Přejít na obsah

Výměna oleje a olejového filtru


galaher

Doporučené příspěvky

Koupil jsem Octavu 1.9 Tdi GLX r.v 98,,166000 km.Zítra mě budou měit rozvody atd.Chci nechat vyměnit i olej,ale nevím co tam předchozí majitel dával.Lze to nějak zjistit.Na autě není žádná nálepka a ani serviska co by ukazovalo jaký olej tam je.Tak nevím co "plnou nebo polo syntetický".. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Tak jsem naposled měnil začátkem srpna, no a jsem zase před výměnou. Jak jsem pročítal různý věci okolo, tak nevím, co tam nacpat. Už si nepamatuju, co tam cpal první majitel, ale já dlouho Shell za 1325,-/4l, poslední dobou Mobil 1190,-/5l , no a teď kurfa váhám, když je teda vlastně jedno jakej, hlavně když splňuje 500.00, 505.00. Tak pak bych tam mohl bez obav dát i Mogul z Parama za nějakých 130,-/1l. Takže vlastně méně než polovic oproti Shellu. Máte s tím někdo zkušenosti? Zas bych nerad něco odkurvil, ale na druhou stranu si zas říkám, proč vyhazovat prachy oknem, když i ten Mogul odpovídá specifikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na druhou stranu, pokud mám dva kvalitativně rovnocenné výrobky, proč platit dvojnásobek oproti tomu levnějšímu. Navíc rozhodně neplatí drahé= lepší a zahraniční=lepší. Ze skušenosti vím, že mnoho českých výrobků je kvalitnějších než zahraniční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem sice odborník, ale ke skorotchánovi jezdí taxíky a v rámci úspor tam lejou minerální olej, nějaký no name a 3 už mají najeto 600.000 km a no problem.Já bych to teda do auta nedal, ale polosyntetika pokud splňuje co má myslím na normální ježdění bude v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem sice odborník, ale ke skorotchánovi jezdí taxíky a v rámci úspor tam lejou minerální olej, nějaký no name a 3 už mají najeto 600.000 km a no problem.Já bych to teda do auta nedal, ale polosyntetika pokud splňuje co má myslím na normální ježdění bude v pohodě

a sme u toho. Proč platit za "rohlík" 10,-Kč, když pekař vedle ten samej prodává za 2,- Kč? Protože ony ty oleje jsou dneska asi fakt všecky fakticky stejně kvalitní +/-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem naposled měnil začátkem srpna, no a jsem zase před výměnou. Jak jsem pročítal různý věci okolo, tak nevím, co tam nacpat. Už si nepamatuju, co tam cpal první majitel, ale já dlouho Shell za 1325,-/4l, poslední dobou Mobil 1190,-/5l , no a teď kurfa váhám, když je teda vlastně jedno jakej, hlavně když splňuje 500.00, 505.00. Tak pak bych tam mohl bez obav dát i Mogul z Parama za nějakých 130,-/1l. Takže vlastně méně než polovic oproti Shellu. Máte s tím někdo zkušenosti? Zas bych nerad něco odkurvil, ale na druhou stranu si zas říkám, proč vyhazovat prachy oknem, když i ten Mogul odpovídá specifikaci.

Ahoj Tomáši zase tak nešetři na nespravém místě. Máš na tom nahrčeno asi hodně km. dal bych tam 10W40. A to třeba Shell nebo já dávám do mé, která má najeto 95 000 km 5W40, OMV Syn Com Diesel, do naši druhé octy ta má najeto 275000 dávám 10w40 OMV Eco Syn Diesel. Tedy vždy učeno pro diesely a splňující normu 505.00.

Podívej se na příznivé ceny

http://www.olejservis.cz/

Pokud tam objednáš nad 1000,- neplatíš žádnou dopravu.

mám s nima dobré zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je z oleje.cz :

I když nepíšete, o jaké oleje se jedná, na žádném Texacu 10W-40, ani Mogulu 10W-40 samozřejmě NIC ŠPATNÉHO NENÍ. Např. Mogul GX-FE Pro je špičkový polosyntetický olej klasifikace ACEA A3/B3 splňující i přísnou normu VW 505.00.

Jen prostě nejsou dostatečně "renomované" a dostatečně drahé (Mogul navíc není také dostatečně zahraniční), aby o něm většina rádobyodborníků (na které je speciálně ČR bohatá) prohlásila, že je to kvalitní olej. To musí být vždy něco jako Castrol 5W-60 SuperMegaStabil Oil za 1250 Kč/1 l a abych nezapomněl, musí být z Kuvajtské ropy, z ruské by za dva týdny používání koroze sežrala motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem naposled měnil začátkem srpna, no a jsem zase před výměnou. Jak jsem pročítal různý věci okolo, tak nevím, co tam nacpat. Už si nepamatuju, co tam cpal první majitel, ale já dlouho Shell za 1325,-/4l, poslední dobou Mobil 1190,-/5l , no a teď kurfa váhám, když je teda vlastně jedno jakej, hlavně když splňuje 500.00, 505.00. Tak pak bych tam mohl bez obav dát i Mogul z Parama za nějakých 130,-/1l. Takže vlastně méně než polovic oproti Shellu. Máte s tím někdo zkušenosti? Zas bych nerad něco odkurvil, ale na druhou stranu si zas říkám, proč vyhazovat prachy oknem, když i ten Mogul odpovídá specifikaci.

Ja davam SHELL DIESEL ULTRA 5W-30 do TDI a litr stoji 360,-Kc coz neni zadny ranes a jsem spokojen.Radeji leju osvedcenou klasiku,nez nejaky pokus.A to pouzivam SHELL cca 7 let.GOLF II,TOLEDO a ted OCTAVIE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Octu 1,8i 20V leju do ní plnou syntetiku Paramo a uplně v pohodě. V létě vzimě není žádnej problém. A cenově jsem na polovičce než od Castrolu. Jenom hold Paramo nemá reklamu na závodištích a tak podobně, což mě zas tak nevadí. ;)

jsem si to tak nějak myslel. Já asi půjdu do toho Mogulu GX FE Pro. Cena asi 130,-/l v Globusu. Na netu jsem to viděl asi za 112,-/l. Myslím, že Paramo má podnikovou prodejnu, tak se optám švagra, ten straší v Paramu jako ostraha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdo nic? Kurfa, za chvílu už nutně musím měnit, tak nedělejte, že nic :D

Jak nikdo nic vždyť jsem ti to napsal viz výše . Dal bych tam OMV 10W40. Pokud myslíš dej si tam mogul . Já ho tam N I K D Y dávat nebudu.

Pracuji v dopravě a mám dlouholeté zkušenosti, dříve jsme používali Parama a Moguly a v posledních desti letech OMV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdo nic? Kurfa, za chvílu už nutně musím měnit, tak nedělejte, že nic :D

Jak nikdo nic vždyť jsem ti to napsal viz výše . Dal bych tam OMV 10W40. Pokud myslíš dej si tam mogul . Já ho tam N I K D Y dávat nebudu.

Pracuji v dopravě a mám dlouholeté zkušenosti, dříve jsme používali Parama a Moguly a v posledních desti letech OMV.

nj, ale jak píšeš, je to 10 let. Mimochodem, někdo tady kdysi psal, že např. Shell vyrábí z olejů Parama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...