Přejít na obsah

Jaký motorový olej?


vladac

Doporučené příspěvky

před 43 minutami, janmatejicek napsal:

@Chlumec Takže nejdřív objednáš špatný filtr a teď se ptáš na tohle... :D Co takhle to raději nechat udělat někoho, kdo alespoň tuší, co dělá? 

Ja objednal filtr podle toho co mi vyjelo na netu :-) ale netušil jsem že jsou dva druhy. A  s tím přelitím se jen ptám. Vím že tam má být 4,3l 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite neprekracovat doporucene mnozstvi oleje a co se tyce filtru tak je to jedno. Ono zas tak velky rozdily v cene olej. filtru nejsou, takze bych vzal origo a mas klid. Kazdopadne volbou BOSCH ci MANN, tim urcite nic nezkazis...Ja momentalne objednal olej Mobil ESP FORMULA 5W-30 + original olejovy filtr + VIF zimni aditivum a bude klid :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, fobik napsal:

Urcite neprekracovat doporucene mnozstvi oleje a co se tyce filtru tak je to jedno. Ono zas tak velky rozdily v cene olej. filtru nejsou, takze bych vzal origo a mas klid. Kazdopadne volbou BOSCH ci MANN, tim urcite nic nezkazis...Ja momentalne objednal olej Mobil ESP FORMULA 5W-30 + original olejovy filtr + VIF zimni aditivum a bude klid :)

 

 

ty dáváš VIF do oleje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady se furt dokola budou psát ty samé dotazy a ty samé odpovědi.

 

Jednou pro vždy - sháníš olej? Koukni se do manuálu, jakou normu dle VW má olej splňovat a takovej si kup. Měň olej po 15 000 km, pokud chceš mít lepší pocit, a neřeš nesmysly, které nejsou podstatné. Je to úplně běžný naftový motor, žadný sofistikovaný raketový pohon, na jehož provoz musíš mít vlastní laboratoř! Tu práci v laboratoři už si s tím někdo dal, aby spotřebitel už jen kupoval olej dle číselného označení. Jednodušší už to být nemůže, ale stejně se vždycky najde hromada rádoby odborníků, kteří budou vymýšlet nějaké převraty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Mno přesně tomu nerozumím, ale když nemá specifikaci 507.00 tak z oleje není odstranění nějaký prvek který zanáší DPF. V jednom servisu mi dali olej 5W30 PD se specifikací 504.00 bez 507.00 a po 3K km se mi rozsívilita kontrolka DPF. Výměna oleje a vynucená regenerace to zachránila, nicméně od té doby je ten filtr přicpaný a když se blíží regenerace tak si kucká.... všechno to způsobil ten olej. Takže za mě bacha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...