Přejít na obsah

Doplňování chladící kapaliny


Pawouk

Doporučené příspěvky

 normálne je nedolievať

 

To je pěknej kec. Musíš dolejvat, už jen proto, že vodní pumpa je mazaná "únikem" kapaliny přes svou hřídel.

 

Z vlastní zkušenosti co mám vyzkoušený na asi 20 Škodovkách co máme v práci, tak když doplňuješ na MAX, tak to mizne rychlejc než když dáš mezi rysky a necháš klesat na MIN. Protože část úniků je i přes víčko.

Zkoušeno od mojí FI 1.4 MPi, přes OI jak benzín tak nafta, SI 1,9TDi a 2,8, Fabii II 1.4 TDI až po OII RS 2,0 TFSI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice 1.8 TSI, ale mám teď 60 tkm a už jsem 2x doléval nedávno... podzim/zima. Druhé nedávné dolití přisuzuji tomu, že jsem neměl víčko dotažené fest... + že by i topením? Ale jsem lajk, takže jen myšlenka :-) Nešlo to však pod spodní rysku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

 po 8.000 (1,5roku) mam kousek nad riskou min.

Abych se priznal, vubec netusim kolik tam bylo kapaliny pri prevzeti.

 

Zatim jsem nedolival a jednou za mesic sleduju (auto stoji cca 16h v garazi, kde je cca +3° proti venkovnimu vzduchu)

 

Dolit nebo nedolit??? Abych se priznal, to ze je to na spodni hranici me trosku znervoznuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Litr asi fakt ne, mozna tak 1 nebo 2 deci. Popravde sam mam ted nalito trochu vice, pri zahratem motoru ani ne pul centimetru nad max. Muze mi to zajistit nejake problemy? Tolik jsem dolil, protoze me vytocilo hlaseni nizkeho stavu kapaliny na MaxiDotu, i kdyz kapaliny bylo nad min. To by teoreticky mohla zpusobit kapalina G13, na kterou budiky urcite nejsou kalibrovany a mozna ma trochu jiny odpor nez G12++.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud seš nad min, tak nedolejvej. Jen zkontroluj a hlídej po kolika km ti ubejvá.  Nebo pro klid duše doli pů litru nebo litr a hlídej to.

 

Presne to delam, kazdej mesic kontroluju, hladina je konstantni. Ale kontroluju asi spatne... kontroluju kdyz je auto studeny, zkusim se podivat po zahrati

Dale spoleham ze by se ozvalo auto na MaxiDotu, ze mu neco chybi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi min a max mozna, ale fakt mozna, pul litru muze byt. Jenze kdyz nalijes za studena na max, tak budes mit po zahrati dost nad max. Ty tvrdis, ze hladina je stale stejna. Dival ses nekdy? Tvrdis teda, ze v manualu pisi zbytecne, ze by po zahrati nemela byt nad max? Navic je logicke, ze hladina stoupne. Kapalina je nestlacitelna, plyn stlacitelny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...