Přejít na obsah

Octavia III SCOUT


DavidSK

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mně se teda naživo moc nelíbí, eresa byla hezčí. Ale po cca 6.000 km musím říct, že je to pohodlnější :-) . Možná je to věkem (mým) oproti erese se to houpe jak kačena, ale necítím každý šutr na cestě, jede to docela ok, spotřeba podstatně nižší akorát věc zvyku DSG. Nečtu návody a nechce se mi deaktivovat start/stop takže přijedu do garáže, motor chcípne, přehodím kvedlačku na P zatímco stojím na brzdě a motor se nastartuje. Nevím, co dělám špatně, ale asi si ten návod budu muset přečíst :-) Ještě jedna věc, kožené sedačky-ten střední pruh z alcantary je po těch pár kilometrech jako bych ho vyndal krávě z prdele. Ty sedačky se s těma ve dvojkové erese vůbec nedají srovnat-respektive jim nesahají ani po kotníky. Kamarád má trojkovou eresu a celokůži a ty sedačky teda taky nic moc. Připadá mi, že se ta úroveň docela snižuje. A ještě mám poprvé v životě tažné no a nasadit ten "hák" to je teda šaškec. A sundání taky....to asi Kabaň nevymyslel :-)  ale taky je možné, že jsem levý jak šavla. No i když, jel jsem k prodejci, ať mi to tedy předvede, když mi do telefonu říkal jak je to jednoduché a taky "šel na čtyři a čuměl zespoda do odšpuntované díry" jak doktor do bolavé prdele a nic nevymyslel....jinak to jede dopředu i dozadu a soudružka je spokojena. Víc nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šetření na sedačkách jsem zaznamenal už u O2, viz moje anabáze s defomovanými bočnicemi sedaček ze sady Dynamic http://forum.skodahome.cz/topic/3742-reklamace/page-26#entry1392533. Tehdy mi to přišlo jako velký snížení kvality proti Fabii, co jsem měl předtím. Tak uvídím, jak dolů se jde u O3, ale budu mít jen obyčejný textilní sedačky, co do Scouta dávají.

 

Na tažné zařízení se dá zvyknout, mám to u O2 a nasazuju bez větších problémů. Je to u Scouta jiný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no první co asi ztratím nebo zničím je ten nesmyslný "klíček-kolečko" k tomu háku. Odemknout-páčku podržet-zatlačit. Zatlačit do nějaké "mezipolohy" aby klíček šel vyndat-pak vyndat hák. Jo podle toho obrázku mám to stejné tažné, Kokto. Ovšem asi tím, že zřejmě fakt budu levý jak šavla mi to jako super systém nepřipadá-asi jsem stejný jako ta paní co volala na tu helpline Microsoftu a na otázku co má na monitoru odpověděla že květináč (to bylo v době CRT, dnes by na tu placku nedala nic)....

 

a ještě k sedačkám - na první pohled to vypadá, jako by to byly potahy a ne origo, jako by to bylo málo "vypnuté" už z výroby, nevím, ale za ty prachy bych očekával něco jiného. Půjdu to reklamovat, ale očekávám odpověď typu "docente, ale ty si utíráš prdel levou rukou a ne pravou jako všichni a máš skoro metrák (mám 96) tak co bys chtěl...." nebo něco takového. Nebudu si kazit Vánoce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšu v sekci o motoru-včera D1 a R 35 Ostrava a zpět. Nevím, jestli je to můj subjektivní pocit, ale úroveň aerodynamického hluku při 130 mi přijde nesrovnatelně vyšší než na "dvojkové erese" , hukot jako z horní strany rámu dveří (okno opravdu zavřené) a to se mi teda moc nelíbí. Dosud jsem si toho nevšiml (jezdil jsem jen krátké trasy) uprostřed cesty výměna na místě řidiče se soudružkou, absolutní neshoda(mně přijde že na místě spolujezdce je to slyšet mnohem více, jí zase, že na místě řidiče)...Pak jsem taky objevil emeriku, že nic nesignalizuje tlumená světla, jen "modrá" dálková, ale "zelená" tlumená prostě chybí...návod jsem nečetl, jak zmiňuji jinde, takže nevím....ale očekával jsem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potkávací světla se signalizují na kolečku (ovladači) jejich zaptnutí, předpokládám, že to máš na AUTO... pokud svítíš jen denníma, svítí kontrola obrysových světel, pokud se rozsvítí potkávací, zapne se zase příslušná kontrolka.....

 

Mám stejný problém, chtěl bych o tom mít přehled, takže se co chvilka ohýbám pod přístrojovku... to už je jak v Š120 kde to člověk poznal taky podel otočného přepínače.... holt pokrok, vše je automatické, tak proč tou inforamcí řidiče zatěžovat... na druhou stranu za to že svítíš jak máš, ručíš ty jako řidič ne automobilka... :kol-32:

 

Hluk mě příjde v OIII výrazně nižší než u OII, hlavně od podvozku a motoru... nemůže to být subjetkvině tím, že u OII ti hučí víc podvozek, tak ty dveře (okna) tak nevnímáš.... pokud tedy není u tebe něco v nepořádku.... :kol-140:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolka potkávaček zmizela u dalších modelu, nechápu. Pak to taky  vypadá na cestách, je šero či mlha a lidi svítí předním denním.

 

co to zase píšeš za teorie že hučí víc O2, jestli si měl dehet viz popisky, tak se ani nedivím.

k podvozku: srovnáváš stejný rozměr nebo alespoň stejnou gumu, protože sou tiché gumy a gumy co dělají bordel(např bridgestone).

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kokta7: To nejsou žádné teorie, to jsou zkušenosti - s OII jsem najel přes 200 tis Km a s OIII teď už 15 tis km a rozhodně mě příjde hlukově komfortnější... jasně z velké části to bude i tím motorem, TDI PD co jsem měl v OII byl fakt traktor.... jinak na obou autech gumy šířky 225 (na OII 17" na OIII 18") což je zvukově srovnatelné....

 

...jinak žádný hluk od střechy jako Radim nepozoruju... možná bude někde chyba.... a SCOUT má stejné hagusy jako ostatní OIII, tak nevím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

ano, uznávám, že ta origo 17-ti palcová kola nic moc na fotkách nejsou. V reálu ta co mám (Nivalis antracit) při určitém pohledu vypadají docela dobře i když by to asi chtělo o palec větší. Jenže oficiálně nevím jak, v techničáku to prostě není (pochybuji sice že by nějaký bengo na ulici měl takové znalosti detailů, že všechny OIII jo ale Scout může jen 17 ale hádat se s nim nebudu). A teď už jen poslední věc-tahle 19-ti palcová kola se mi prostě nelíbí.Je to ale jen můj názor a radši odvolám, než bych se nechal upálit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...