Přejít na obsah

Octavia III SCOUT


DavidSK

Doporučené příspěvky

to bylo citoslovce povzdechu nebo nová informace? s tím paketem plus...

 

kdybys více četl a zajímal se, věděl bys, že pakety vždy chodí až po nájezdu výroby a to se zpožděním, které má jistý marketingový význam, ale to je na tebe asi moc složité co?

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to byl povzdech... JEN povzdech, nikoliv hlubší studie složení jednotlivých výbav!

Jen povzdech, že se u Scouta (nakonec stejně jako u RS) ve srovnání s Elegancí připlácí za kdeco.

 

ano a víš proč? protože RS i SCOUT vychází z výbavy Ambition nikoli Elegance

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi chcete říct, že i u scouta se bude muset připlácet za xenony? tentokráte "jen" 21000,-, za zadní ledky 3500,-.... buď je to chyba nebo si z nás už vážně střílí.

 

nestřílí, není to chyba - víz výše - ověřeno, i SCOUT vychází z výbavy Ambition nikoli Elegance!

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravče, ale to já vím a všiml jsem si toho. Ať to vychází třeba z activu - je mi to buřt, zajímavý však je, že RS má ledky vpředu i vzadu. Nezlobte se nikdo na mě, ale u auta za min. skoro 700 tisíc je tohle ostuda. Zvykl jsem si, že u Škody, potažmo VW se připlácí za ledacos a nevadí mi to, ale Scout s halogenama? to je výsměch....

Editováno: , autor: Molvy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@molvy: doplatek na xenonové světla již byl i u O2 v roce 2007, podobná částka. (u CZ EDITION stál příplatek za xeny 22600kč), za "podobnou" částku máš u O3 bi-xeny.

Jinak oproti RS má scout haldex, takže mě to přijde celkem logické na aktuální politiku ŠA

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano jsme v ČR kde kdo má xeny a ledky je king možná i king kong, ale podívej se třeba v Rakousku, tam je převaha vozidel i zcela nových a lepších značek s halogeny a bez ledek  ....

 

však i u Elegance jsou xeny za příplatek, to že je má RS bych se nedivil, je na tom postavený merketing a image RS

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7: Jsme ale v roce 2014. Ještě poberu, že u elegance nejsou v základu alespoň xenony bez ledek, ale u Scoutu, kterýho považuji za jednu z "vrcholných" výbav, absenci xenonů absolutně nechápu - nejen, že je to bez nich hnusný, ale jak jsem již řekl, u tak drahýho auta mi to prostě vadí a je to pro mě pomyslná rána po pas. Oželím všelijaký serepetičky, co jsou normálně za příplatek, ale nevím, jak ostatní, ale mě absence xenonů a zadních ledek zklamala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaká absence, přece si je můžeš dokoupit ne?

 

plácáš a nečteš.... malé srovnání, např.:

 

O III Elegance 2.0 TDI 110 kW 6-stup. mech. 4x4 - 680 900 Kč

O III Ambition  2.0 TDI 110 kW 6-stup. mech. 4x4 - 630 900 Kč

O III Scout       2,0 TDI/110 kW 6-stup. mech 4×4 - 682 900 Kč

O III L & K        2,0 TDI/110 kW 6-stup. mech 4×4 - 757 900 Kč

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7: Jsme ale v roce 2014. Ještě poberu, že u elegance nejsou v základu alespoň xenony bez ledek, ale u Scoutu, kterýho považuji za jednu z "vrcholných" výbav, absenci xenonů absolutně nechápu - nejen, že je to bez nich hnusný, ale jak jsem již řekl, u tak drahýho auta mi to prostě vadí a je to pro mě pomyslná rána po pas. Oželím všelijaký serepetičky, co jsou normálně za příplatek, ale nevím, jak ostatní, ale mě absence xenonů a zadních ledek zklamala...

