Jump to content
Tomáš Hrábek

Spotřeba 3,6 FSI

Recommended Posts

@acesky   Nevěřím 🤪  Jaké jezdíš trasy? Jako něco začínajícího osmičkou jsem na dlouhodobé (ale opravdu dlouhodobé) spotřebě ještě neviděl, co Supíka mám...

[mention=50201]acesky[/mention]   Nevěřím   Jaké jezdíš trasy? Jako něco začínajícího osmičkou jsem na dlouhodobé (ale opravdu dlouhodobé) spotřebě ještě neviděl, co Supíka mám...
... tak už vidíš nóóó
Všechno je jednou poprvé

Teď vážně ... nevím jakým způsobem je dlouhodobá spotřeba (tzn. "2") počítána.
Standardně se motám "okolo věže" malého města a bydliště mám na velkém kopci.
Standardní dlouhodobou spotřebu mám okolo 11,2 litru/100 km.

Od začátku prázdnin jsem celkem hojně jezdil:
Písek - Horažďovice
Písek - České Budějovice

a dále po jedné trase:
Písek - Bad Schallerbach
Písek - Radhostice

Posléze jsem kouknul na dlouhodobou spotřebu "2" a její hodnota je skutečně 8,7l/100km.

Nejezdím jako důchodce, leč se snažím jezdit dle pravidel silničního provozu a při předjíždění to je zpravidla plnej knedlík (až na podlahu) .

Tož tak ...
  • Upvote 1

Blíží se další dosažení 100h jízdy a mám tam 11,7L :D  Je to teda skoro samá Praha (i když ne centrum - periferie / Jižní spojka / tunely apod.)

Blíží se další dosažení 100h jízdy a mám tam 11,7L   Je to teda skoro samá Praha (i když ne centrum - periferie / Jižní spojka / tunely apod.)

Tož jestli si často postojíš v kolonách, popř. časté popojíždění, tak se není čemu divit

Tak tak. Léto docela šlo, klasicky začátkem září zase zahuštění dopravy a cukání v kolonách není výjimkou. Bohužel. 

Tak tak. Léto docela šlo, klasicky začátkem září zase zahuštění dopravy a cukání v kolonách není výjimkou. Bohužel. 
Těch 100 h jízdy bereš z MFD?

Jo jo to myslím. Teď mám asi 85h. A průměrná rychlost mi pořád vychází asi na 40kmh takže to prostě vypovídá o převážně městském provozu, no.