Přejít na obsah

Problém s unikáním oleje


David900

Doporučené příspěvky

Hele tu výměnu zvládne standardní člen, není to nic extra a za hodku to máš i kavou. 

 

K té olejové spotřebě 2.8 - do 380 000 km jsem téměř pořád dával 5w-30 (a každých 15t km ho měnil).  Někdy kolem 350tkm to začalo víc žrát, 1l-2l na 5000km. Zjistil jsem, že jak to točím přes 4500 ot/min trošku víc to žere ten olej. 

Teď 5w-40 a mám to 2l na 15tkm :-) A honim to pořád :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj. Chlapy chci se zeptat, jaký díl myslíte tím půlměsícem na bok víka? Před rokem jsem to celé přetěsnil a kolem víka i u svíček je to dobré. Minulý víkend jsem si však všiml, dalšího průsaku. Je to ze zadu na hlavě na straně řidiče. Olej nahmatám spíš níž. Co navrhujete? Gufero vačky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, tak jsem zjistil místo úniku. Gufera olej nepropouštějí (zatím). Problém představuje to černé víčko. Koupil jsem nové, ale je v tom otvoru volné. Měřil jsem nové i staré a staré má vnější průměr o cca 1,5mm větší. Teď nevím jestli jsem dostal zrovna špatný kus nebo se ještě musí dotěsnit?  Když jste ho měnili drželo tam pevně? používali jste kolem něj ještě nějaký těsnící tmel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem nechal vyměnit těsnění vík a nepomohlo to ničemu (teda jen to, že u svíček není olej). Auto stále žere olej a smrdí po spálenem oleji který teče zezadu hlav.

Takže auto jsem dal mechanikovi na výměnu gufer ventilů, výměnu gufer vaček a vyčka hlav. Doufám, že test tlaku válcu bude dobrý a nebudou se dělat i pístní kroužky.

Tohle bude pekelná investice :-( Tohle auto mi teda radost nedělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ty vole napříč motor V6 - to jsi mě pobavil :kol-47: .

Gufera na vačkách moc neodcházejí, spíš těsnění víka ventilů a pak to vypadá, jako by to teklo kolem řemenic a dozadu a všude. Nic ven nemusí, u 2,8 je to nemoc. Je nutné koupit celou sadu na obě strany, v žádném případě nekupovat jen něco: čili koupit těsnění+brejličky (kolem svíček) a půlměsíce na bok víka.

Výměnu zvládne i amatér, jediná rada je víka neutahovat na krev: prostě citovka. Ty víka u tohoto motoru vymyslel prostě nějaký soudruh, který nudou nevěděl, co na práci, tak vymyslel tenthle debilní tvar s půlměsíci. To píšu proto, že po utěsnění to za 100tis teče zase...

Ale dá se to, musíme makat s matrošem, který je k dispozici :kol-28:

tak jsem nakonec dospěl k tomu, že musím udělat těsnění kolem vík ventilů, chtěl jsem měnit svíčky a ve dvou dírách plno oleje, prosím tě díval jsem se na ty těsnění a našel jsem jako by to obvodové a ty tu píšeš ještě něco o brejličkách a půl měsících..mohl bys mi na to poslat třeba odkaz, nebo co tím vším myslíš..já myslel že koupím tohle těsnění 2x na každou stranu a hotovo http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-skoda/superb/motor-prevodovka/motorove-dily/9977-tesneni-vika-superb-2002-2008-2-8-typ-motoru-amx-bbg.html a když už jsem u toho, myslíš, že je lepší udělat i nějáké ty gufera ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší je koupit celou sadu na obě strany: těsnění+půlměsíce+brejličky

Naposledy jsem bral Victor Reinz (půlměsíce by měly být v sadě, i když na foto nejsou, ale je dobré se samozřejmě zeptat dopředu), mají ho ve všech dostupných krámech (Kelly, Elit, asi i CC, atd)

Ohledně cen, se spíš zaměř na slevy, nebo požádej kámoše, který někde slevu má.

Nebo hledej na netu, třeba tohle je docela levné:

http://www.amd-autodily.cz/motor/sada-tesneni-vika-ventilu-victor-reinz.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok...zkusím ještě pohledat, kde to výjde nejlépe, každopádně těch 525kč je dost dobrá cena, protože co jsem už předtím shlédl, tak to bylo všechno kolem 550 a víš. Každopádně na ty půl měsíce se musím zeptat, zda tam jsou v těch sadách. A ještě k těm guferám..myslíš, že to má význam, když to bude rozdělané nechat je vyměnit ? myslím úplně všechny..

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Další byla výměna gufer v hlavách ze zadu jak jsou vackove hřídele. Jsou tam i takové krytky, víčka. To vše vyměnit. Pak dobře nasadit těsnění krytu a auto nesmrdí po spálené oleji ani nežere olej.

Konečně je po problému.

Editováno: , autor: Jacques.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Čau, tak mě 3 měsíce po koupi Supa 2.8 postihl úplně stejný problém a to je smrda a kouř od motoru, přišel jsem na to, že od někud teče olej na svody (pravá strana teče více), tak jsem se koukl ke svíčkám a krom jedný všechny utopené v oleji = z toho důvodu určitě nepravidelný chod motoru na volnoběh.
Těsnění vík už mám objednané a přes týden to nějak udělám, takže doufám, že to bude zaviněné pouze tímto. Gufera určitě sám měnit nebudu, a do servisu se mi to hned dávat a nechat to přetěsnovat taky nechce, 

Jacques

co všechno ti v servisu měnili ? Díky za info :)

Editováno: , autor: Luke96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj panove, asi takevej nevhodnej dotaz. Jake oleje se daji do superba nalit? Co by se stalo, kdyby se tam nalil takovy 10w60? Melo by to nejaky ucinek proti mizeni oleje do motoru? Nechaval jsem komplet pretesnovat motor i s krouzkama a po 15 000 mi mizi asi 1l na 1000km. A ten smrad zamnou je děs...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

nemalo by sa stať nič, nájdeš oleje ktoré spĺňajú špecifikáciu pre požadovanú viskozitu. Oleje 10w60 su určene predovšetkým do viacventilových respektíve "športových" motorov. Bude hustejší aj po zohriatí, ale či to vyrieši tvoj problém, no neviem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...