 5w40. 

potom vsetkom s cim som sa stretol pri shell a castrol o nich nechcem ani pocut....

Kedze som autorizovany predajca olejov slovnaft mam vykonostne tabulky, zatazove testy a vsetky potrebne specifikacie olejov. Nie nadarmo stoja 4l oleja do 50eur avsak preco nedopriat autu kvalitny olej a setrit natom za kazdu cenu ked nadobudacia hodnota je cez 35t. eur.

Osobne teda som na kratkom intervale a aj to menim kazde 12-13t ako mi vyjde cas lebo si myslim ze ako sa staram ja o auto ono sa tak odvdaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jen si přihodím po delší době něco k olejům, u motorů s DPF samozřejmě vždy s normou VW 507 00, hlavně protože je tenhle olej bezpopílkový... Proto se i mimo jiné dává.. a klidně i na interval 15000km.

Co se týče ceny Castrol EDGE 5w-30 stojí od cca 800Kč za 5L

http://www.zbozi.cz/vyrobek/castrol-edge-5w-30-fst-5l/?seradit=nejlevnejsi

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobné reakce se vyskytují často. Člověk si totiž uvědomí, jaká je drzost v autorizovaném servise účtovat až 800Kč za litr, když se dá koupit za tu cenu litrů 5 ....

Že si dovozce stanoví pro CZ trh vysokou cenu a někdo ho podjede dovozem např. z DE je běžná věc u různého zboží.

Mám zkušenost třeba s pneu Barum, který se velkoobchodně vyplatilo vzít z velkoskladu v DE, než přímo od nás z Barumky...

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy si stale neuvedomujete ocom to je! Suri ma pravdu a sorry ale nefunguje to tak ako pisete! Videl som chemicke rozbory olejov za "800" kc a verte ci ne s castrolom to nemalo nic spolocne! Dnes mnoho mnoho spekulantov prebaluje hocijake smetie do krabic castrol a shell a potom to predava pod edgom za super ceny...no nekup to nie? Urcite ze nie! Tak ako castrol aj shell sa testovali po staznostiach chemicke zlozenia a vlastnosti z novych zablendovanych fluas a bol to odzub. Dneska sa dostat k originalom je umenie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je těžký, když kupuju Castrol nebo jiný značkový olej v originálním balení, tak věřím že tomu tak je.

A pokud ne, tak je to hodně smutné a můžu tedy nalítnout úplně všem - i těm co to prodávají dráž.

 

Teď nevím co je horší....

Castrol za pár korun a není mi líto jej měnit po 10-15 tis km.

Nebo nechat výměnu na autorizáku za těžký peníze jednou za 30 tis km (a to si ještě mechanik vezme materiál do svého místo do mého auta .... všude se podvádí, někde víc, někde míň)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jinak pánové.... Nevěřte, že dostanete pokaždé v autorizovaném servise co máte... (samozřejmě ne v každém) Ale proč kde jaký pitomec, co dělá u VW nabo ve Škodovce má ve svém autě "malá domů olej" No protože ty jsi dostal nové náplně mín a nebo jsi dostal olej jiný...ale zaplatil jim za litr 800Kč. Samozřejmě nevylučuju, že se někdě nějaký podivný olej může vyskytnout, ale věřte tomu, že kdyby to bylo jak píšete pánové, tak už známé eshopy co tyto oleje prodávají, mají na návštěvě inspekci a olej je na rozboru... Je to jak prodávat fake značky, dneska už je to značně pod dohledem. Oficiální dovozce, by už dávno k zavedeným prodejcům poslal celníky a policii... Tyhle žvásty o tom že olej za 800Kč celé balení, je drek, jsou nesmysl. Většinou tyhle hovna šíří nasraní prodejci, co neumí levně nakoupit a nebo nechtějí přijít o své marže.... 

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

a zpět k tématu, jakej olej? :-) Mám proměnlivej interval max 30tkm/2roky , ale chci teď po 15tkm měnit.....zatím tam byl Eni od Agipu, tak nevím jestli s ním pokračovat? Dle mého názoru to bude vše plus mínus stejné, když splňují přísně specifikace,ne? Dík.

Editováno: , autor: dell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doteď sem tam měl tento olej, chtěl bych ale přejít na servisní interval na 15000km, mám koupit ten samý? nebo se prodává tento olej i na 15000 km?  (SII 125Kw CR DPF 2009)

 

Popřípadě jestli mám koupit tento olej,  http://www.cc-autodily.cz/olej-motorovy-castrol

má někdo zkušenosti s nákupem z těchto stránek?

post-78459-0-46303000-1408348541_thumb.j

post-78459-0-68720900-1408348595_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...