Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky


Sanek81

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

S předchozím autem VW jsem v rámci úspory nejezdil do značkového servisu VW, ale našel jsem si něco levnějšího (mělo to značku Bosch). Ale uměli opravovat, diagnostikovat a měnit všechno. Jezdil jsem tam pravidelně a poctivě si od nich nechával razítkovat servisní knítžku.

......

Po 6ti letech jsem auto chtěl prodat ve značkovém autobazaru. Má servisní knížka je vůbec nezajímala. To by prý mohl orazítkovat každý klempíř někde na dvorku. Prostě neměli servisní záznamy v systému, tak brali auto jako neservisované a podle toho se mnou jednali.

.....

Po této zkušenosti budu poctivě servisovat OIII značkově, i když to bude dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes první garanční prohlídka mám octavii 1.6tdi 77kw 2013 , 30tisic najeto ,koupil jsem si vlastni olej 5l castrol 1100kc,  volal jsem do kyjova vistacar cena 3500 , slavkov auto bayer  cena 1600kc , nakonec jsem jel do Autonova brno po telefonu mi řekli ze cena bude do 1500kc , ale nakonec jsem platil 1066 , luxusní cena , :kol-47: :kol-47:

Editováno: , autor: george035
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud porsche tak zkus servisni poradce Martin Frydek, mel jsem pres ej auto pred mesicem a vcelku OK.. ale mozna je lepsi agrotec brno, je kousek od porsche.. zkus... ja budu jezdit do breclavi, agrotec, servisak Michalica.. dela auta nase cele rodine asi 10let a vse OK, proste stara skola... mam to sice z ruky, ale... ale proste ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Auto Heller opava, servis pri 30 tis., olej vlastni - bez problemu, kompletni prohlidka na zvedaku, vymena oleje a filtru (olejový, pylový) diagnostika. Po celou dobu pritomen u prohlidky na dilne. Milý a vstricný personal (prijimací technik i mechanik). Cena 1700 kc za vse. Domluveno prehrani softwaru Columbuse (ukazuje se mi golf  VII a text na maxi dotu je nekdy v nemcine - svolavaci akce SA) . Doporucuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i moje už má 30 k za sebou:

 

Prohlídka u Brejly ve Vlašimi, zároveň řešeno přehrání BCM, navíc jsem chtěl litr oleje do kufru: cena komplet 4712,08 Kč

 

Co mě zarazilo, olej na dolití stojí 495 Kč / Litr a do motoru 561,6 Kč / Litr

 

Jinak v cenovkách:

Práce 502,20 - máme 10% slevu  : lol:

 

Longlife olej      4,6 l     2 583,36

Nástavec filtru        1       205,30

Směs do ostrik       2         44,00

Mazadlo                 1         24,24

Olej doliti                1       495,00

Drobný mat                       40,18

Editováno: , autor: Krenstik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se hrozně líbí ta podstata financí okolo servisu.

Máš nový auto. Vzduchovej filtr stojí 3 stovky a prostě ho vyměníš po 90 tisících, protože to je napsaný od Škodovky.
Prachový filtr na novým autě měníš po 60 tisících a přitom to je zase filtr za pár stovek.

Přitom, když se podíváš na to, jak vypadá ten filtr po 30 tisících, tak si říkáš, jestli ty 3 kilča nestojí za to, aby si tam dal ten filtr novej.

Neřeknu ani půl slova, kdyby to stálo v tisících a výměna by byla složitá. Mám ojetý auto a snažím se, aby mi vydrželo, tak proč hned od začátku šetřit na takovejch ptákovinách? Co takhle si odpustit nějakou ptákovinu na auto a nacpat tam nový filtr?

Nakonec pak dáte 500 Kč za olej, který koupíte přes net za 2 stovky i s poštovným v autorizovaným servisu na dolívání po 15 tisících, o záruku nepříjdete, ale prostě vylejete servisu 3 stovky navíc za to, že to berete od nich.... A pak šetříte na filtru za 3 stovky a necháte ho v autě 6 let....

Pak si lidi nemají kupovat jetý auta s problémama nebo čekat, že si koupí nový auto a vydrží jim bez problému 200 tisíc km......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

...garančka po 30000...4440,80Kč + 21%DPH tj.5373 Kč

 

matroš - olej LongLife 4li...1980,-

                   +1li do kufru...495,-

                      olejový filtr...161,5-

                      vzduch.filtr...478,5-

                      nemrz.kap....39,-

              ostatní materiál...89,8-

 

práce - prohlídka + vým.oleje...513,-

              výměny vzduch.filtru...57,-

  geometrie př. a zad.napravy...513,-

        sbíhavost zadní nápravy...114.-

 

...jinak zvuky při studeném startu zaznamenány, jedná se o běžný projev motoru TSi, zvuková dokumentace uložena na serveru prodejce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servisní prohlídka 30 000 km (olej vlastní)

 

Práce (se slevou 10%)

Prohlídka s vým. oleje                   502,-

Vyhledání chyb – diagnostika      279,-

Kryt odhlučňovací d+n                  167,40

Filtr vzduchu d+n                           167,40

Filtr prachový a pylový d+b         167,40

Materiál (se slevou 5%)

Šroub – zátka ol. vany                       43,90

Filtr olejový                                       153,40

Vložka vzduchového filtru             454,60

Vložka filtru s filtrem  J               462,70

Ostatní

Drobný a pomocný materiál       77,-

Materiál celkem                       1191,60

Služby celkem                           1283,40

Částka k úhradě                       2995,- Kč s DPH

Krátké chráničky kabelů (nedoléhají ke konektorům – je to vlastnost, mají to i nové ( jestli nezapomenu, tak se v pátek mrknu v salonu J)

Editováno: , autor: oct
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...