Přejít na obsah

tah turba az od 2000otacok


loksik.lubos

Doporučené příspěvky

Zdravim v poslednej dobe som zistili ze mi oneskorene zacina tahat turbo predtym mi ho zapinalo uz pri 1500 trojka v kopci a islo  a teraz pomali az od 2000 zacina tahat v com moze byt pricina diagnostika nic nehlasi. Auto taha ako ma ked je v otackach len neviem prist preco zacalo turbo oneskoreno tahat az nad 2000 otacok.Motor 1,9tdi 81kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to tvoje turbo má naklápěcí lopatky nebo nemá?jestli ano tak můžou být zatuhlí,takže si myslím že by to pak chtělo vyčistit,ale slyšel jsem že 81-ky mívají problém s trubem po určitých kilometrech,ale nevim co je natom pravdy,a jestliže máš naklápěcí lopatky na turbu,tak se utoho doporučuje minimálně jednou za týden alespoň vyhnat to na 4000 otáček aby ty lopatky nezatuhly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Ten krásnej turboefekt by měl podle mě přijít právě kolem 1900 - 2000 ot. Mám 81kW ASV, vyčištěný turbo (by Huml), vyměněnou regulační baňku a nová těsnění - a zátah turba cítím právě kolem 2tis. otáček. Nejvíc je to cítit při té trojce; takže si myslím, že by to neměl být problém, pokud motor a turbo pořádně táhne a nepadá kolem tří tisíc a výš do nouzáku, nebo nehouká jak sova... :-) Ale možná bych pro jistotu mrkl na baňku regulace. Jestli jde ta tyčka, co z ní vede k turbu, zmáčknout lehce a bez odporu, tak by mělo být naklápění ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ja mam tiež ASV a tiež mi auto zaberá od 2000ot. čo predtým zaberalo už pri 1500-1600ot., regulacia funguje ale nie v celom spektre polohy a ide ťažko stlačiť ale ked nastartujem tak sa stiahne sama. Vaha by mala byt OK pretoze auto taha az do obmedzovača ale niekedy autu prepne a od 3000ot. ide slabo, ale len niekedy, viete co s tym ?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

prečo by sa nemala čistiť? často je tak zasratá od mastnoty a polepená nečistotami ...

áno, mechaniky by som ju nečistil, je to jemné zariadenie, ale vystriekať izopropylalkoholom prečo nie

(samozrejme nemyslím tým pod tlakom z kompresora, ale zo spreja)

 

počul som už o tom, ako vyčistenie váhy množstvu ľudí pomohlo a zachránilo ich pred kúpou novej. to je hneď 80 € verzus 3-4 €

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim Pani

Ja som zhruba pred rokom absolvoval cistenie turba nakolko sa sekalo a motor netahal od vtedy v poho.

Len mam jednu otazocku mam 81kW ASV turbo zopne zhruba niekde okolo 1800-1900 otackach ale

nie vzdy je tam ta kopacka do sedacky niekdey je to bomba a auto leti ale niekedy to pri tych otackach nespravi

auto taha ale neni tam ten kopak do sedadla.Ma to byt vzdy alebo je to aj od polohy zoslapnuteho plynu?

Neviem ci je to len moj subjektivny nazor ale ked rano vychadzam z garaze tak kope ale ked sa po zhruba pol hodine vratim

nosim polovicku na vlak uz to nespravi uz je ten rozbeh pri tych istých otackach plynuly bez kopaku do sedacky.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím mám jednotkovú ovcu combi s 1.9 TDI 81kw. Mám strašne taký pocit že to auto tiahne strašne slabo. Jedine čo má oprie do sedačky je dvojka. Turbo začína ťahať až od 2000-2100 otáčok (neviem či je to normálna hodnota) a keď mam na trojke už 3000-3500 otáčok tak akoby turbo vypne a zrýchľuje to ako keby má niekto zozadu tlačil. Akoby zrýchľovania fáza bola iba medzi 2000 a 3000 otáčkami. necakam od toho že to pôjde ako Ferrari ale keď mame doma 1.9 66kw a ide to ako šíp a to moje je trošku viac lenivé tak mi to je divne. Pavučiny z výfuku vymetám pomerne často. Máte nejake rady že čo sa mohlo tak stať? Alebo kde je problém? Ďakujem 

Editováno: , autor: Mirec005
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...