Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
lubomir-14

Střešní nosič OIII Combi - Hagusy

Doporučené příspěvky

Chceš-li mám na prodej. Měl jsem combi bez hagusů, teď mám s. Kdyžtak SZ.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    V ‎09‎.‎02‎.‎2019 na 12:07, Aleš_BX napsal:

nechápu, že to stále řešíš, když řešení máš, použij neoriginál a buď rád, že nějaká možnost je... prostě orig. řešení neexistuje

Řeším to proto, že tam chci dát jedině originál hagusy. Ty neoriginální "trojnožičkové" od Neumanna určitě ne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na tom eshope mas dve fotky a je tam navyse napisane, ze foto je ilustracne, takze podla mojho nazoru sa musis najskor opytat predajcu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pro toho kdo potřebuje ty hagusy jako funkční prvek, tedy že k nim bude opravdu někdy něco přidělávat určitě trojnožka dobrá.

Pro mě, který tam nikdy nic na 100% nedám, ale jen se mi líbí O3 s originálními hagusy více jak bez nich to smysl nemá. U mě jde čistě jen o vzhled.

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zbysku a co original upravit  a na strechu je jen nalepit. Prosim nekamenujte me, pise, ze na ne nikdy na 100% nic neda.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@dettektorr já tě kamenovat nebudu, jelikož přesně nad tímto řešením jsem již také uvažoval. Jelikož se v práci setkávám s lepidly, která drží v podstatě cokoli (resp. dle tvrzení papírů a jejich výrobců), tak jsem se na dané téma bavil právě i s dodavatelem když u mě byl. A i ten mi potvrdil že v tom není žádný problém, protože dnes opravdu takové materiály jsou. Dokonce sami dodávají lepidla pro ty nízké hagusy jako mají třeba Audi nebo VW do některých automobilek. Tam je ale samozřejmě mnohem větší styčná plocha.

Každopádně vzhledem k tomu, že bych z toho stejně měl trochu strach i přes mnohá ubezpečování, tak osobně bych to viděl spíše na variantu, kdy bych si dovnitř udělal z nerezu podložky podobné těm originálním, na ty bych dal také lepidlo, ať se po dotáhnutí přichytnou ještě více plošně, hagusy bych normálně provrtal, ošetřil vrtaný otvor a přilepil samotné hagusy zvrchu. Tím by mělo být dostatečně zajištěno že budou pevné a nebudou nijak křivit plech střechy (snad).

Kdyby to šlo jen tak našroubit bylo by to nejlepší z hlediska vyměnitelnosti, ale obávám se, že tam opravdu chybí nějaký plech. Stále ale nevím zda je to jen o výztuhách ve sloupcích co se týká tlaku směrem dolů (tedy zatížení 60kg na střechu co tam může člověk dát na běžných originál hagusech), nebo je samotná plocha pod plechem střechy nějak vyztužena, aby se "nevlnil" plech střechy.

Každopádně zatím k tomu nemám dostatek informací abych do takového zásahu do auta šel, tedy prozatím jen sbírám další info.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zhoď stropnicu a pozri ako to tam vyzerá. ja mám pre porovnanie maximálne fotky bez stropnice s originál hagusmi na F3. keď chceš, pozri si moju tému v sekcii Fabia 3, niekde tam možno budú. alebo napíš správu a pošlem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 8. 2. 2019 na 5:25, ZbyšekSU napsal:

@Aleš_BX Což o to, já v tom žádný jiný problém nevidím. Spíše mi ale jde o to, zda třeba nemá k tomu někdo více informací, nebo například fotky sundané stropnice na O3, kde by bylo vidět co je tam tak strašně výjimečného, že by to nemělo jít standardní cestou dodělat.

Nějaký důvod proč to neprodává oficiálně škodovka jako příslušenství to mít bude. Když by na tom mohli vydělat, jistě by to rádi nabízeli.

Když se podíváš do katalogu dílů, tak Oktávka s hagusy má jinou karoserii než Oktávka bez hagusů. Takže standardní cestou to tam dodělat nejde. Kup příčníky. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se