Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky


Sanek81

Doporučené příspěvky

Naprosto s tebou souhlasím co se týče oleje atd.

A co se týká servisu  v Německu má moji větší důvěru než český servis. Moje zkušenost z návštěv autorizovaných servisů je špatná. A právě proto, že cena je v podstatě stejná jak píšeš pojedu do Německa.

Ale to je trochu ot, omluva a přeji všem hezký den. ??

 

Editováno: , autor: Dave33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena?

Z předchozích příspěvků vyplývá, že cena servisu u nás, či v Německu je takřka shodná (tato dilemata jsem řešil již před 20 lety), a je zbytečné diskutovat o tom, kdo kde má jaký plat, ceny aut jsou velmi obdobné.
A kvalita ?
Věř tomu, že jak jsou u nás nekvalitní servisy, tak jsou takové i v Německu, Francii, Skandinávii, Státech i jinde... A naopak u nás je spousta kvalitních servisů, na které se mohu v čemkoliv spolehnout. A nebudu je (i sebe) urážet, že si na olejový servis budu nosit svůj kanystr oleje, nebo dokonce nějaké náhradní díly, to je fakt šílené a česky speciální :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až mi dá servis na výběr, který olej chci, přestanu si nosit vlastní. A moje auto stálo taky dost peněz na to, aby dostalo kvalitní olej.

To, že si někdo do servisu nosí vlastní pneumatiky, když mu nevyhovuje nabídka, nikomu divné nepřijde, tak nevím, proč kvůli oleji tyto kecy o české specialitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne napadá že do servisu jezdí lidé co doma přehazují peníze vydlama. Osobně si vozím také svůj olej na výměnu důvod: 1l v AS 800kč můj ve stejné kvalitě 250kč a vím co tam leju. Zítra  právě jdu na s.prohlídku  po 60 000 km a vážení  za to že se projde s baterkou pod autem chtějí 4500kč.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Fajerak napsal:

Tak mne napadá že do servisu jezdí lidé co doma přehazují peníze vydlama. Osobně si vozím také svůj olej na výměnu důvod: 1l v AS 800kč můj ve stejné kvalitě 250kč a vím co tam leju. Zítra  právě jdu na s.prohlídku  po 60 000 km a vážení  za to že se projde s baterkou pod autem chtějí 4500kč.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               ?

Ale ty stesky nad cenou se tu řeší pořád dokola... co Tě nutí abys jezdil do autorizáku ?

Záruka ?

Chceš ji mít jistou ? Tak Ti holt nezbývá nic jiného, než se podvolit jejich pravidlům a když s tím nesouhlasíš tak si jejich výrobek (auto) nekupuj.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, všechny ty díly, co tam máš:

 

- filtry koupíš od Mannu, což je výrobce, který dělá originální díly všechno je ke koupi za polovinu ceny

- olej lehký chod, Castrol LIII 5W-30 za tisícovku

- svíčky NGK taky tisícovka

 

a když si to sám vyměníš, tak víš,co tam máš a ještě máš dobrý pocit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o ceně asi nikdo nepochybuje a to je samozřejmě jasný. Jenže zatím má pro mě zápis do servisky větší váhu než dobrý pocit. 

Jinak olej vlastní ze tří servisů, které jsem jen tak ze zvědavosti poptal nebyl oproti minulému roku možný ani v jednom případě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, hansHK napsal:

Přesně tak a s tím olejem to nemusí být zas až tak hrozný, viz můj poslední servis. Všechny měněné díly navíc na ukázku nachystané v krabici.

IMG_20181125_205610_resized_20181125_085639003.jpg

 

oni chteji 500Kc (20 Euro) za 1 litr oleje s DPH bez slevy??????? To si delaji srandu ne?

Jezdival jsem do autorizovaneho  Mercedes servisu menit olej W5-30 a  jeden litr  u nich stoji 8 Euro (v Estonsku)

Editováno: , autor: eiben
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporucuji srovnani i s jinou znackou. Vsude stejne/horsi.

