Přejít na obsah

Spotřeba 3,6 FSI


Doporučené příspěvky

Čerstvá zkušenost z cesty do a z Chorvatska. Cesta tam - jeli jsme dvě auta - volvo xc90 a já se supem 3.6, protože kámoš měl v autě 6 lidí a na střeše rakev, jeli jsme tempomatových 125-130 km/h, což mne jako řidiče moc nebavilo, zatímco supa zjevně ano, neboť i při plně naloženém autě až po strop 5 lidí k tomu, při tomto tempu dojel do Chorvatslka za rovných 8 l/100 Km, což považuji za velmi dobrý výsledek na tento motor. Kolega co jel s Volvem, tak tomu u benzínky nechtěl věřit. Zpátky jsem jel již jen s rodinou a jel jsem 140-160 km/hod a spotřeba 8.8 l/100 km takže taky docela slušné. Auto už bylo tak naučené :-), že jsem při tankování měl dojezd 800 km, což je jinak nevídaná hodnota :-))).Jak se ale kmitám po městě jsem zase zpět v realiltě 10-12 l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha - Rotterdam - Praha za rovných 10 l/100 km (cca 2000 km). Asi nemá cenu zmiňovat, jak se jezdí přes Německo.

Zvláštní, jak němce superb vybudí a nechtějí se najednou nechat předjet. Jsem čuměl na s-max, který jel do 210 km/h (nebylo to z kopce) 2 koncovky výfuku a pak zjistím, že se dělá i 240 k verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

já jsem po 140tis. km zkusil dávat VIF.

PO druhé nádrži mi klesla spotřeba o 0,8l/100km.

Jezdím většinou dálniční cesty, rychlost 160+ a spotřeba šla z 11,3 na 10,5, místy 10,2.

koupil jsem 5l kanystr, tak uvidíme, co bude po tom.

 

Cena za 5l byla 1500Kč, takže když to rozpočítám na litr benzínu, je to směšné.

A to jsem ještě 3 nádrže tankoval 2 násobnou dávku.

 

Kamarád servisák dělá u své 2,5TDI Audi to, že vezme 0,5l VIF, 0,5l nafty, smíchá a napojí na přímo.

Nechá to 40min na volnoběh a nestačí se divit, co to vždy s motorem udělá.

 

Já se takového dávkování bojím, proto jedu dle předpisů, někdy dvounásobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OMV klasika, N95.

mám odzkoušeny všechny typy, ale reálný účinek neměl ani ten nejprémiovější ze všech.

 

Stačí klasika N95, neno někdy u EUROOIL optimal 95, ale většinou klasika OMV, ale nikoliv u D1, vždy buď MB, nebo u nás UH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě to mě zajímalo, zda to oživení nemá za následek dlouhodobé tankování N95 a VIF to pročistil. Tankovával jsem N95 + VIF a teď jen Vervu 100 a trochu VIFu. Spotřeba se nezdá, že by klesla. Subjektivně na Vervu jde lépe do otáček a jemnější chod, ale jak jsem psal, je to subjektivní. (Přítelkyně potvrzuje živější tah :-D )

Má k Vervě ještě cenu přidávat VIF? Někdo tu na fóru kdysi psal, že naftová Verva už VIF obsahuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak môžem bpridat aj Ja svoju skusenost z 3.6fsi. Motor ma najazdenych 345 tis km.... Ja ho vlastnim skoro od 340tis..... Najazdil som zatial 5tis km ..... 

 

V meste mi to berie podla palubaku tych 12.5l - 16l záleží veľmi od premavky a od nalady aku mam. 

 

Ale jazdim prevažne dialnicu lebo do prace to mam troška ďaleko a dialnicne tempo 140km/h na tempomate sem tam si do toho pridam pri obehovani niekedy aj do 200km ale podla PC mam spotrebu 7,9l -9l 

 

 

Zatial som velmi spokojny z motorom....pridavam aj tabulku z realnou spotrebou co mam na aute...a myslim ze na 6valec krasne hodnoty (ale ako pisem 95% dialnica ) 58e54d673d31d_Capture_2017-04-05-11-13-43.thumb.png.9ece52307fc3a992f8c35eea1048aa60.png

 

 

Inak na okreskach bez dialnice, plne auto rodina 4ludia ... Predpisovo bez blbnutia (sem tam niekoho obehnem) som sa dostal cez vikend na takuto hodnotu..neveril som vlastnym očiam20170401_200952.thumb.jpg.371a2c41b935cad258f8e2c6a45be9c4.jpg

 

Inak dlhodoby priemer mam 8,6l

20170401_201000.thumb.jpg.ad7cc673d51ff33f45346a70efd8cf95.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Zdarec všem,

včera jsem jel Písek - Praha a zpět (kolony na jižní spojce tam i zpět). Celkem najeto zhruba 250km s častým využitím tempomatu. Jízda dle předpisů a svižné předjíždění (Kickdown). Dvě osoby a plně naložený kufr směr Praha (cca 63kg bagáže) a zpět sám a prázdný. Průměrná spotřeba do Prahy 7,7 l / 100 km. Průměrná spotřeba do Písku 7,8 l / 100 km. Dlouhodobou spotřebu mám 10 l / 100 km.

Superb II hatchback 3.6, 2011, najeto 223.000, palivo Benzina Verva 100.

 

Tož tak :-)

Editováno: , autor: acesky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj vsem, o spotrebe je tu napsano jiz mnoho,ale i tak se zeptam uvazuji o koupi 3.6. , vcera jsem si ji zkusil a ten zvuk a vse okolo je luxusni... Rad bych alspon orientacne vedel kde se budu pohybovat se spotrebou.Najezdime cca 1500 km za mesic...z toho zena 750 do prace Prerov -/Olomouc...jedna jizda 18km. ...motani po  Prerove dite do krouzku nakup atd.... Obcas vylet. Vesmes jen mimomesto ...mesto.. Dalnice skoro vubec. Nejsem zadny zavodnik ani kloboucnik....takovy zlaty Stred......dekuji majitelum 3.6 za  odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

V neděli po půlnoci jsme se vrátili ze 14ti denní dovolené autem po Korsice. Set up : 2 dospělí a kufr plný krámů, mimojiné stan, spacáky, auto-lednička. 

Cesta tam/zpět : Praha > Rozvadov > Mnichov > Innsbruck > Bologna > Livorno > trajekt, CZ 130-150kmh, DE 130-220kmh, AU 100kmh, IT 130-140kmh, celkem 1.150km (x2)

Korsika : najeto celkem 1.200km, převážně mimoměsto ale hlavně tolik typické vlásenky, serpentýny apod

Celkem : 3.500km

po cestě tam výsledek : 8.9L/100

po přidání km po Korsice výsledek : 10,4L/100

po dojezdu zpět do Prahy výsledek : 10,1L/100

 

:punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...