Přejít na obsah

Brzdové kotouče na přední nápravě


BlackJoe

Doporučené příspěvky

po odsroubovani kola zajistuje sroubek neustaly kontakt  kotouce k naboji a neni takove riziko napadani necistot koroze mezi tyto dve dosedaci plochy, da se rict, ze svuj vyznam tam jakysi má. U fabie je hlavicka sroubku na klic typu torx ale i tak ti doporucim na zavit  nanest treba grafitovou vazelinu a dotahovat staci lehce. Nekdy sezenes kotouce a sroubky jsou v baleni  k tomu, nekdo je u montaze zajistuje Loctitem :kol-44: .

ps. zadnou paniku z toho, jsou i vozy ( audi aj ) ktere z vyroby nemaji sroubky zadne :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Já měl možnost vyzkoušet na autě nejprve zimmermanny,po cca 8 tis. km se zkroutily,pak jsem tam dal ATE power disk,ty vydržely asi 12 tis km a zkroutily se,tak šly na řadu originály a ty tam jsou už zhruba 20 tis a zatím klid. Takže za mě jedině originál.

Editováno: , autor: Albín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ATE - dodává kotouče na linku a nadvýrobu prodává samo.

Mám na  FI 1,4 MPI a Origo kotouče po 120 tis. destičky tak po 60tis. , další dáno ORIGO ATE kotouče i destičky a teď na hranici životnosti kotouče mám na téhle sadě najeto 155 tis. a druhé destičky, za mě spokojenost a experimentovat nehodlám.

To jsou mé zkušenosti a nikomu je nenutím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mischicka nebolo to konkretne na teba, a ak myslis typ a rozmer tak sme na jednej lodi. Dotycny si moze vyhladat podla svojej motorizacie / vybavy konkretne cislo a porovnat s ponukou priamo od Skody.

 

Mozem iba za seba uviest priklad, 6R0615301A:

original

ATE

Viac ako 1200 korun je podla mna slusne, iba na kotucoch. Uz sa mi nechce pocitat aj platnicky + zadok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, Albín said:

Nevím,nevím,ale na fabii (mimo RS) se dávaly kotouče v průměru 256x25 a ne 288. Tady máš ty správné https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6r0615301-predni-brzdovy-kotouc-256x22mm-skoda-8679.html

Tak si oprav hrubku na 22, aby si ho tiez nemylil ;)

 

Nemyslim to v zlom, ja som len uviedol priklad ako sa da usetrit pri zachovani kvality. A predpokladam, ze dospely clovek si sam vie vyhladat vhodne diely a nebude hned objednavat na zaklade mojho prikladu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Přečti si zprávu nad tvým příspěvkem a zkus třeba tohto prodejce, mimichodem mají slušné ceny, supr dopravné, mají obchod i v .sk a po registraci sbíráš slevové kupony, vytvoř si garáž a pod tvym vinkem ti vyjede přímo díl vhodný pro tvé vozidlo. Na zmetek můžeš narazit  i u nich, proto jsou reklamace. Já u posledních kotoučů , co jsem měnil Ate jsem si myslil , že jsou zvlněné, ale až po 10 tis. km se zatáhly a přestaly mírně vybrovat. Je to hlavně o volbě mezi kotouči a deskami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Casy napsal:

Přečti si zprávu nad tvým příspěvkem a zkus třeba tohto prodejce, mimichodem mají slušné ceny, supr dopravné, mají obchod i v .sk a po registraci sbíráš slevové kupony, vytvoř si garáž a pod tvym vinkem ti vyjede přímo díl vhodný pro tvé vozidlo. Na zmetek můžeš narazit  i u nich, proto jsou reklamace. Já u posledních kotoučů , co jsem měnil Ate jsem si myslil , že jsou zvlněné, ale až po 10 tis. km se zatáhly a přestaly mírně vybrovat. Je to hlavně o volbě mezi kotouči a deskami.

 

 

takže na 1,4 AZF sú vhodné 256x22 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam je FS III (je to napsáno na třmeni), tak tam budou 256x22. 

Pokud chceš jistotu co se týče odolnosti proti zvlnění, tak relativně spolehlivě funguje dnes pouze origo.

Třeba na škoda dílech spojí asi 1200 kč. https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6r0615301c-predni-brzdovy-kotouc-256x22mm-skoda-8679.html

A samozřejmě origo destičky: 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0698151d-predni-brzdove-desticky-se-signalizaci-opotrebeni-skoda-13374.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...