Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky


Sanek81

Doporučené příspěvky

Dnešní servis. Všimněte si cen jednotlivých dílů. Podotýkám, že to jsou ceny bez DPH.  Chápu, že si chce smočit zobáček, jak samotná Škodovka, tak i servis. Ale pak se nesmí divit, že tam klienta, po skončení záruky, prostě neuvidí. Na druhou stranu jsou si toho vědomi a lákají na slevy pro auta po záruce. Zvlášť mě udivil kabinový filtr za 795 bez DPH. Podle kódu v eshopech za cca 450 s DPH . Svíčky podobně ...

aa.thumb.jpeg.81c36bf7c16de33a86bf9bbc013521d8.jpeg

Editováno: , autor: JiVi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jstenarazil, s tim kotlem nemate pravdu. Na instalaci a zprovozneni samotneho kotle se uz nevydelava. Plno lidi si ho koupi pres eshop nechaji nekym namontovat.  Smula je pak, pokud ten nekdo neni autorizovany a oni maji problem v ramci zaruky. A on i pozarucni servis je problem. Plno servisu se k tomu stavi  - nemontoval jsem - neservisuji.. mam svych ovecek dost :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, DušanV napsal:

Žil jsem v domnění, že upgrade softwaru se dělá zadarmo (právě třeba proto, že ten původní nebyl 100% procentní) , anebo se majitele mají zeptat, jestli to chce, pokud to není náhrada za původní, né zrovna povedený.  Jaký a čeho software tě tam aktualizovali? 

 

to byl nakup SWAP kodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, měl bych dotaz ohledně roční servisní prohlídky. Mám octavii g-tec, takže interval výměny oleje mám co 15000km a kvůli záruky jezdím od autorizáku. Byl jsem v servise loni v lednu, při 45000km, pak v srpnu při 60000km. Teď mi auto hlásí, že mám jít do servisu za 14 dní, ikdyž jsem na 71000 km. Když jsem volal do servisu, tak mi bylo rečeno, že se jedná o roční servisní prohlídku bez výměny oleje. Exisistuje něco takového? Moc se mi nelíbí, že budu muset platit za servis teď a za 2 měsíce znova, když půjdu na výměnu oleje při 75000 km. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, maarek napsal:

Ahoj, měl bych dotaz ohledně roční servisní prohlídky. Mám octavii g-tec, takže interval výměny oleje mám co 15000km a kvůli záruky jezdím od autorizáku. Byl jsem v servise loni v lednu, při 45000km, pak v srpnu při 60000km. Teď mi auto hlásí, že mám jít do servisu za 14 dní, ikdyž jsem na 71000 km. Když jsem volal do servisu, tak mi bylo rečeno, že se jedná o roční servisní prohlídku bez výměny oleje. Exisistuje něco takového? Moc se mi nelíbí, že budu muset platit za servis teď a za 2 měsíce znova, když půjdu na výměnu oleje při 75000 km. Díky za odpověď.

Kolik si platil za tu prohlídku v 60 tis. km ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj vsem, tak nakonec probehla v prosinci vymena oleje v autorizaku, cena 6100 korun... Litr oleje 800 bez DPH, je to drazsi nez dvanactileta whiskey :)

 

Navic mam takove podezreni, ze mi ani olej nevymenili komplet, protoze kdyz jsem si hned pri prebirani auta zkontroloval hladinu, olej byl spinavy jako zhruba po 12000 kilometrech, kdy jsem auto kupoval. Kdyz jsem panovi rekl, ze mi to nepripada jako uplne novy olej, zacal koktat neco o usazeninach v olejove vane a smichani s novym olejem - coz je vtipne u auta s najezdem 23tkm a pravidelne tankovanou vervou od 12tkm, kdy jsem auto koupil. Usazeniny bych cekal tak po 100tkm. 

 

Zahadne ztraceny benzin z nadrze (v prebiracich papirech uvedena 1/4 nadrze, pri predavani zpet byl dojezd 80 km a rucicka tesne nad rezervou) radeji ani nekomentuju. Auto jsem tam vezl po mensi nehode, takze meli jeste 100 tisic od pojistovny, proto bych neocekaval, ze nekomu stalo za to vytahnout mi z nadrze par litru benzinu (podle tachometru najeli jen 7 km, coz jsem zjistil i pres komplet vyresetovany nastaveni auta, kdy byly spatne nastaveny i hodiny zhruba o 8 hodin, nekomu se hodne nechtelo).

 

Ale ted, po ujetych 3000 km, se objevil problem. Minulou sobotu odpoledne jsem kontroloval olej, hladina pekne uprostred rysky, pohoda. V sobotu jsem ujel dalsich 100 km a nic, v nedeli po ujeti zhruba dalsich 100 km hlaseni o doplneni oleje. Olej uplne pryc, hladina nedosahovala skoro ani po spicku merky (a uz vubec ne nikam pobliz predchoziho mereni) a zjistil jsem, ze mi z auta kape olej na zem a zacala svitit i kontrolka spalin, ktera nezhasla ani po doliti oleje.

 

Bohuzel neni uplne pocasi, abych se valel na ulici pod autem, takze nevim, odkud to tece. Pritom si nejsem vedom, ze bych do cehokoliv najel/vrazil a prorazil si vanu.

