Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
BlackJoe

Brzdové kotouče na přední nápravě

Doporučené příspěvky

Ok, díky, Koukal jsem, že je běžně k sehnání za pár korun, tak ho tam raději dodám.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Plní jen funkci ustavovací. Nech při montáži kola nehledáš díry na šrouby. Ale určitě jej tam dej a nějak moc jej dotahovat nemusíš.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

po odsroubovani kola zajistuje sroubek neustaly kontakt  kotouce k naboji a neni takove riziko napadani necistot koroze mezi tyto dve dosedaci plochy, da se rict, ze svuj vyznam tam jakysi má. U fabie je hlavicka sroubku na klic typu torx ale i tak ti doporucim na zavit  nanest treba grafitovou vazelinu a dotahovat staci lehce. Nekdy sezenes kotouce a sroubky jsou v baleni  k tomu, nekdo je u montaze zajistuje Loctitem :kol-44: .

ps. zadnou paniku z toho, jsou i vozy ( audi aj ) ktere z vyroby nemaji sroubky zadne :kol-28:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj,

Doporucite mi prosim nekdo jake koupit kotouce, desticky a Na zadek bubny? Vubec nevim jake koupit.

Dekuju za pomoc s vyberem

Mam Fabii 1,4 16V 55kW motor BBY

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já měl možnost vyzkoušet na autě nejprve zimmermanny,po cca 8 tis. km se zkroutily,pak jsem tam dal ATE power disk,ty vydržely asi 12 tis km a zkroutily se,tak šly na řadu originály a ty tam jsou už zhruba 20 tis a zatím klid. Takže za mě jedině originál.

Editováno na Albín

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A jaká značka je originál, respektive kdo je pro ně vyrábí?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ATE - dodává kotouče na linku a nadvýrobu prodává samo.

Mám na  FI 1,4 MPI a Origo kotouče po 120 tis. destičky tak po 60tis. , další dáno ORIGO ATE kotouče i destičky a teď na hranici životnosti kotouče mám na téhle sadě najeto 155 tis. a druhé destičky, za mě spokojenost a experimentovat nehodlám.

To jsou mé zkušenosti a nikomu je nenutím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

:) tak tak. Preto som mu pisal, aby si zohnal ATE. Ale pojem "original" je tu mocny. Kto ma zbytocne eura navyse, nech sa paci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No nemyslím si, že nějak zvlášť ušetříš mezi Ate mimo a Ate v krabici od škody, ale nicméně pokud s tím mocným "originálem" cílíš na mne, tak jsem to myslel jako originální rozměr a typ a ne jak ti někteří na HTP potřebují drážkované kotouče o průměru aspoň 500 mm.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@mischicka nebolo to konkretne na teba, a ak myslis typ a rozmer tak sme na jednej lodi. Dotycny si moze vyhladat podla svojej motorizacie / vybavy konkretne cislo a porovnat s ponukou priamo od Skody.

Mozem iba za seba uviest priklad, 6R0615301A:

original

ATE

Viac ako 1200 korun je podla mna slusne, iba na kotucoch. Uz sa mi nechce pocitat aj platnicky + zadok :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    4 hours ago, sk0d@ said:

Mozem iba za seba uviest priklad

To znamena ze som uviedol priklad na mojom aute, kedze som mal po ruke origo cisla.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V pohodě,já jen aby tady tazatel na kotouče které koupit nebyl zmatený z toho že mu dáváš odkaz na kotouče které na jeho auto nepůjdou. :t

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    2 hours ago, Albín said:

Nevím,nevím,ale na fabii (mimo RS) se dávaly kotouče v průměru 256x25 a ne 288. Tady máš ty správné https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6r0615301-predni-brzdovy-kotouc-256x22mm-skoda-8679.html

Tak si oprav hrubku na 22, aby si ho tiez nemylil ;)

