Přejít na obsah

Jaký motorový olej?


vladac

Doporučené příspěvky

V 31. ledna 2017 at 13:50, prassat napsal:

Každý motor si olej vezme, některý víc a některý míň. Tj. olej mizí vždy, jen se jako nechtěný bonus regenerace DPF doplňuje částečně naftou.

 

U TDi se při regeneraci filtru DPF vstřikuje nafta v jiném (pozdním) režimu pro rychlé zahřátí DPF a jeho vypálení (nafta hoří až ve filtru).....

....Ale zpět k oleji. Při regeneraci se proto část nespálené nafty setře kroužky a mísí se s olejem.

 

Po 15 tis. km je tedy olej částečně zředěn právě nespálenou naftou a dochází k jeho degradaci.

To je to, proč máš na měrce oleje pocit že skoro nemizí :-D

 

Proto je vhodné měnit olej dřív. Když si k vyjetému oleji čichneš tak to je něco!

 

 

Te dobre vysvetleni, proc nemizi olej. Diky za osvětleni.  Kdybys videl, jak byl dpf ucpan jakoby popelem, a to 400km po tzv. Chemickem čištěni. Uplně utumlovany.  Nejvice mi vadilo, rada vozidla: jedte 80km po dobu 20 min na 2000t otacek... Ale kde, uz nenapsalo. A pak hop - nouzak. A porad dokola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, jirka toledo napsal:

Rischwon je to s C3 normou pro motory euro 4 a 5 s filtrem pevných částic DPF ale není to loglife na 30 tis je na 15 tis , a ta cena je za 20l kanystr

motor 125kw cr

jako že to hrkáš na krátké trasy a ještě s blbým olejem, který je o 20 korun na litr levnější?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak tím myslím že jezdím 15 tis ročně to je podle mě krátké trasy a ten olej je i pro tento motor nevím kde si vzal blbý olej...

jakmile tam nemáte 50700 tak přes to vlak nejede co ... jezdíte 30 tis nebo dva roky a pak se dočteš jak jsou vydřený např zdvihátka ventilu , proto sem psal když budu jezdit 300km denně tak tam naleju long , jinak pro mě nemá význam.

valvovline asi ten olej tedy podle tebe dělá špatně a kecá...

Editováno: , autor: jirka toledo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, jirka toledo napsal:

přesně tak tím myslím že jezdím 15 tis ročně to je podle mě krátké trasy a ten olej je i pro tento motor nevím kde si vzal blbý olej...

jakmile tam nemáte 50700 tak přes to vlak nejede co ... jezdíte 30 tis nebo dva roky a pak se dočteš jak jsou vydřený např zdvihátka ventilu , proto sem psal když budu jezdit 300km denně tak tam naleju long , jinak pro mě nemá význam.

valvovline asi ten olej tedy podle tebe dělá špatně a kecá...

Můžu vědět, kdes na tohle přišel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem to měl jit měnit ale borec nestíhal takže v pondělí....no a co se mi nestalo,...blikající kontrolka žhavení + se mi rozsvítil systém kontroly výfukových plynů,.... dá se věřit tomu že to způsobil ten olej po 2tis km? no ještě mi chybí kontrolka DPF a bude to komplet a tomu co mi to tam dal asi půjdu hodit na auto molotov,... :-( to blikající žhavení je EGR, dle diagnostiky,...ten mám měnit za týden ale co ta druhá kontrolka,...no moje nervi,...jen tak pro info ten špatný olej byl ještě dražší než ten co tam má byt,...měl byt údajně lepší,... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výrobce uvádí  VW 502.00, VW 505.00 nebo VW 505.01 - tedy typický olej pro stará PD a benzíny. Škodovka jeho použití u CR (a TSI) připouští pouze u aut prodávaných v Rusku, Indii a Číně - předpokládám, že to je kvůli tomu, že zde auta nemají DPF, EGR a další eko vychytávky. Samozřejmě si tam ale lej, co uznáš za vhodné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CBBB (euro 5) - podle Dílenké příručky pouze a výhradně 507.00 a to dokonce i na extrémě zkrácený interval QI1 (5000km/rok). Ta norma přeci neřeší jen obsah síry, ale spoustu dalších parametrů. V tomhle bych VW celkem věřil, že měli důvod s (tehdy) novými motory přejít na vyšší normu. Zatímco 505 lze nahradit novější 507, obráceně je to dle Škodovky nepřípustné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2017 na 12:21, jirka toledo napsal:

Napr. Na strankach valvolinu tento olej napr bmw a mercedes ma normu na tento olej LL 30 tisic. Samozrejme nikomu nenutim co tam ma lejt...

o to nejde, ale proč prostě nekoupit jakýkoliv olej, co plní 507 00 a je klid? Vždyť je zbytečné vymýšlet nějaké novoty a alternativy, když ten olej stojí pár korun a je jisté, že s tím problémy nebudou...

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten valvoline je určen pro motory s EGR a DPF, tak věřím že se mu žádné problémy zatím neobjevili,..dle technika ze Škody ten olej pro motor není problém. Problém je to pro DPF kvůli kterému se tam dává pouze ta 507 s Low SAPS nebo bez toho uplně. Já tam měl olej pro staré PD diesly s MID SAPS a o vhodnosti pro DPF tam nebyla ani zmínka, takže v mém případě všechno špatně. U Jirky Toledo to asi nebude tak hrozné,...ale jak říká janmatejicek,...proč něco vymýšlet když je to jasně dané a už dávno vymyšlené a vyzkoušené,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
před 6 hodinami, prassat napsal:

Jsou lidi co na něm najezdí klidně 2 roky a mění až u hranice 30 tis. km.... já osobně měním taky do 15tis km.

Být tebou, tak pokud se s něčím jiným nechystáš do servisu, klidně ho tam ještě minimálně tuhle zimu nech a dej nový až na jaře.

Nene nechystam. Olej menim u souseda na zvyzi. Jinak ten uplynutej rok nevadi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...