 

Mam volat do stejneho servisu, at si to prijedou nalozit, nebo dolit minimalne litr a dojet radeji jinam? Vubec se mi nechce do stejneho servisu po predchozi zkusenosti... Bohuzel jsem tehdy pri prebirani auta fakt spechal, takze nemam fotky/videa s barvou oleje nebo s tou prazdnou nadrzi, proto neuvadim jmeno servisu - byla to moje prvni zkusenost a byl jsem tak sokovany, ze jsem to zapomnel zdokumentovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší je když si člověk uvědomí, že ten long life, za tyhle hrůzostrašný peníze, rozhodně autu neprospívá... Pokud máš podezření, že olej nevyměnili tak už bych tam nikdy nejel. Nicméně řada servisů olej nevypouští, ale odsává. Tím pádem část zakarbonované náplně zůstane. Servis tím ušetří pár deci, ale částečně znehodnotí novou náplň. Některé servisy také naúčtují výměnu olejového filtru, kterou neprovedou. V obou případech bude bezprostředně po výměně olej zakarbonovaný. Dolil bych olej do 1/2 měrky a zajel do jiného servisu. Jinak předejít podobným podfukům se dá jedině označením vypouštěcího šroubu nebo filtru (resp. "domečku" filtru).

 

Ještě mě napadlo, že po jednom autorizovaném servisu mi zapomněli dát víčko oleje. Auto ujelo skoro 200km... Tak třeba jsi byl ve stejném servisu :D. 

Editováno: , autor: koblih69
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslíš motory u který se pak hromadně mění vany za upravené protože se pak nedá zbavit kovového otěru... tak ano :D, ale určitě to není většina motorů... zejména pokud budu mluvit o všech značkách... naštěstí. Servis který by mi provedl na soukromém autě výměnu odsávačkou bych už nikdy nenavštívil. Naštěstí na výměnu oleje jezdit nemusím :D. Ale chápu, že pro mechanika je to velmi pohodlné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dolil litr a jel do jinyho servisu. Tam zjistili, ze byla vyskocena ta trubka, do ktery se strka merka oleje, a spodem pak vytekal olej. Pry jsem si to mohl udelat sam, kdyz jsem vytahoval merku a kontroloval stav oleje, takze ted budu mit paniku pri kazdym mereni :D Chlapik v servisu rikal, ze se u benzinovych motoru obcas stane, ze si to clovek pri vytahovani merky sam nechtene vycvakne, tak mozna info pro vsechny, kdyby nahodou. Spravili to za chvili, dolili dalsi litr a hotovo, tak snad OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

 

borci od výroby jezdím do autorizovaného servisu, momentálně mám najeto 212K km O3 RS 135 KW ( nechám si ji, pač je fakt jak nová) jako druhé auto ..

nicméně od roku 2018 jsem narval do servisu cca 95K ( rozvody, brzdy, výměna klimy bla bla) a někdy se mě ty ceny zdají v autorizovaným servisu brutálně přepálený ..

 

Jaký máte názor na neautorizované servisy? popřípadě máte fakt někdo doporučení na nějaký kvalitní neautorizovaný servis v Brně? budu rád ! 

 

Momentálně probírám faktury - vše je jeden brněnský autorizovaný servis Škoda 

 

1. Výměna uložení převodovky ( při zatáčení do leva divné zvuky) - 5.951 Kč

2. Rozvody - 12.204 Kč ( zachránilo mě, že vodní pumpa atd šla na kulanci, výrobní chyba) 

3. Olej, filtr, panorama mazání a přední brzdy kompletní výměna - 20.889 Kč

4. Sundání zatmavovací folie skrz SKT ( neprošel bych ) 2.917 Kč

5. Rozšířená prohlídka + výměna olej filtr ve 166K km - 11.324 Kč

6. Diagnostika poruchy klimy - 1.851 Kč 

7. Žhavící svíčka 1000 Kč

8. Kotrola výkonu motoru, elektroinstalace, žhavící svíčka, výměna spojovací hadice potlakové 4.854 Kč ( toto mě nasralo nejvíc, protože mě to přišlo úlet za hadici a svíčku ) 

9.  Výměna klimakompresoru 27.153 Kč

 

A nějaké ptákoviny okolo nepočítám ..

 

Vždycky mě nejvíc vytočí kamarád, co má S3, že dává za výměnu oleje filtrů u nějakého toníka 2,5K? 

 

Musím říct, že ano, auto za celých 212 tisíc km mě nikdy nenechalo ve štichu, vše funguje, auto vypadá jako nové protože se starám, ale když si spočítám servis, gumy, pojistku a to jak klesá hodnota..tak asi příště už půjdu do operáku.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ja koupil O3 FL v prosinci ale kvuli kovidu jsme začali s ní jezdit až v lednu, říkám si že je zkrátím interval servisu na těch 15k tak volám do 2 autorizáků co mám poblíž (má představa serviska s výměnou oleje do 5k) no ale v obou že k tomu je ještě potřeba vyměnit brzkovku no a v obou to vyšlo obdobně cca 7700,- takže na to kašlu, vyměním si to sám a pojedu tam až na těch 30k km... ještě jsem si zavolal do autorizáku na díly kolik by mě vyšly kdybych nechtěl čekat na eshop, což je taky mazec: olej filtr 400,-, prachový 1031,- vzduch 816,- (na škoda-díly to vychází 240,-; 440,- ; 370,- a poštovný 100,-) takže to je taky jasný (ta serviska byla bez těhle filtrů (prach vzduch), koukal jsem na prach a nějaký bordel tam je tak ho vyměním) ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Prosím doporučte nějaký ověřený servis v Plzni nebo okolí pro octavii 3 generace. Jedná se 2,0 TDI 4x4 rok 2014.

Mám dvě závady:

- nefunkční haldex 

- klepání od přední nápravy při průjezdu jakékoliv nerovnosti

 

Už jsem měl auto na dvou místech a tvrdí že haldex funguje a celou přední nápravu promazali tak že nemůže být problém :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...