Nemyslim to v zlom, ja som len uviedol priklad ako sa da usetrit pri zachovani kvality. A predpokladam, ze dospely clovek si sam vie vyhladat vhodne diely a nebude hned objednavat na zaklade mojho prikladu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dej tam origo , fakt neblbni. Mam zimmermann a po 15tisicich se zacinaji pomalu kroutit. A to jezdim celkem klidne...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky mám Zimmermann a jezdím klidně. Nemyslím si že se ti začínají kroutit, může to být právě tím stylem. Vem je pod dobrou optiku a možná se budeš divit. Zahořel sem je na začátku a zatím 35km OK.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, poprosim Vás o radu, mám Fábku 6Y  1,4   44kw rok.v. 2002 AZF chcem menit zadne bubny + predne kotuče + dočtičky, čo som tu pozeral tak asi naj bude ATE, viete mi prosím dať nejaké odkazy na eshop, kde ste brali a nemali problem so zvlnenými kotúčmy....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přečti si zprávu nad tvým příspěvkem a zkus třeba tohto prodejce, mimichodem mají slušné ceny, supr dopravné, mají obchod i v .sk a po registraci sbíráš slevové kupony, vytvoř si garáž a pod tvym vinkem ti vyjede přímo díl vhodný pro tvé vozidlo. Na zmetek můžeš narazit  i u nich, proto jsou reklamace. Já u posledních kotoučů , co jsem měnil Ate jsem si myslil , že jsou zvlněné, ale až po 10 tis. km se zatáhly a přestaly mírně vybrovat. Je to hlavně o volbě mezi kotouči a deskami.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 10 minutami, Casy napsal:

Přečti si zprávu nad tvým příspěvkem a zkus třeba tohto prodejce, mimichodem mají slušné ceny, supr dopravné, mají obchod i v .sk a po registraci sbíráš slevové kupony, vytvoř si garáž a pod tvym vinkem ti vyjede přímo díl vhodný pro tvé vozidlo. Na zmetek můžeš narazit  i u nich, proto jsou reklamace. Já u posledních kotoučů , co jsem měnil Ate jsem si myslil , že jsou zvlněné, ale až po 10 tis. km se zatáhly a přestaly mírně vybrovat. Je to hlavně o volbě mezi kotouči a deskami.

takže na 1,4 AZF sú vhodné 256x22 ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud tam je FS III (je to napsáno na třmeni), tak tam budou 256x22. 

Pokud chceš jistotu co se týče odolnosti proti zvlnění, tak relativně spolehlivě funguje dnes pouze origo.

Třeba na škoda dílech spojí asi 1200 kč. https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6r0615301c-predni-brzdovy-kotouc-256x22mm-skoda-8679.html

A samozřejmě origo destičky: 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0698151d-predni-brzdove-desticky-se-signalizaci-opotrebeni-skoda-13374.html

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V čem je název tématu "Brzdové kotouče na přední nápravě" nejasný, že se tady diskutuje o zadních bubnech? No, už nediskutuje. A tak to bude i napříště.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od Krtek6
        Prodám nové nepoužité 14" poklice originál na Citigo (myslím, že název je ARIES). Dostal jsem je kdysi jako vánoční dárek, ale do dnešního dne jsem je nepoužil. Nejdou mi nasadit na můj typ plecháčů (zavazí závaží kol). Osobní odběr nebo dobírka
      • Od Beyksson
        Nové nepoužité a zabalené :)
        Na ceně se můžeme domluvit :)
      • Od PTiCA
        Rozhodl jsem si na své Fabii r.v. 2003 s komfortní jednoutkou 443E dodělat komfortní stahování oken pomocí dálkového ovládání a rovnou jsem celý proces nafotnil.

Vycházel jsem z tohoto návodu za který děkuju @Tomas_ek

1) Nejprve jsem musel sehnat kabel pres COM1 port a rozchodit starý počítač který má port COM1 a funguje na něm DOS 6.22.
        Viděl jsem video že to funguje i pod Windows 7 a nějakou bootovací disketou ale ja jsem použil klasický počítač.

2) Další krok byl program VDS-PRO přes který se všechno nastavuje. Stáhnout ho můžete zde

3) Vše zapojit, zapnout zapalování a program VDS-PRO 

4) Zde vybrat kanál 46 - Komfortní jednotka

5) Další krok je kanál 11 - Login ve kterém musíte zadat Kod: 19283

6) Ted začíná pravá sranda. Musíme změnit hodnoty v EEPROM

Zde je seznam adres které je potřeba změnit. Jedná se o řídící jednotku + jednotky dveří

Postup je následující:
        Nejprve musíme zjistit původní číslo každé adresy. Vyberte kanál 26 - EEPROM čtení

Zde zadáme požadovanou adresu. V této ukázce kanál 04361

Výsledkem je hodnota 138 (tato hodnota se může být u každého auta jiná!!!)