 

No hlavně pokud by byly Xenony a LED v základu, tak auto by bylo stejně o jejich cenu dražší (protože má navíc proti RS - 4x4 a podle ceníku to sedí). Takto máte možnost volby... nevím co Vám vadí na možnosti se svobodně rozhodovat :kol-61: . To by pak bylo, jako když si půjdete do McDonalda koupit Hamburger a oni Vám k tomu "v základu" prodají celé MENU, které stejně zaplatíte....  :kol-75:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten dojem, že Scout je zrovna také výbava, která do značné míry hraje na notu image. Problém pro O3 je podoba základních světel H7, která prostě vypadají opravdu velmi levně, což podtrhuje zvolená varianta denního svícení. Daleko lépe se s levnějším provedením světel podařilo škodovce vypořádat při faceliftu Yetiho. Když se podíváme na O2FL, měla vždy světla s čočkou, která prostě a jednoduše po stránce vzhledu lahodí oku více. Sice bychom se měli bavit převážně o praktických vlastnostech světel, jenže jak jsem řekl, že prostě právě Scout určitý punc zajímavosti a exkluzivity v sobě má mít, už kvůli vyšší pořizovací ceně vzhledem k lepším motorizacím a použité technice. Základní kamen úrazu je tedy z mého pohledu v nepoužití čoček u halogenových světel, aby se auto minimálně více líbilo, jenže ta padla určitě za vlast šetření, na kterém se stále pracuje. Z mého pohledu měla být zvolena varianta, kterou rád zmiňuji - xenony bez LED denního svícení.

 

skoda-yeti-4x4-front.jpg?itok=zKGLQVn_

 

Podívejte, jak by halogenové čočky na O3 i ve výbavě Active třeba vypadaly ;)

post-73659-0-11261200-1403742182_thumb.j

 

Hravec: Nerad, ale musím k tobě adresovat poznámku. Přijde mi totiž, že až zbytečně moc ostře reaguješ na podněty od jiných členů fóra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7: myslím, že ti taky nemrvím přesdívku, takže klídek....

 

vím kolik stojí a vím, kolik stály předchůdkyně. Taky by ses mohl podívat kolik stála třeba blbá Felicia, na tu dobu "šílený" peníze, proto jak jsem už psal tobě v jednom příspěvku výše, že jsme ale UŽ v roce 2014 a některý věci, který třeba dříve byly absolutní nadstandart, jsou dnes běžnou věcí. Já nikde nenapsal, aby třeba už v activu byly xeny nebo tak podobně, vadí mi současná podoba halogenů jako taková. Pokud by byly alespoň s čočkou, tak jak napsal sytic, bylo by to dle mého mnohem přínosnější a to auto by vypadalo hned lépe, obvzláště u toho scoutu, kterýho já zkrátka považuju za "něco víc" a zrovna tento prvek výbavy bych tam uvítal.

Editováno: , autor: Molvy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka doplnkovej výbavy podľa cenníka ma skôr zaskočilo nasledovné:

Do Scouta sa nedá objednať:

- Volant s radením DSG prevodovky

- Osvetlenie priestoru pre nohy vpredu a vzadu

 

Som zvedavý na SK cenník, pri 2FL SCOUT bola základná cena vysoká, ale zase výbavy v základe bolo tiež slušne (xenony, parkovaký pred+zad, Bolero)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scout byl vzdy mene vybaveny a nemel vsechny prvky Elegance. RS je celkove oproti Eleganci vyrazne lepe vybavena s z ceho vychazi je sumak.

Ja bych uvital pro derivaty variantu soucasneho stavu plus volitelny velky balik vybavy v paketu.

Osvetleni noh jsem si taky vsiml a proc nejde priplatit, tomu nerozumim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osvetlenie priestoru pre nohy vpredu a vzadu - možno len chybička v cenníku, ani logicky to nemá význam aby to nebolo možné práve len pre SCOUT, ktorý má v štandarte podsvietené vnútorné kľučky.

V Ženeve Scout bol vybavený osvetlením priestoru pre nohy - viď foto:

post-14490-0-16576700-1403817462_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dá se objednat - Osvetlenie priestoru pre nohy vpredu a vzadu

 

 

Traveller Assistant (rozpoznání dopravních značek, Intelligent Light Assistant, Light Assistant,
Lane Assistant, infotainment navigační systém Columbus s DAB, barevný Maxi DOT, vnitřní zpětné
zrcátko s automatickým stmíváním, dešťový senzor a osvětlení prostoru pro nohy vpředu a vzadu) 

 

za 59800  - špatně jsi koukal :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...