Uvadeny Mercedes nekomentuju, tam je cena za litr oleje naprosto nekde jinde nez u Skodovky a hlavne se to take odvadi od toho s jakym autem tam clovek prijede :) 

 

 

Jak uz tu nekdo psal: bud chci plnou zaruku, nebo usetrit, oboje ale nejde. Kdo chce opicku, musi mit na banany.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je to furt za kecy s těmi banány?! Pokud existují servisy, které umožňují výměnu s vlastním olejem bez vlivu na záruku, proč bych toho nevyužil? Kromě toho moje "banány" mě stojí dva tisíce plus asi tisícovku za "likvidaci" původního oleje, pokud mám vlastní. Takže o ceně to fakt není. Nechápu, proč to někdo musí pořád komentovat, pokud chcete, jezděte si servisovat auta třeba do Las Vegas, jak je libo. Těm ostatním, kteří chtějí vlastní olej, nemusíte pořád vnucovat svou domnělou nadřazenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že by se to zde mělo vrátit zpět k tématu a neřešit pořád kdo za výměnu oleje dá, nebo nedá tu přemrštěnou částku jenž zhusta v AS požadují.

Spíše by bylo zajímavější kolik stála garančka a co se (a v kolika km) měnilo mimo běžný servisní plán - případně kde, včetně přístupu servisu k případným vlastním dílům.

To co si kdo doma (popř. mimo AS) někde vymění jaksi moc nekoresponduje s názvem tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je snazsi, dat vyssi cenu na 1L oleje, nez dat 1h prace za dva litry.

Ty lidi co tam delaji se z neceho zaplatit musi a jen z prodeju by se to v zivote neutahlo.

A jen pro info, uctuji se uz i drobnosti typu serizeni ostrikovacu (150kc bez DPH), nad tim se ale koukam nikdo nepozastavuje.

 

Jasne ze servis ma ve vysledku 1L oleje za ~100kc a kazdy kdo kdy podnikal/prodaval vi, ze zaklad je minimalne 100% marze, idealne 200%

K tomu si pripocteme pronajem skladovacich prostor kde ty sudy jsou, cas cloveka co to z toho nakladaku slozi a da do toho skladu a nasledne z nej zase vyveze. Nasledne energie za osvetleni/vytapeni a najednou se dostavame na uplne jine castky.

 

Nikdo nerozporuje (ani ja) ze cena oleje pro koncoveho zakaznika je jina nez ma ten servis, ale nedivim se, ze to tolik servisu zakazuje kdyz jim na tom utikaj logicky prachy.

Vstricna varianta je, ze se to vymeni ale pozmanena do servisky. Predpokladam (jak je zvykem) ze v pripade nejakeho problemu s motorem, se skodovka zacne otacet na tom, ze servis vymenil olej, ale neni od nich schvaleny, takze zadna kulance ani plne proplaceni ze strany automobilky.

 

 

 

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic než souhlas, jen ty marže 200% jsou dnes z říše snů, alespoň v mém byznysu :angry: Ale někde něco takového být může.
Servis nemůže kontrolovat, jaký olej si zákazník přinese (prč by to proboha dělal), je to vždy na jeho odpovědnost, a je to naprosto jasné. Dělat toto v době záruky je cesta do pekel, byť chápu, že po záruce to je častá česká praxe, poté je v ohrožení případná kulance...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera  jsem psal u nas v Talinu do Skody kolik stoji pri vymene oleje 1L a jestli si muzu prinest svuj olej Castrol edge 5W-30.

Pred chvili prisla odpoved:

 

1) davaji tam olej Mobil Super LL 3000 Formula V 5W30 a za litr chteji 18,10 Euro !!!!!!!!! (ta cena je asi bez dane). Jak jsem psal do Mercedesu E320CDI (v autorizovanem servisu) mne davali ten samy za 8 Euro

 

2) mohu si prinest s sebou svuj olej -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...