Přejít na obsah

Výměna oleje a olejového filtru


galaher

Doporučené příspěvky

Když jsem koupil octu (1.6 75kW) v roce 2004 jak 2 leté auto měla najeto 48000 km na long life Shell. Na 53000 jsem to nechal překodovat na pevnej servisní interval 15000 km a od té doby tam leju Mogul 10W40 (nějaký GX-F nebo tak něco) a plná spokojenost. Ted mám najeto cca 120000 a nedávno jsem prováděl další výměnu a olej byl černý jako bota (tedy funguje a karbon rozpouští :) ) Jsem spokojen. Jo a spotřeba oleje zmizela. Long life malinko ubýval tady nee. klesne to od výměny k výměně cca o 3 mm na rysce. Vzhledem k ceně je to luxusní olej. Ale hlavu kvůli TomášoviB sundávat nebudu :)

na nic jinyho nez Paramo oleje nejezdim....bud trysk SPEED nebo mogul GXf.Nikdy zadnej problem a naprosta spokojenost.Zkouseno pres 10 let v ruznych Autech.NyniAlhambra 1.9TDi a Passat variant 4motion1.9Tdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím vás,

mám prosím jeden dotaz - dnes mi v servise při výměně oleje nalili do motoru TDI 66 KW místo Castrol Magnatec Diesel 5W40 olej Castrol Magnatec Diesel 10W40. Celou dobu používám plnou syntetiku. Je to velký problém když i Castrol Magnatec Diesel 10W40 splňuje normu VW 505 00?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

On se ale ptal, kolik se tam vejde oleje, ne kolik se tam má dát oleje, to jste mu napsali správně, ale jinak se do toho motoru vejde oleje mnohem více, možná bys tam našlapal třeba 8 nebo i 10 litrů, nevím kolik se tam vejde nejvíc a myslím, že to moc lidí ještě nezkusilo. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se ale ptal, kolik se tam vejde oleje, ne kolik se tam má dát oleje, to jste mu napsali správně, ale jinak se do toho motoru vejde oleje mnohem více, možná bys tam našlapal třeba 8 nebo i 10 litrů, nevím kolik se tam vejde nejvíc a myslím, že to moc lidí ještě nezkusilo. :D

No pravda on nepsal kolik je předepsaná náplň ale kolik se vejde oleje :palec2: dobrej postřeh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se ale ptal, kolik se tam vejde oleje, ne kolik se tam má dát oleje, to jste mu napsali správně, ale jinak se do toho motoru vejde oleje mnohem více, možná bys tam našlapal třeba 8 nebo i 10 litrů, nevím kolik se tam vejde nejvíc a myslím, že to moc lidí ještě nezkusilo. :D

Jo mas rech tohle my vyprávěl kolega v praci jak mu učedník nalil olej až po víčku a když to chtěl předat zákazníkovy tak motor se ani neotočil lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto iste som riesil minule na mojej 1,6 75kW, mal som moznost kupovat lacny olej tak som kupil 4L, ale nabuduce asi pojdem do 5 litroveho balenia... kazdy vravel posvojom, niekto tvrdil ze na komplet vymenu treba pekne po rysku 5 litrov, niekto ze styri, niekto 3,5.... takze niekto kto servisuje sam by mohol napisat? dakujem pekne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravíčko kolegové!

prosím o jednu malou radu. Lze ve VAG-u někde vyhledat kdy byl naposledy měněn olej v motoru. Popřípadě jaká je ještě kvalita oleje a kdy se "asi" v kolika kilometrech se má provést další výměna? A kde to lze nalézt?

Ptám se proto, že počítać mi hlási na palubovce "SERVIS" - ale olej byl měněn tak před 10.000 tisíci. Znaméná vždy hláška servis i výměnu oleje? Nebo jen teď už pogaranční prohlídka v servisu?

Jedá se o Octavku 1.9 TDI /84 - rok 2002 . je na ní prodloužený interval servisu. A jak je tomu u klasického intervalu servisu ?

Děkuji za odpiovědi a přiji fodně šatstných letních a bezproblémových kilometrů .....

Peťka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...