Přejít na obsah

Střešní nosič OIII Combi - Hagusy


lubomir-14

Doporučené příspěvky

To je strašně složitá otázka - záleží z které strany se na to podíváš. Jak píšeš, stříbrný na stříbrný zanikají.... ale zase jsou "jako by prémiovější = dražší"... navím jaké máš priority, službu udělají obě možnosti stejnou. Černá se dle mě hodí barevně více.... pokud chceš udělat dojem na sousedy, kup stříbrné....  takže jsme zase u těch peněz... :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec: Děkuji za ty fotky,ale ty auta by musela být stejná.Hodně těm stříbrným přidává chrom paket.Jde mě také o to, že plánuji auto si nechat tak deset let,a když koukám na starý audi,peugeoty atd., tak zrovna t stříbrné na nich nevypadají zrovna dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě že co jsem našel s černými hagusy, tak chrom paket neměly, což mi připadá i logické, nicméně chrompaket má spíš vzhledový efekt u tmavých barev....

 

trohu mám obavu, zda O III 10 let opravdu bude schopna plnit potřeby majitele - o tom se tu už psalo, dnes prostě auta na to nejsou stavěna a jak bylo několikrát nepřímo sděleno i zasvěceným lidem, vozidla jsou dnes stavěna optimálně na nájezd 250 tis. km - i když to průběrné rodině na těch 10 let odpovídá ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

no mně se nelíbí, že Elegance nejde objednat bez hagusů. Mám pracovní Amb bez a auto se mi bez líbí víc než domácí eresa, která je bílá a má černé hagusy-je to jak pěst na oko(když jsem ji 2010 kupoval, nepřišlo mi to jako "interesantní" problém, ale časem se mi to i bych řekl hnusí...). Nevyužívám to, ale ta černá mat na těch hagusech vypadá, že se poškrábe i když se na ni jen křivě podívám. Nevím jestli je to lak nebo černý elox ale když už bych musel, tak bych si tam dal stříbrné. Mluvím ale stále o mých OII. U O III to budou stříbrné, protože Scout se bez nich  (jako obvykle) objednat nedá. A třeba na Superbu se mi jeví ty stříbrné velmi "luxusně"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s odmontováním střešního nosiče, který je standardně ve výbavě Elegance - post-48201-0-62448100-1409604599_thumb.j

Ve výbavě Ambition není, takže technicky by to mělo být možné - post-48201-0-73595500-1409604593_thumb.j

Předpokládám, že "výjimku" z konfigurace asi Škoda nedovolí, že?

Je možná demontáž? Jak vypadá uchycení/díry na střeše? Má je i Ambience?

 

Je to věc, která se mi na střeše nelíbí a nebudu pro ni mít využití.

Děkuji za zkušenosti...

d_d

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dám ti do začátku jednu dobrou radu (ta platí obecně pro všechna fóra), než začneš zakládat téma a pokládat otázky, čti, hledej, je tu pro jedna pěkná pomůcka > ZDE pak teprve snad zakládej ...

 

 

 

Nicméně, abys to nebral jako odpálkování, tady na to máš celé téma - píše se tam o tom na co se ptáš

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

No, jen tak pro info, neb jsem to tady nevidel, tak se o to s vami podelim. Pokud si u OIII hagusy neobjednate primo z vyroby, tak uz si je tam nedate nikdy (!). Objednaval jsem sluzebni OIII ambition, pricemz bohuzel nemuzeme volit nic, nez barvu...a mimojine jsem se ptal, jak je to s pozdejsi montazi hagusu, pokud nejsou z vyroby. A nejmenovany clovek z AS Klokocka mi potvrdil, ze na rozdil od OII, kde to do urciteho modeloveho roku slo domontovat, tak u OIII pry ty s hagusama z vyroby maji nejak zesilene plechy a vystuhu ve sloupcich...zatimco pokud je auto vyrobeno bez hagusu, tyhle vystuhy tam nejsou, tudiz ani dodatecne namontovat hagusy ani nepujde...

 

Mimojine to dokladal tim, ze zatimco na OII se daly hagusy "objednat" k montazi, u OIII se toto ani nenabizi...

