Přejít na obsah

Střešní nosič OIII Combi - Hagusy


lubomir-14

Doporučené příspěvky

Mam na RS cierne leskle hagusy, k tomu priecniky Thule wingbar 961 - cierne. Vyzera to dobre, drzi to jak prikovane. Je jedno ci s lyzami alebo bicyklami.

Na dalsie auto vsak budem zvažovať drziak na bicykle na ťažné... Na priecnikoch mam 4 drziaky na bicykle, zo strechy a na strechu to dávam naraz a je to uz dosť tazke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím,

potřebuji poradit. Mám škodu Octavii III Combi 4x4 bez jakékoliv přípravy na uchycení střešních nosičů, po kterých toužím. Dle doporučení v Boem mám na výběr 3 varianty 

 

1. Koupit si nosiče na kola na tažné zařízení. (Tažné mám, ale zase to pro mě řeší problém pouze co s koly, ale ne co s lyžema v zimě.)

 

 

2. Koupit si "nacvakávací" příčníky. (Hrozí riziko poškození laku na střeše, případně vmáčknutí drážek do střechy)

 

 

3. Nechat si navrtat dodatečně hagusy do střechy. (Todle by mne zajímalo asi nejvíc)

 

Zajímají mě Vaše zkušenosti, ppřípadně doporučení jak prekérní situaci řešit. Díky moc

 

P.S. Předpokládám vození 2-3 kol jednou do měsíce a lyží 4 krat do roka. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Sice už se tu psalo, že na O3 Combi bez hagusů z výroby je nelze dodělat, ale mě to stejně nedá. Třeba už po těch třech letech někdo ví něco více než tvrzení někoho ze škodovky.

Opravdu se u těch kombíků tak liší střecha, že to tam nejde dodat? Přijde mi to divné proč by se kvůli takové blbosti dělaly komplet jiné střechy. Navíc když třeba Neumann má neoriginální sadu, která je na O3 k doplnění hagusů.

 

https://tuning.autodoplnky.cz/stresni-nosice-neumann/hagusy/neumann-podelne-stresni-nosice-hagusy-skoda-octa-s531729134

 

Není to spíše jen o tom, že se tam prostě musí dát ty vnitřní podložky, které jsou vidět na obrázku níže a ty jsou možná originál bodnuté ke kastli, kdežto takhle už by mohly být max. lepené?

 

Clipboard02.thumb.jpg.7e8601eb56438f7f5c5534826de09d1e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎28‎.‎4‎.‎2016 na 15:38, Aleš_BX napsal:

tak tak, kola vozím už 6 let (O II i O III) na tažném a lyže uvnitř ve vaku (vejdou se tam 4 páry lyží a hůlky)

A jak řešíš, když jedete čtyři lidi, co máte lyže a hůlky ve vaku a lyžáky v kufru několikadenní dovolenou na horách např.? Nosič a nejlépe střešní box, dle mého názoru nejlepší řešení, dá se použít v zimě na hory a v létě k moři. Osobně mám Thule vingbar příčníky  a  Thule box v něm držák na lyže a super. Na střeše nahozeno za cca 10 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Aleš_BX Což o to, já v tom žádný jiný problém nevidím. Spíše mi ale jde o to, zda třeba nemá k tomu někdo více informací, nebo například fotky sundané stropnice na O3, kde by bylo vidět co je tam tak strašně výjimečného, že by to nemělo jít standardní cestou dodělat.

Nějaký důvod proč to neprodává oficiálně škodovka jako příslušenství to mít bude. Když by na tom mohli vydělat, jistě by to rádi nabízeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎09‎.‎02‎.‎2019 na 12:07, Aleš_BX napsal:

nechápu, že to stále řešíš, když řešení máš, použij neoriginál a buď rád, že nějaká možnost je... prostě orig. řešení neexistuje

 

Řeším to proto, že tam chci dát jedině originál hagusy. Ty neoriginální "trojnožičkové" od Neumanna určitě ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro toho kdo potřebuje ty hagusy jako funkční prvek, tedy že k nim bude opravdu někdy něco přidělávat určitě trojnožka dobrá.

Pro mě, který tam nikdy nic na 100% nedám, ale jen se mi líbí O3 s originálními hagusy více jak bez nich to smysl nemá. U mě jde čistě jen o vzhled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dettektorr já tě kamenovat nebudu, jelikož přesně nad tímto řešením jsem již také uvažoval. Jelikož se v práci setkávám s lepidly, která drží v podstatě cokoli (resp. dle tvrzení papírů a jejich výrobců), tak jsem se na dané téma bavil právě i s dodavatelem když u mě byl. A i ten mi potvrdil že v tom není žádný problém, protože dnes opravdu takové materiály jsou. Dokonce sami dodávají lepidla pro ty nízké hagusy jako mají třeba Audi nebo VW do některých automobilek. Tam je ale samozřejmě mnohem větší styčná plocha.

 

Každopádně vzhledem k tomu, že bych z toho stejně měl trochu strach i přes mnohá ubezpečování, tak osobně bych to viděl spíše na variantu, kdy bych si dovnitř udělal z nerezu podložky podobné těm originálním, na ty bych dal také lepidlo, ať se po dotáhnutí přichytnou ještě více plošně, hagusy bych normálně provrtal, ošetřil vrtaný otvor a přilepil samotné hagusy zvrchu. Tím by mělo být dostatečně zajištěno že budou pevné a nebudou nijak křivit plech střechy (snad).

 

Kdyby to šlo jen tak našroubit bylo by to nejlepší z hlediska vyměnitelnosti, ale obávám se, že tam opravdu chybí nějaký plech. Stále ale nevím zda je to jen o výztuhách ve sloupcích co se týká tlaku směrem dolů (tedy zatížení 60kg na střechu co tam může člověk dát na běžných originál hagusech), nebo je samotná plocha pod plechem střechy nějak vyztužena, aby se "nevlnil" plech střechy.

 

Každopádně zatím k tomu nemám dostatek informací abych do takového zásahu do auta šel, tedy prozatím jen sbírám další info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 2. 2019 na 5:25, ZbyšekSU napsal:

@Aleš_BX Což o to, já v tom žádný jiný problém nevidím. Spíše mi ale jde o to, zda třeba nemá k tomu někdo více informací, nebo například fotky sundané stropnice na O3, kde by bylo vidět co je tam tak strašně výjimečného, že by to nemělo jít standardní cestou dodělat.

Nějaký důvod proč to neprodává oficiálně škodovka jako příslušenství to mít bude. Když by na tom mohli vydělat, jistě by to rádi nabízeli.

Když se podíváš do katalogu dílů, tak Oktávka s hagusy má jinou karoserii než Oktávka bez hagusů. Takže standardní cestou to tam dodělat nejde. Kup příčníky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...