Přejít na obsah

Octavia 2 + sedačky Superb 2


DavidSK

Doporučené příspěvky

Tak je jasno, pro všechny co nevěřili je tady důkaz. Sedačka ze Superba II skutečně bez úprav padne do Octavie II. Šrouby, pojezdy, šířka, je to uplně stejné. Jediný rozdíl v těch sedačkách je že má jinak šitý sedák (pohodlněji). Výměna trvala 5 min.

 

Jediné, co tu tedy teď je, tak je zapojení, ale vzhledem k tomu, že má sedačka vlastní jednotku, tak více méně stačí jen proud, a ovladač na výhřev sedačky.

 

A co se týče posedu za volantem, tak je to pochopitelně pohodlnější, ale hlavně se sedačka tváří jak kdyby tam patřila :) Nicméně sedačky se mi v autě nehodí, takže kdyby někdo veděl o černých, nebo šedých budu rád za nabídky :)

 

Jen pro zajímavost, sedačka pasuje po úpravach upevnění pojezdů do Fabie :) Je to vyzkoušené :)

post-78038-0-89772200-1391664066_thumb.j

post-78038-0-92330900-1391664070_thumb.j

post-78038-0-25954400-1391664074_thumb.j

post-78038-0-21146000-1391664078_thumb.j

post-78038-0-43388500-1391664082_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi dneska podařilo sednout si do sedaček ze Superba II a byl jsem zklamán. Jaksi jsem čekal mnohem více. Je mi jasné, že by to chtělo pojezdit delší trasu a třeba bych poznal nějaký markantní rozdíl, ale takhle ve chvíli musím říct, že mě nezaujali. Držení těla stejné jako octavia, malý rozdíl v posezu(tvarování sedáku), na délku sedáku jsem nezaznamenal rozdíl proti octě, ale nic převratného co by mě přemluvilo k tomu utratit za ně peníze. Prosím neberte to jako směrodatné pro všechny. Chtěl jsem tu přestavbu provést, ale dle mých pocitů bych vyhodil peníze bez zjevného efektu(vyjma té"vyjímečnosti" proti ostatním octám).. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Hezke nedelni odpoledne,
Nechce se mi zakladat uplne nove tema kdyz se budu ptat navelice podobnou vec. Jelikoz se mi v preface rv7/2008 zbortilo bocni vedeni, zacaljsem patrat jak tento problem vyresit.

Jelikoz uz maji sadadla sve najezdeno a celkovy stav odpovida najetym km, napadla me moznost vymeny sedadel. Po precteni nekolika diskuzi ohledne S2 sedadel jsem hledal dala na briskoda jsem nalezl moznost vymeny sedadel za Audi a6 4f. Tato sedadla maji v urcitych konfiguracich el. bederni podperu, nizsi bocni vedeni v oblasti ramen a vysuvnou podporu stehen. S-line?

Nezkoušel tuto prestavbu nekdo? Problem s konektorem airbagu jsem uz nalezl, ale to byse snad dalo vyresit pres elsu.
 

Hlavně existuje varianta s el. beredkou, ale jinak čistě manuální, tam by byl opravdu už jen problém s airbagem, problém je, že tyhle sedadla jsou vzácná a ve výsledku dražší než čistě elektrická.

 

Bohužel nemám moc šancí změřit šířku kolejnic,

 

Děkuji moc za jakoukoliv (kloudnou) odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak se mi dneska podařilo sednout si do sedaček ze Superba II a byl jsem zklamán. Jaksi jsem čekal mnohem více. Je mi jasné, že by to chtělo pojezdit delší trasu a třeba bych poznal nějaký markantní rozdíl, ale takhle ve chvíli musím říct, že mě nezaujali. Držení těla stejné jako octavia, malý rozdíl v posezu(tvarování sedáku), na délku sedáku jsem nezaznamenal rozdíl proti octě, ale nic převratného co by mě přemluvilo k tomu utratit za ně peníze. Prosím neberte to jako směrodatné pro všechny. Chtěl jsem tu přestavbu provést, ale dle mých pocitů bych vyhodil peníze bez zjevného efektu(vyjma té"vyjímečnosti" proti ostatním octám).. 

 

Náhodou jsem našel toto téma viz moje dnešní, jiné. Fakt to chcete měnit? :-)

 

http://forum.skodahome.cz/topic/131802-jak-se-v%C3%A1m-sed%C3%AD-v-sii/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Z a3 pasuji vzdy, s A4 nemam zkusenost, ale pocitam, ze to nebude jine:) Moje jsou Audi A6 4f (c6). mechanicky tam jejen jeden kovovy cep navic, audi ma 2 octavia 1, staci ubrousit a je to. Elektrika je jina v konektorech, ale staci mit svazek z o2 sedacek, chvilku casu, pajku a smrstovaci buzirku a je to:) staci chvilku koukat do elsy;)

Ja mam manualni s-line, coz je docela kumst sehnat, ale bererku mam elektrickou:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

tak uz som to vymenil aj ja, zatial nenajazdene skoro nic, ale sedacky maju male minus za to ze su vyssie, na druhej strane vyhrievanie je fajn :) predlzovatelny sedak super pod nohy, chrbat konecne netlaci

minule som ale mal moznost sediet v highline sedackach passatu b6 a musim povedat ze tie by mi pasovali asi este viac, sedelo sa v nich luxusne :glare:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

 

Mohu dotaz? Jak moc náročné je ono přizpůsobení do Fabie, konkrétně mk2 fl (2011)?

Jak je to s bezpečnostníma šroubama či airbagy?

Děkuji moc za info

 

V 6. 2. 2014 at 6:25, Moocher Louda napsal:

Tak je jasno, pro všechny co nevěřili je tady důkaz. Sedačka ze Superba II skutečně bez úprav padne do Octavie II. Šrouby, pojezdy, šířka, je to uplně stejné. Jediný rozdíl v těch sedačkách je že má jinak šitý sedák (pohodlněji). Výměna trvala 5 min.

 

Jediné, co tu tedy teď je, tak je zapojení, ale vzhledem k tomu, že má sedačka vlastní jednotku, tak více méně stačí jen proud, a ovladač na výhřev sedačky.

 

A co se týče posedu za volantem, tak je to pochopitelně pohodlnější, ale hlavně se sedačka tváří jak kdyby tam patřila :) Nicméně sedačky se mi v autě nehodí, takže kdyby někdo veděl o černých, nebo šedých budu rád za nabídky :)

 

Jen pro zajímavost, sedačka pasuje po úpravach upevnění pojezdů do Fabie :) Je to vyzkoušené :)

IMG_0449.JPG

IMG_0450.JPG

IMG_0451.JPG

IMG_0452.JPG

IMG_0453.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj. Doufam, ze to muzu napsat sem. Mam O2 FL 2009 v zakladni vybave. Muzu do auta soupnout elektricky ovladany sedacky z puvodni O2? Bude stacit privest napajeni k jednotce od sedacek a vse bude Ok? Vyhrivani nepotrebuju, na to ani nemam tlacitka. Jde mi jen o ovladani sedacek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, ka_r_los napsal:

tě ti bude chybět CAN

A jaka je to investice? Staci to natahnout k nejaky ridici jednotce nebo je treba nejaky svazky, kabely uplne nahradit. Jsem opravdu lajk, jen chci vedet do zacatku, kolik je toho treba, jaka bude investice a jestli se to vubec vyplati :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...