 

Jinak s klasickou zahradkou na kombi, to je prekerni situace...sice jsem u nas ve firme videl par dobrodruhu, co meli nejakou tusim od Thule nebo Neumann, ale na strese nejsou zadne diry, o ktere by to drzelo, takze uz si rada lidi poskrabala strechu, jak se jim zahradka pri vyssich rychlostech doslova posunula po strese...je to na prd, myslim, ze kdyz uz to nabizeji i bez hagusu, bylo by fer, kdyby tam byla uprava pro moznost montovat klasickou zahradku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám k tomu pár postřehů - všechny jsou závislé, na co to chceš použít:

 

1) vzhledem k ceně se to špatně nechává bez dozoru. Ty zámečky (platí pro všechny střešní nosiče) jsou spíš jen symbolický

2) Patky mohou vadit při převážení například desek. Případně je můžeš nákladem odrbat. Na převážení materiálu jsou deleko vhodnější příčníky s konstrukcí tohoto typu, kde je celá jeho šíře v rovině:

http://www.nosice-stresni.cz/detail/pricniky-volkswagen-touran-03-06/

3) zdají se mi poměrně nízké, pravděpodobně se tam nebudou vejít lyže v páru, to znamená, kdy je jedna lyže otočená vázáním ke střeše.

4) vypadaj pěkně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díry tam být nemusí, normálně se to chytne za rám dveří a drží to úplně stejně jako příčník na hagusech. Maximálně si to můžeš odrbat pokud ti to upadne na střechu při montáži. Tenhle princip se používal už na favoritech.

 

 

:kol-47:  Přesně jak píše kolega Wittman. Auto si poškrábe jen nemehlo.

Já si budu kupovat na hagusy tohle: http://www.stresninosice.cz/produkt/stresni-nosice/klasicke-nosice/id2607-thule-9582-wingbar-edge-pro-stresni-podelniky

Nemáte někdo zkušenost???

 

No panove nevim, jak u OII, tak u OIII s tim u nas ve firme lidi tedy problem maji...par zdrapanych strech, jak se jim zahradka pri prevazeni kol posunula, jsem uz videl, pricemz jedine "reseni" je brutalni utazeni, takze uz jsem u nekterych videl regulerne "prohnute" plechy na strese...

Nebude nahoda, ze na OIII verze Combi Skoda zadnou ofiko zahradku nenabizi...anebo jsem aspon nevidel...ale rad se necham poucit, neb brzy budu mit uz druheho prcka a kufr bude jeste plnejsi, jak ted, cili neco na strechu dat, to budu potrebovat jako sul a absence hagusu me vrcholne *ere  :kol-25:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to zeptat se těch, co se jim na střeše zahrádka s koly posunula, jakou zrovna smažili rychlostí...

 

Občas, když se kolem mě na dálnici mihne auto s koly na střeše, tak mám sto chutí zavolat své učitelce fyziky (jestli ještě žije), že pěkně kecala, že jsou nějaké fyzikální zákony...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nebyla ta zahrádka na jiný auto? Nevidím jediný důvod proč by to zrovna na O3 nemělo fungovat

 

Zvlastni dotaz, kdyz ani na O2, ani na O3 ve verzi combi oficialne zahradka neexistuje resp. existuji jen neoriginalni "klony" od firem typu Thule, Neumann a patrne dalsi...

Samozrejme nemohu mluvit za vsechny, ale nedelam ve firme, kde pracuji dementi, ale vcelku rozumni lide a nezda se mi, ze by s koly na strese litali 180 :-) Jak rikam, nechci se hadat, rikam, co jsem videl a slysel...a rad sezenu aspon nejmene problemove reseni skrze "renomovane" vyrobce tohoto prislusenstvi, pokud takove pro O3 bez hagusu vubec lze najit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porsche nemam, ale vzdy jsem myslel, ze magneticke nosice clovek nesmi ztratit z dohledu na vice jak 3 metry, aby mu je nekdo neukradl i s cennym nakladem :-). Co se tyce tazneho, to by bylo fajn, kdybych ho tam mel...mame striktni zakaz na jakekoli upravy sluzebnich vozu, takze tak, jak to prijede z vyroby, tak to zustane... Do konce ledna budu mit novou O3 doma, tak resim, co s tim...zatim se mi lyze vejdou dovnit a koukaji skrze loketni operku zadnich sedadel, ale casem toto asi nebude nejvhodnejsi reseni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...