Přejít na obsah

Brzdové kotouče na přední nápravě


BlackJoe

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

chlapi, co dáváte na fabku za kotouče a destičky (myslím tím značku). Dáváte kotouče i desky od stejný firmy, nebo to kombinujete? Chci dát nějaká ten střed, nic vrtanýho, jakou značku doporučíte. Nerad bych dopadl jako známej, u kterýho destičky přežily kotouče (desky skoro netknutý, kotouče projetý)

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli ti můžu doporučit nekupuj destičky Ferodo, jsou tvrdý a zničej kotouče ( sežerou ) Jedině originál jak kotouče tak destičky. Aspon co mají kamarádi mekánici zkušenost, tak skoro vše krom originálu a drahých kotoučů hází. Co se týče destiček tak jsou který jsou moc tvrdý a nebo zase moc měkký. Originály jsou zlatý střed. Já mám destičky origiální a kotouče jsme koupil Ferrodo a trošku hážou :( ale zase stojí cca 450kč jeden kus. Kdybych měl koupit znova, tak jdině originál od všeho, nebo kotouče Ferrodo a nechat před nasazením zkontrolovat a dorovnat na kvalitním soustruhu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky jsem měl křivé kotouče, tak jsem po pročtení zdejších rad šel do Zimmernanů, a desky jelikož "Z" nebyly, tak jsem na radu prodejce (doporučoval to tu i někdo na fóru) koupil k tomu desky Ferodo Premier. Výsledek je takový, že auto brzdí tak o 30% hůr než origo a navíc v menších rychlostech neuvěřitelně pískají. Mám na nich asi 5 tis.km a malinko vibrujou, ale furt lepší než před tím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl křivé kotouče, tak jsem po pročtení zdejších rad šel do Zimmernanů, a desky jelikož "Z" nebyly, tak jsem na radu prodejce (doporučoval to tu i někdo na fóru) koupil k tomu desky Ferodo Premier. Výsledek je takový, že auto brzdí tak o 30% hůr než origo a navíc v menších rychlostech neuvěřitelně pískají. Mám na nich asi 5 tis.km a malinko vibrujou, ale furt lepší než před tím

Úplně stejná situace,nasazeny kotouče Zimmerman + desky ferodo. Při dobržďování třeba na křižovatce když už skoro stojím vržou,a po cca 7 tis. km mi taky začínají házet,takže do zimmermanů už nepujdu a chtěl bych skusit Ate Power disc. Desky nechám ty co tam mám,jen je sjedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To teda moc nevydrzelo :feve: Takze nakonec asi bude fakt, ze ty Ferodo desky jsou moc tvrde a sezerou kotouc a ten se pak kvuli oslabeni zkrivi. A nebo je to proste nejaka spatna serie !?

Ja na moji fabii mam predek udelany zanovni, ovsem tak jsem to uz koupil a nejak jsem se jeste nesnazil zjistit co to je za znacku. Bo auto brzdi proti octavii mnohem lepe a brzdy jsou dost ostre, tak me to neprislo dulezite to kontrolovat co tam nechal byvali majitel namontovat. Na zadky jsem jen daal nove oblozeni Ferodo a je to OK.

Ale asi na ty predky kouknu, jak bude cas abych vedel co mam cekat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem také dle doporučení loni nasadil kotouče Zimmermann + destičky Ferodo Premier. Po 25000 km byly kotouče zkřivené tak, že auto při dobrzďování cukalo, ve vyšších rychlostech jsem sotva udržel volant. Nechal jsem je stočit a po dalších 3000 km už začínají opět lehce kmitat. Původní origo brzdy mi vydržely 85000 km, sice také jemně kmitaly, ale vcelku spokojenost. Příště půjdu radši opět do origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tiež budem asi musieť meniť kotúče.Chcem dať ATE,mám brzdovbé trmeny FS-III s ABS mali by tam byť kotúče priemeru 256mm podľa knihy "Jak na to Škoda Fabia".Chcem sa spýtať ako sa menia kotúče.Treba demontovať koleso,dať dole trmeny (dva šróby)vymeniť kotúč,nasadiť trmeny,koleso,hotovo.Ide to prakticky takto jednoducho,alebo je tam ešte niečo o čom som nepísal.Na Felícii som to takto menil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...