Jump to content
Sanek81

Garanční, servisní prohlídky

Recommended Posts

Do prvního příspěvku v tomto tématu jsem vložil dokument z dílenské příručky, kde lze nalézt, co a kdy se má měnit a kontrolovat.

• Like 1
    • Upvote 3

Ahoj, chtel bych se zeptat, zda je nekde mozne zjistit servisni historii vozidla? V aplikaci myskoda jsem uz zjistil, ze auto jezdilo pravidelne do servisu, ale nevim co na nem bylo delane. Nevite nekdo, jak to zjistit? Predem moc dekuji za rady, popripade vin kod je: TMBAG7NEXF0033254

Zkusil bych navštívit dealera/servis ŠA a tam ti to zjistí myslím za mírný poplatek, teda po mě chtěli kdysi cca 100 nebo 200 kč. Taky záleží jestli se všechny úkony zapisovali a někdy, když je třeba vozidlo po havárii, tak je možné, že to tam radši všechno neuvedou :-D.

A nebo tu třeba někdo z fóra má k těmto informacím přístup...

někde se tu psalo, že v návaznosti na výmluvu s názvem GDPR už toto servisy nechtějí poskytovat, myjí strach

• Downvote 1

peters7 - v pohodě ti to vyjede servis. Někde za to chtějí zaplatit a někde ne. Po mě nic nechtěli a vytiskli mi celou historii.

Myslim,ze to s GDPR nesuvisi,nakolko okrem VIN v celej historii nie su ziadne osobne udaje majitela,popripade ked auto zmeni majitela ani toho predosleho.Je to len o ochote a pristupe ludi a ja som mal to stastie,ze som na jedneho takeho natrafil a vytiahol mi celu historiu od prvej registracie az po sucastnost z ich programu Elsapro.

elsapro.PNG

Posted (edited)

GDPR se naštestí na údaje o věci nevztahuje :-)

Edited by Wittmann

já jsem netvrdil, že to souvisí s GDPR, napsal jsem že je to výmluva a paranoja určitých lidí

• Upvote 1

Je to z toho dovodu, ze vobec netusia, co spada pod tu smernicu ako osobny udaj a co nie. Ak by take stanovisko vydala automobilka, budis, tam su urcite odbornici na tuto pravnu oblast.

Mne tiez vydali v servise celu historiu pekne vytlacenu ako ritchovi. 

vtipné je, že ty připosrané výmluvy jsou taky špatně. Protože správce osobních údajů, který o GDPR kecá, tím pádem řádně neplní svoji informační povinnost, kterou mu ta směrnice ukládá :-)

Tak jsem obvolal asi 4 servisy škoda a všude novinka při vlastním oleji poplatek 500,-Kč!!! Prý nařízení škodovky! Přitom když jsem se dotazoval na škoda info tak odpověď zněla:

Vážený pane,
    toto rozhodnutí je plně na autorizovaném servisním partnerovi ŠKODA, protože ten přebírá odpovědnost za
    kvalitu dodaného oleje. Jakožto samostatný právní subjekt může dodání vlastního oleje odmítnout případně zpoplatnit.
    S pozdravem

Bc. Tereza MATĚJKOVÁ, DiS.

• Upvote 1

Nic neřeším jen mi to připadá, že si dělají co chtějí. Nevezmeš drahej olej od nás tak dej pětikilo. Posraný prodloužený záruky. 

• Upvote 1

blbost, byl jsem na prohlídce ve čtvrtek, vlastní olej, jen poplatek za likvidaci... nechápu odůvodnění těch 500 Kč? to už je na to poslat tam čojku nebo televizi...

• Upvote 1

Coika nebo televize s tim nic neudela. Ceny jsou smluvni, ty mas moznost cenu alceptovat nebo odmitnout.

legislativne je to v poradku

No ikdyby 500 pořád je to v plusu.

Co je lepší v AS dat 600 - 800 za litr oleje nebo si koupit vlastní za 500 - 600 + poplatek za likvidaci ?

Pořád je to v plusu vůči cene AS?!

Posted (edited)

No když mám jet jinam tak se mi to prodraží. V Č.B. jsou všichni domluvený!!! A do Rakouska to nevím nikdy jsem tam na servisu nebyl.

Samo olej 5l origo VW 1100 + 500=1600,- a od nich 5x750=3750,- furt 2 litry plus!

Těch 500 okecávají na škodovku!!!

Edited by kacer1

mě teda bylo blbý nosit si vlastní olej .

Nechal jsem si dělat preventivní výměnu po 1 roce při najetých 11 tis, První stržení barvy a výmenu černého filtr nechám na autorizáku včetně zápisu do servisky. Další "mezivýměny" si bud udělat sám.

Ale ten příplatek 500,- je pro mě zpráva, že nosit si vlastní olej už není tak out :-)

• Upvote 1

Kdyz bude auto jezdit na prvidelne servisni prohlidky a v pulce intervalu (15tis) si olej vymenim sam doma. Ma servis sanci poznat ze se tak stalo ?

Nerad bych nejak ohrozil zaruku auta.

před 18 hodinami, Aleš_BX napsal:

to je lež a výmluva....

Jasně že kecají viz můj příspěvek výše. Odpověď ze škoda info.

• Like 1

Tak servis v 90ti km 3600,-kč olej vlastní ( včetně desinfekce klima). Poplatek 500,-kč manipulace a likvidace oleje.

Vždy jsem si vozil lepší olej, který mě vyšel levněji a nikdy jsem neměl problém. Při poslední návštěvě v servise (Hlaváček Olomouc) mně odmítli vlastní olej s tím, že nemůžou a je to nařízení Škody Auto. Výmluvy typu: ručíme za kvalitu servisu a použité součástky (pan ředitel srovnává provozní kapalinu-olej s normálními součástkami typu filtr apod. Škoda Auto se mi následně oficiálně vyjádřila, že nic takového nenařizují a je jen na jednotlivých servisech, jak se k věci staví a co povolují. Oficiálně nemyslím Škoda FB, tam mi taky řekli, že je to zakázané mít vlastní olej.

Mně se tento liknavý přístup nelíbí - přeci jen je výměna oleje podmíněna prodlouženou zárukou atd. Nikdy bych si nedovolil donést do servisu vlastní součástku, filtr apod., ale olej, kde mně kvalitní olej stojí okolo 1000,-/5l a servis mi chce méně kvalitní olej nabízet za 800,-/litr je prostě zlodějna. Pro úplnost, jediný vstřícný krok ze strany mého servisu bylo to, že nabídli slevu na výměnu oleje 25%.....

V jiném servisu (Auto Hégr v Olomouci), kde servisujeme naši FIII je pro změnu podmínka, že vůz musí být koupen u nich - pak s vlastním olejem nemají problém. (Informace z jara minulého roku, když se měnil olej)...