Přejít na obsah

výměna oleje a filtru


kokta7

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, chystám se vyměnit motorový olej a filtr u 3.6FSI, "preventivně" mězi dvěma výměnami - tzn po 15.000km. Doporučíte 5W-40, nebo raději dát 5W-30? Příště se bude měnit zase za 15.000km ale naposledy byl měněn ve 120.000km v autorizáku a dali tam samozřejmě Long Life - takže asi raději dát to, co se tam dávalo, že? A jinak značka Castrol je OK? (Castrol EDGE 5W-30 LL TITANIUM FST) - předtím jsem měl Peugeoty, tam se dával Total Quartz 9000, s Castrol zatím zkušenost nemám. Děkuji za reakce :rolleyes:

 

Editováno: , autor: StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, no :) Vtipné je, že díly většinou beru z Kelly a 1L oleje 5W-30 "originál VAG" stojí 600. Nevím, slovy klasika Školy na to nemám, ale myslím, že to je stejně jen přebaleny Castrol nebo jiná značka prodávaná pod hlavičkou VAG asi tak o 100% dráž... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně když budu měnit olej vím, že do V6 potřebuji 5.5 litru, takže se přímo nabízí vzít 1x5L a 1x1L (od VAG jsem nenašel 5L kanystry, jen po litru, což je logicky méně výhodné už tak).

U Castrol 5W-30 LL je například v Auto Kelly MOC s DPH za 5L 2.400,-Kč tedy 480,-/běžný litr... Ale to nepíšu, že bych na něčem jako je olej do motoru chtěl šetřit, spíš principielně mi přijde nesmysl dávat za olej 600,- za litr pokud je to jen přebalený Castrol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam třeba leju Mobil FS X1 Rally 5w-50,docela ten motor protahuju takže raději kvalitnější mazání a výměna do 10 000km. 

StibTo: když už tak raději 5w-40 než 5w-30,přecejenom je z něho skoro voda když se pořádně prohřeje....

 

Ale je to na každém,jak je je již zde uvedeno tak oleje jsou nekonečné téma ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hotovo. Jo, mohl jsem tam dát i něco lepšího, tohle bylo spíš pro ten pocit, v půli intervalu (nebo spíš těsně za). Ve 150.000km to nejspíš zkusím udělat přes známého ve Škodovce, aby to bylo s razítkem do servisní knížky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...