Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky


Sanek81

Doporučené příspěvky

Za 30 let jsem fakt projel spoustu servisů. Praha, severní Čechy, jižní Čechy, západní Čechy, východní Čechy. Ba jsem byl i ve Zlíně, v Luhačovicích....
Co se musí nechat, tak na té Moravě byli na rozdíl od Čech, neskutečně, ale opravdu neskutečně milí a ochotní. To tady neznám. (ale stejně mi o něco přelili olej nad rysku :-) 

 

Ale aby to nebylo jenom na Škodovce, tak veskrze to je stejné i u jiných značek. Namátkou Ford, Audi, Mazda, atp. Je to o lidech....

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 minutes ago, Martin Bednář said:

Napiš kam a přijedu :-)

Pro představu v Auto Jarov mi starej Fojtík přezdívá Inkvizitor. A asi si o mě myslí, že jsem magor :-) Což asi fakt budu :-)

měl namysli toho ikvizitora z červeného trpaslíka? ;D :D Zajeď do Agrotecu a.s. (nejlépe do Hustopečí) a uvidíš. :) 

 

6 minutes ago, LukášCBR said:

Ulipek, mohl bych tě poprosit o seznam TOP3 servisů na Moravě? Klidně PM.

Jeden, konkrétně na Sev.Moravě, bych mohl doporučit. Opravdu se tam teď zlepšili, co tam pan majitel udělal vítr, obměnil celý personál a dosadil do funkce kontrolního ředitele.

máš to v PM.

 

o jaký servis se jedná?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky!

 

Jedná se konkrétně o Autoklever v NJ(Sev.Morava), kde už konečně vyměnili tu prohnilou, neochotnou partaj v čele se servisním technikem, který byl kolikrát za ty lži zralý na “zakopnutí ze schodů”.

 

Dal jsem jim teď po letech šanci a padaly mi oči z důlku. Ochota, snaha a péče taky. Cena za servisní prohlídku průměr. V případě potřeby hodím fakturu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Ulipek napsal:

měl namysli toho ikvizitora z červeného trpaslíka? ;D :D Zajeď do Agrotecu a.s. (nejlépe do Hustopečí) a uvidíš. :) 

 

máš to v PM.

 

o jaký servis se jedná?

 

Napiš to veřejně, ať to má nějakou vypovídající hodnotu. Spousta lidí je z Moravy, já také. A nedělá mi problém se projet, ale chci kvalitu a záruku, že bude vše vyměněno tak, jak má být.

Jinak s tím mytím a luxováním - auto umývám pouze ručně, takže o myčku nemám zájem. Než aby mi někdo vysával koberečky půl normohodiny za 300,-Kč, tak si auto radši za 10,- Kč vysaju na benzince :-)
Ale není to hate, opravdu chci zjistit, tak člověk může dát auto a 100% se spolehnout, zkusil jsem 3 servisy a v obou případech to stálo za .....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Rád bych přidal aktuální informace k prohlídce po 30000 km s výměnou oleje.

Pro OIII 1,2 TSI jsem hledal servis v Praze, který mi umožní přinést vlastní olej, a chtěl znát přibližnou cenu.

 

Auto Jarov: cena přibližně 5000 Kč, vlastní olej nelze (bez diskuse)

Auto Palace Spořilov: tady jsem dostal přesnou kalkulaci na 4240,93 Kč (3254 materiál, z toho olej údajně cca 2300 Kč, 965 práce), vlastní olej lze, ale v případě problému budu údajně muset prokázat, že není způsoben olejem, jinak ŠA záruku neuzná (dokonce jsem vyslechl historku o jednom takovém případu, který dopadl tak, že ŠA se vůbec nechtěla bavit o záruce)

Autocentrum PP Hranice (tam jsem volal na základě kladných ohlasů tady): cenu jsem se nedozvěděl, vlastní olej lze, ale údajně přijdu o záruku

Přerost a Švorc: cena přibližně 4000 Kč, vlastní olej lze, ale poplatek za likvidaci oleje je pak 200 Kč/litr. To jsem se dozvěděl mailem/po telefonu. Zatím nevím, jestli v tom bude nějaký další zádrhel, zjistím to příští týden.

 

Na infolince ŠA jsem se dozvěděl, že vše záleží na konkrétním servisu. Pokud mi neumožní přinést vlastní olej, mám prý smůlu. Pokud mi to umožní, fajn, ale vždycky budu muset v případě závady prokázat, že není způsobená nekvalitním olejem.

