Přejít na obsah

Obnova lesku paraboly - přední světlomety


Johny86

Doporučené příspěvky

Čau pánové,

Nenašel jsem tu nikde odpověď na svůj malý problém.

V těchto dnech renovuji přední světlomety. Už je mám rozebraný a došel jsem na to, že za čočkou je parabola matná.

Nemáte náhadou postřehy, nápady nebo rady - jak tento problém vyřešit?

Neznáte nějakou barvu ve speji nebo něco čím se to zaručeně vyleští?

Díky předem za všechny rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mohl jsi to dát sem a nezakládat kvůli tomu nový téma 

 

http://forum.skodahome.cz/topic/95387-predne-svetla/?hl=%2B%C4%8Di%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+%2Bsv%C4%9Btel#entry1430055

 

 

jinak myslim si, že jediné čim to asi vyřešíš budou nový světla, jestli teda někdo nepřišel na nějakej zlepšovák, což pochybuju, jelikož všechny chrom spreje co se prodávaj, jsou tak maximálně lepší stříbřenky, takže tim by si to akorát zprasil, a ani to nijak moc hadrem nečisti, jelikož to sedřeš a bude to uplně na nic, takže asi tak

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, Doktorone za tvůj koment, díval jsem se ten odkaz a přímo jak to renovovat nebo čím, tam není... Koupě nových světel je až to poslední co zkusím ;-). Nejlevnější světla co jsou kolem 4tis/ks bez ostřikovače, xenonu atd... Takže cena více než absurdní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni pravda, ze je treba nove. Staci nechat bud nachromovat nebo se parabola napari v nejake lazni jako u origo novych parabol, vygoogli si to, staci, ze jsem te navedl

Ghost: a co ti pomuze je koupit na vrakaci? Vzdyt budou ve stejnym stavu jako jeho nebo tvoje, tyhle paraboly jsou KO do 100tis km. Nejlepsi je koupit nove, ted jsem videl za nove bez vybojek cca 7tis/par, uzjsou ale pryc. Hledat a zase hledat.

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupě nových je až to poslední. Zkusím to vybastlit tj. vyleštit, pokud se to nepodaří tak to dát pochromovat - samozřejmě s ohledem na cenu. Rozposlal jsem pár poptávek.

Pokud jsem hledal dobře, tak pochromování 2 parabol + 1 rámečku vyjde na 3450,- Kč.

Při této ceníkové ceně na netu jsem skoro spadnul ze židle :kol-46: .

Kdyby se mě to náhodou podařilo, dám sem fotky a vysvětlení, jak se to povedlo, pro ostatní.

špatně jsi hledal, dělá to nějakej kluk na dieselpower, za obě čočky xenon na octavii jsem platil 1200/pár. na octávku šli lehce přišroubovat, nemusela se rozdělávat parabola.

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ono se to celkem  rychle vypálí ikdyby nebylo denního svícení.Ale ta cena 3000kč to by mě zajímalo kde jdou sehnat?Můj problém to zatím není,protože já kupoval komplet hella i se všema žárovkama za 12 000kč.Ale zajímá mě to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vick : tak pro tento případ to mám vymyšlené, nejvíce se samozřejmě vypalují paraboly potkávaček a mlhovek, protože tyto paraboly mají ostrý rádius - je proste více uzavřená, proto jsem koupil LED potkávačky.

LEDky jsem otestoval a subjektivní svítivost je více než dostačující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty svetla nejsou xenon, mají je v Kelly značky DEPO (nefunguje odkaz na přímo světla):

http://www.autokelly.cz

Cena je 3366Kč, se slevama se dá dostat pod 3tis

Xenon Hella stojí 7500, zrovna mají akci

 

Když Johny zkoušel LEDkový potkávačky, tak mu asi ani tak nejde o xenon, nebo?

Zajímalo by mě, jaký jsou, že svítí dobře, mám tu nějaký hozený v šuplíku a svítivost nic moc

Aby maxík nehlásil chyby, musí v nich být ještě předřadný odpor, který se hodně zahřívá a tam už to nějak ztrácí smysl

Nebo to máš vymyšlené jinak (třeba nějakým odporem)?

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, asi budu za vola, ale tyhle ledkový žárovky jsem ještě neviděl.

Ale jestli svítí dobře, proč ne, podle kabílků spotřeba malá. patice

Otázka homologace je otázka do pranice.

Nicméně já zůstanu u klasických žárovek

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten větrák neochlazuje parabolu, ale jenom chladič ledek. A to ještě bůh ví jestli.

 

Depo světla jsou klasické čínské mrdky se vším co k tomu patří - od nepřesného rozměru až po mraskající plast a mlžící se světlo :D

Editováno: , autor: MrChodny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže o víkendu jsem namontoval světla, dovnitř jsem dal LED žárovky a paráda - už si frčím. Je pravda, že u jedné LEDky byl trochu hlučnější ventilátor, ale až se zaběhnul, tak už je potichu....

Jinak jak jsem obdržel světla, tak jsem si všimnul, že v jednom světlometu byl vyskočený kloubový mechanizmus a v druhém byly skřípnuté dráty. Tak jsem to reklamoval a dostal jsem 300Kč nazpět.

Výdechy světlometu jsem jsem zaslepil tavným lepidle, aby se mě tam nedostával bordel. Určitě někdo namítne, že je zaděláno na mlžení světlometů atd...

Podle mě ne, pokud to skládáte při relativní nízké vlhkosti, tak by se to mlžit nemělo. Zatím je to pravda :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...