Z této hodnoty 138 odečteme 8 a výsledek 130 zapíšeme pomocí kanálu 27 - EEPROM Zápis

Tento postup se stále opakuje u každého kanálu. Jen musíte dávat pozor na přičítání/odčítání hodnoty
        Například u adresy: 16416 byla výchozí hodnota 201 ke které jsem přičetl 16 a výsledná hodnota je: 217

To je vše. Stačí aplikovat tento postup na všechny potřebné adresy a vše funguje jak má. 

Ještě ukázka že vše funguje jak má...

Omlouvám se za horší kvalitu fotek ale počítač má ještě černobílý monitor a né moc dobrý jas.

EDIT: Pokud mate problem s pripojenim k jednotce, vyzkousejte v nastaveni "Baudrate" prepnout na "Try". Diky @JanT

Katalog partnerů kteří nabízejí služby v oblasti kódování funkcí
        https://forum.skodahome.cz/forum/476-nabídka-služeb/
      • Od laco mikeš
        Fabka1 couvaci kamera .jak ji zapojim k 2din rádiu z Číny.chci po zářazení spatečky aby se objevíl obraz automaticky?

• Od Filip V
        Dobrý den, obracím se na vás s žádostí o radu,
        nedávno jsem pod autem zpozoroval mastný flek. Po otevření kapoty jsem zjistil, že je celý hlavní brzdový válec špinavý od brzdové kapaliny.

Došlo k následujícímu:
        1. Kontrola nádobky zda neteče - neteče
        2. Výměna hlavního brzdového válce
        3. Výměna gumiček mezi nádobkou a hlavním brzdovým válcem

Po určitě době se problém začal znovu opakovat. Podezření bylo na to, že starý válec propouštěl dovnitř, je plný posilovač brzd a spojem při vybracích na nerovných silnicích kapalina uniká (stačí i málo a vyšší rychlost to rozprská po celém motoru).

Došlo k následujcímu:
        1. Kontrola vnitřku posilovače (bohužel absolutně suchý a čistý
        2. Opět kontrola nádobky
        3. Kontrola hadičky ke spojce (zda třeba špatně netěsní)
        4. Kontrola šroubení pro okruhy na brzdový válec
        5. Přidání kovové sponky na hadičku ke spojce + stažení "paciček" na nádobce na kapalinu elektrikářskou páskou

Dnes po delší jízdě jsem kontroloval stav (zda uniká nebo neuniká) a k mému zděšení opět vše špinavé od brzdové kapaliny. Bohužel, hadička od spojky + šroubení pro brzdové okruhy absolutně čisté a suché, to stejné i nádobka na brzdovou kapalinu. Brzdová kapalina se nejčastěji nachází na spodku hlavního brzdového válce a poté pod spojením resp. v místě kde brzdový válec vstupuje do posilovače brz a odtud stéká dolů.

Poznatky:
        1. Jedná se o 1.4 TSI r.v. 2012
        2. Brzdová kapalina na spoední straně válce je celá špinavá. Jako by byla plná šmíru
        3. Nádobka je suchá, čistá (občas se na ní objeví šmírové kapičky brzdové kapaliny jak to někde prosakuje)
        4. Šroubení z válce (rozvod brzdovky do brzd) se zdá také suchý
        5. Hadička do spojky je také suchá včetně spojů
        6. Zkoušel jsem omotat vše hadrou a koukat, kde se prosakování objeví - neúspěšně
        7. BRZDOVKA NIKDE NEMIZÍ! Je jí tam furt stejně (a ani jiné kapaliny)

Dokázal by prosím někdo poradit co s tím? Neměl někdo třeba stejný problém? Prosím. Zkoušel jsem volat do servisu, ale servisní technik nevěděl. Řekl, že jediné co tak dojde k výměně válce (ten je měněný) případně posilovače (ten je v pořádku) a uvidí se. Cena výměny válce je kolem 14 000 a posilovače prý 15-17 000 + práce (zjišťováno v Brně).

Děkuji moc za všechny odpovědi, Filip.