Přejít na obsah

LED osvětlení RZ


Host amissus

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Mám nějaké postřehy k těm origo ledkám.

 

- Nasazují se přesně opačně než ty původní.

- Svítí hodně do prostoru za auto.

- Oproti původním svítí opravdu lépe a autu rozhodně vzostl machrindex :D

 

Díval jsem se že jsou schválené pro Rapid, jsou tam vyjmenované případy kdy je nutné překódovat ŘJ. Ale mám podezření jestli nejsou přeci jenom navržené tak aby byly osazené tak jako ty původní. Ale na druhou stranu by to asi pro Rapida neprodávali. Nicméně to asi nemá smysl řešit protože stejně svítí opravdu dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj škoďáci,

 Moje poznatky u OII, řeším kvůli random blikání LED na SPZ - bliká si to jako stroboskopy - levá pravá obě, uvažuji o změně na standart žárovku 5W12V nebo jiný LED.

Vstupní napájení je stabilní, takže to dělá ten článek.

A k hlásí/nehlásí prasklou žárovku mi hlásí a to v případě, že odpojím (prasknou) obě. Je to z důvodu paralelního zapojení.

 

Zasílám fotky co jsem vymontoval od předchozího majitele, má někdo zkušenost s těmito diodami?

 

post-87429-0-56780500-1446126081_thumb.j

post-87429-0-14896900-1446126094_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj poznatek z výměny osvětlení SPZ za LED: Když budete vyndávat celý ten modul, ve kterém je žárovka, strčte tam z boku malý plochý šroubovák (jak je nakresleno v návodu) a případně s ním hýbejte tak dlouho, až to celé (pokud možno samo) vyskočí ven. Pokud to povyskočí jen kousek a budete silou tahat ven, ohnete kovový plíšek, který to drží uvnitř a potom už ho nenarovnáte a nedáte to tam zpátky. To samé platí při výměně žárovek v interiéru nad zadníma sedačkama, ty jsou uchyceny pomocí stejného plíšku. Mě se to podařilo ohnout a následně v zápalu snažení dokonce zlomit :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Z mého postu na http://forum.skodahome.cz/topic/132769-hootchi´s-cappuccino/?p=2112601

 

Tak dnes nasazeny originální led nad RZ a musím říct ... no svítí to jako kráva  :D

 

Nevím zda je to záměr, nebo konstrukční vada, ale je fakt, že to osvětluje celý zadní nárazník i kus země za autem.

 

Nasadit lze pouze jedním směrem, čili otočení lze vyloučit. Na spodní straně led u kraje je jakýsi stínící proužek, který bych čekal, že bude dál od auta, ale je tomu přesně naopak.

 

post-93306-0-28083800-1449163244_thumb.j

 
Světlo je hezké, ale na druhou stranu už mi to přijde takové moc výrazné a razantní. Takže nevím nevím zda to tam zůstane. Možná jen musím projet trochu blátem, aby se to srovnalo se zbytkem auta  :kol-28:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Jako ruku do ohně nedám za to, že jsme tam nevypínali kontrolu žárovek na SPZ, ale myslím, že ne :) akorát jsme aktivovali Asistent rozjezdu do kopce. Páč v době, kdy jsem si s tím hráli, tak to diagnostika moc neznala, bez názvu bysme těžko našli deaktivaci. Ale někde se myslím řešilo, odkdy to chybu hlasí a odkdy ne .. jen nevím už kde :(

 

EDIT: už jsem si vzpomněl, v diagnostice se aktivovala funkce LED osvětlení, je to myslím napsané i v manuálu u těch LEDek :)

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Kopupil jsem si LED osvětlení SPZ (000 052 110), po montáži se mi rozsvítila kontrolka osvetleni SPZ. Byl jsem ve ŠA v F-M a nebyli schopni mi to nakodovat. Údajně z důvodu, že mám vůz vyroben v 7/2015 a tam je novejší řídící jednotka, u které to není možné. Mě se to ale moc nezdá, není tady někdo z okolí Frýdku-Místku, Ostravy, kdo by si s tím uměl poradit? Díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...