Přejít na obsah

Obnova lesku paraboly - přední světlomety


Johny86

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...

Taky by mě to zajímalo.

Zkoušel jsem H7,H3 žárovky za "úžasné" čínské a světlo je bělejší avšak intenzita rozhodně slabší. Vybíral jsem co nejméně "modré"! Při svícení nehrají nápadně modrou barvou takže policajti zatím nic. Zatím ani nic nepálí ani plat zdá se ok.Je ale zima. V létě s nima už rozhodně jezdit nebudu odnesli by to paraboly určitě. Nad ledkama jsem taky uvažoval protože jsou za čočkama tak nejsou vidět, jen dálkový H3 koukají hole v parabole takže ty vidět jsou.Tam ale H3 z číny svítí velmi dobře.

Problém je ale pořád potkávací světla a malá intenzita. Začal jsem to celé leštěním plexi na světlometech a to mělo velmi zásadní účinek na intenzitu světla. To byl nejlepší krok.

Opravdu by mě zajímaly ty LED do potkávaček. Prosím nějaké foto. Na tyto jsem také narazil, jen si říkám že ohnisko původní žárovky vs LED je asi zcela jinde....Takže jak to svítí.

Druhá varianta jít do : H7 55W Osram Night Breaker Plus +90%  ?

A teď se do mě pusťte ;)

 

Uvítám jakékoli návrhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau pánové,

Nenašel jsem tu nikde odpověď na svůj malý problém.

V těchto dnech renovuji přední světlomety. Už je mám rozebraný a došel jsem na to, že za čočkou je parabola matná.

Nemáte náhadou postřehy, nápady nebo rady - jak tento problém vyřešit?

Neznáte nějakou barvu ve speji nebo něco čím se to zaručeně vyleští?

Díky předem za všechny rady.

Xenon bixenon čočky máme na skoro celý koncern renovované.

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?p=1015099#1015099

Editováno: , autor: Satas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nebudu zakládat nové téma tak to dám sem. 

Nezkoušel jste někdy někdo rozlepovat světla ? Popřípadě jaký je nejlepší postup ? Jestli horkovzduška a nebo trouba ? Ty moje světla vypadají že už je někdo lepil protože to lepidlo je nepěkně vylezlý. Navíc jsou v plexi něco jako "prasklinky" a rád bych to zkusil rozleštit zevnitř. Zrovna bych zkusil rozebrat a vyčistit čočku xenonu. (hodím kdyžtak foto). Mam z toho trošku strach protože nový světla se mi kupovat nechtějí. Líbilo by se mi tam denní svícení. Horší to bude s homologací :/ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je trouba, max 90 stupňů. Rozehřeje se to po celém obvodu a to právě potřebuješ. Horkovzduškou to zahřeješ lokálně a pak při páčení se to bude lámat.

Denní svícení by problém být neměl. Musí ale splňovat homologaci (to logo E v kroužku) a nesmí zakrývat čočku paraboly a stínit. Takže to chce něco fakt malého, resp.úzkého, aby to nezakrývalo čočky. Bohužel LED pásky homologaci většinou nemají, ale při nějaké snaze by se něco vymyslet dalo, chce to jen něco pěkného vygooglit a koupit

Myslím, že bych nebyl sám, koho by takový projekt zajímal. Pokud do toho půjdeš, určitě něco nafoť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže odstrojit celý světlo a prdnout do trouby na 90stupňu? Při téhle teplotě by se nemuselo světlo roztéct ne? :D Mam to v plánu protože to osvětlení dole v mřížkách není špatný ale ve světlech by to bylo super. Ještě zapátrat po nějakým pásku s homologací

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homologaci si necháš udělat dnes je všude hodne firem co gravírují nebo pálí laserem do rúzných materiálu tak si to E v kroužku necháš vypálit na viditelný místo na tom pásku. záleží jaký použiješ.  Já mám Ečko nalepený na pruhledný folii a nikdy problem nebyl jak s policijí tk STK stačí prý že tam je to E

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ted si delam jednotku do auta na CH a LH(popíšu u sebe ve vlaknu), takze to snad zitra dodelam. Nemate nekdo doma nejake roztriskane svetlo ? Ze bych si to vyzkousel necisto ?? Popripade vyzkousim nejaky vrakac v okoli kdyby to bylo treba za 200 tak bych to investoval do toho abych mel nejakou jistotu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem rozdelaval xenony a neni to sranda! Nevim jak jiny, ale moje byly lepeny cernym silikonem a trouba nepomohla ani na 150°. Takze jsem musel na prasaka odriznou horni lem a nejak se dostat pod plexi... Opravdu, vypada to k praseti. Jinak vycisteni paraboly - setreni prásku jemnym hadrikem ok a lesk se mnohem zlepsil. Melo by to jit vycistit i od vybojky. Ale zustala tam vypalena skvrna 10x10mm. Oprava ulozeni kloubu nahrazenim kloubu z rozbiteho svetla oktavky II a superba II + trubicky ze silonu.

 

20161111_165015.jpg

20161111_174214.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo. Dělal jsem to taky. Jedno světlo cca 3hodiny. Akorát já se s tím sral tak že jsem ten černy silikon vyškrabával malým šroubovákem. No prostě práce pro vraha dětí. Hlídej si to světlo při dešti. Jestli ti tam nateče tak to nateče do té řídící jednotky na xenon, kterou někdo tak šikovně umístil na spodek světla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Apropo, kontaktoval jsem jednoho, co se živí repasem světel. Reference výborné, ale víceméně je to pro ty, co nemají čas, nejsou zruční a není jim líto peněz. Za nové paraboly (výměnným způsobem) a nové plexi, včetně práce (rozborka, výměna, sborka) si říká o 12.500,-. Ok, pokud chce člověk papír, musí se z toho odvést daň, má tě to uživit a nějakej čas se s tím crcáš, tak asi ok. Pro našince, jako je většina z nás, je toto si myslím překážka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Miloslav Janda napsal:

Taky dobrý vědět. Neměly by být alespoň stejné jako z Passata B5?

Řekl bych že by měli, ted jsem mluvil s jedním chlápkem z vrakáče a porovnával B5.5 a superba a říkal že jsou stejný. 

Jinak kdo je šikovný a kuchne si světla sám tak v Turnově(ne Trutnově) je firma Preciosa a parabolky pokoví za 350bez DPH takže 12500 je podle mě zlodějina!!!!!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Především: po vyčištění/repasi si pořiďte denní DRL. Ačkoli tato vyhláška je naprosto nesmyslná, musí se dodržovat.

Poté budou už paraboly nesmrtelné, protože budou svítit jen v noci a na to jsou také konstruované (nikoli na celodenní provoz)

A jako bonus lehce ušetříte altíku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem z Turnova takže urcitě do toho pujdu. Ale až na jaře kdy budu moct jezdit do práce na motorce. 

Jinak SUP má pravdu. S chlápkem z Preciozi jsem se o tom bavil a říkal že rozhodně DRL. Ty paraboly tím neustálím svícení trpí. 

Pak taky říkal že si nějaký experti dávají do parabol na 35w výbojky dávají 50W nebo tak nějak. Ale to jsem uplně nepochopil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...