Celkově jsem z toho spíš mrzutý, nejde mi o ušetření pár stovek, chci do svého auta Millers Oils, za který platím 2000 Kč stejně, ale zároveň bych rád měl dál auto v záruce... Pokud má někdo AKTUÁLNÍ info k tématu vlastní olej a záruka, rád se dovzdělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem ojetou O3 2.0 TDI CR 110kw, 10/2016, najeto 39.000 km. Asi už ze zvyku, po koupi auta proběhla výměna oleje, všech filtrů, servis klimatizace a kontrola a seřízení geometrie. Takže na jedné faktuře (kromě brzdové kapaliny) můžete vidět vše, kolik co stojí v autorizovaném servisu :-) .

Jedná se o servis Autoshop Paulus v Kroměříži. Přístup za mě OK. Ptal jsem se na do budoucna na možnost použití vlastního oleje. Servis to umožňuje, nicméně o tom zapíší záznam a minimálně do konce záruky mi to nedoporučují.

Pro zajímavost přikládám i fakturu z výměny vyhřívaného skla pro O3 (to šlo jinak z pojistky).

20180803_172223.jpg

20180803_172249.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nikdy výměnu oleje (a to ani po záruční době) neřešil. Neříkám, že se mi cena líbí, nicméně když můžu dát takovou sumu za nové auto, tak mě těch pár tisíc ročně za olej rozhodně nezabije. Navíc při následném prodeji jsou i v dnešní době razítka z autorizáku celkem k dobru.

Nehledě k tomu, že u současné OIII počítám s tím, že budu LL olej měnit po 15 tkm (mám totiž předplacený servis standart a rozhodně tam nebudu nechávat olej 30 tisíc km jen proto, abych na něm ušetřil).

Editováno: , autor: stanmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



 
jsi na omylu, od účinnosti zákona č. 89/2012 Sb. - občanský zákoník (tzv NOZ) žádná zákonná záruka neexistuje!!!
 
zkus si pročíst NOZ (ideálně zde s vyhledáváním: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-89, nikde tam žádnou záruční zákonnou lhůtu nenajdeš, vše je smluvní záruka, to že někdo poskytuje 24 měsíců, někdo 12 nebo 5 let, to vše jsou smluvní záruky...



Neni pravda, viz:
§ 2165/1 občanského zákoníku
Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsechno souvisi se vsim, spotrebitel ma dle zakona pravo reklamovat zbozi 24 mesicu od prevzeti zbozi, to je zakonem dana zaruka. Tuhle zakonem danou zaruku nemuze vyrobce nebo prodejce pominovat servisem pouze v autorizovanych servisech, ani pouzitim pouze originalnich dilu nebo naplni pri beznem servisu, viz. tzv. Blokova vyjimka:

https://www.elit.cz/fleet-manager/blokova-vyjimka.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klucííí .. už toho nechte. Kazdej mluvíte sice o tom samým, ale hádáte se o tom jak se to jmenuje.

 

Celý je to o tom, že záruka trvá minimálně dva roky, může trvat dýl. a jmenovat se to může třeba pat a mat.

 

a mimochodem, ani ta základní dvouletá záruka neznamená zcela automaticky, že to můžeš servisovat u franty v garáži. ten článek, který odkazuješ, není úplně přesný. resp. chybí tam informace, že onen "nezávislý" servis musí používat postupy schválené výrobcem - což v případě škodovky znamená, že má zaplacený Erwin od škodovky.

 

v případě, že tato skutečnost nebude splněná, může výrobce tvrdit, že sis závadu způsobil sám nesprávným používáním věci a může tě tak trošku poslat do háje - ona ani tato "základní" (říkej tomu jak chceš) záruka neznamená "je to v záruce, můžu s tím dělat co chci".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Ja myslim, ze jsem dal jen vysvetleni k tomu dotazu:


...
Na infolince ŠA jsem se dozvěděl, že vše záleží na konkrétním servisu. Pokud mi neumožní přinést vlastní olej, mám prý smůlu. Pokud mi to umožní, fajn, ale vždycky budu muset v případě závady prokázat, že není způsobená nekvalitním olejem.
Celkově jsem z toho spíš mrzutý, nejde mi o ušetření pár stovek, chci do svého auta Millers Oils, za který platím 2000 Kč stejně, ale zároveň bych rád měl dál auto v záruce... Pokud má někdo AKTUÁLNÍ info k tématu vlastní olej a záruka, rád se dovzdělám.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...