Přejít na obsah

Octavia III SCOUT


DavidSK

Doporučené příspěvky

Hm, psát si můžeš co chceš, najdi ty testy. Navíc Octavia III s panoramou údajně nemá výztuhu střechy mezi B sloupky, jako varianta bez panoramy, jen jakýsi rám okolo panoramy. S rozvrzaností panoramatických oken jsou problémy u Superbů i u Yeti. Čímpak to asi je? A to nemluvím o autech jiných výrobců, co mají ještě větší skleněné střechy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravče, Tvé je "už jsem to tu psal", moje zase nervy a 32 litrů za střechu. Mne pouze to "přesvědčivé" tvrzení Světa motorů zviklalo natolik, že jsem se rozhodl to zrušit. A bohužel (a to není žádné rýpání) mne "už jsem to tu psal" nepřesvědčí , abych to zase ještě změnil. Žena taky škemrala, můj argument byl, že až ji poteče za krk, tak já s tím po servisech (byť zadarmo, no zadarmo, znáš to) lítat nebudu. A to je v podstatě neodstranitelná věc. Jak jsem psal, ať se s redaktorem soudí škodovka a třeba u dalšího auta už to zkusím...protože mně se ta panorama líbí. Jenže například se mi líbí  "z každé strany ob barák jedna sousedka".... a taky je nemůžu mít, protože pak by mi na rozdíl od střechy teklo do bot, kdybych si to špatně spočítal :-) takže tak to nějak je...teď jsem prolezl euroNCAP stránky (nemám žádný speci přístup takže jen to, co je veřejné) a tam teda není ani slovo .....o střechách a okně...

Editováno: , autor: radim1234
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-37704-0-25770900-1406443329_thumb.j

Nevím od kdy, ale v Konfigurátoru je motor 135 kW (4x4 s automatem) uvolněn i do Ambiente a Elegance..... nevím jestli je to chyba (asi jo) ale třeba u Ambiente nelze s tímto motorem např. objednat xenony (asi to chyba je protože u ostatních motorizací Ambiente to lze...) jsem si myslel, že tento "vrcholný motor" (jak jej škodovka nazývá :-)  bude jen ereso a scout ale poškodili mé ego a velmi mi ublížili :-) ruším vše a jdu si koupit Dustera.....

Editováno: , autor: radim1234
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to motosman-díky za tip,řešili to tam dost a já už radši nebudu nic řešit...nebo si tam nechám dát pěttikomorové plastové okno s mikrovětráním...ony ty firmy na plastová okna dokáží ledasco...mně například dělali skleník a okurky dobrý...akurát ta cena byla nižší než u Scouta....teď mě napadá, že v Česku by se to mělo jmenovat "péesvébák"....no nic jedu na výlet, tak se to asi jako všechno vyřeší samo. Okno neokno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby bylo jasno - Hravec možná myslí celkovou bezpečnost karoserie, tu já nezpochybňuji, ale zpochybňuji jakýsi uživatelský komfort (tzn. různé pazvuky a jiné problémy s panoramou, které mají všichni výrobci - je to dohledatelné i zde na foru - právě z důvodu menší odolnosti karoserie proti kroucení).

Ad radimovo ego - ale vždyť RS nebo Scout jsou vlastně jen jiné varianty Ambiente. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych to uzavřel- prostě jsem chtěl Scouta , protože na chatu Hana s eresou nedojede z důvodu světlé výšky. Celou dobu tam jezdím jen služebákem a občas škrtnu. Pořídili jsme si bydlení s docela strmým příjezdem a cesta do vesnice je nějaká silnice III.třídy a mám strach jak tam v zimě dojede. Za "trojkové" bavorsko ve stejné konfiguraci (dokonce motor o stejném výkonu) v kůži a s xenonanma vyšla cena 1.229.000  cca. A to mi přišlo jako dost. Takže Scout vylezl, objednal jsem, udělal dvě změny a tím to na 4 roky skončilo. Samo kdyby do Scouta dávali benzín jako do eresy, šel bych do toho. Takhle je to nafta na zkoušku (no na zkoušku-naposled měla  jedničkovou Fabii RS kde byl diesel taky to byl rok 2006). Teď 2x po sobě eresu v kombajnu (BWA a pak CCZ) a teď vzhledem k tomu že budem dál od Brna tak k dennímu nájezdu jsme chtěli zkusit naftu. To je asi tak vše. Ego sice utrpělo, Pawouku, ale já to ve spolupráci s psychologem, psychoterapeutem, masérem, sexuologem, kuchařem a nějakým Ukrajincem doufám zvládnu :-) V nejhorším si to hodím a to bude jen důkaz,že jak Scout, tak můj realizační tým stál za houno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dix1 - jsi zkušený veterán, ale když dáš takto odkaz bez jakéhokoliv textu a pak to bude chtít někdo z nováčků místo zakládání témat vyhledávat tak to nenajde.... zkus  zmáčknout prosím Upravit a něco k tomu dopsat - děkuji Ti za ostatní méně zkušené ....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec - jsi zkušený mistr fóra, ale když takto dáš video bez jakéhokoliv textu a pak to bude chtít někdo z nováčků místo zakládání témat vyhledávat tak to nenajde.... zkus zmáčknout prosím Upravit a něco k tomu dopsat - děkuji Ti za nás méně zkušené ....

 

P.S.: Omlouvám se Pawoukovi za off-topic - ale tohle mi prostě nedalo. :_icon_smich2: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já potřebuju nutně poradit. Původní varianta byla že ve Scoutu bude motor CUPA (stejný jako v dieselové erese s vyvažovacími hřídeli) nyní je v update etky uveden nějaký motor CUNA (stejný objem, stejný výkon, bohužel tam není cena a vyvažovací hřídele  se nedají samostatně objednat a tedy v etce nejsou a tak to nemohu vyhledat). Já se obávám, že to je zase nějaký "šetřící podraz" Škody (protože ten motor uvolnili do prodeje až teď a v etce je uvedeno od 28.4.2014) takže bude i ve Scoutu a to mne neuvěřitelně sere. Ne že bych byl ujetý na to že "mám v motoru vyvažovací hřídele" ale přijde mi to jako docela podraz vzhledem k tomu, jak to deklarovali. Prodejce neví, že existuje etka ....(přeháním, ale tudy cesta nevede, nevěděli o čem mluvím).....má tedy, prosím, někdo relevantní info o rozdílu mezi motory CUPA a CUNA a pokud ano tak ještě dotaz, který tedy typ bude ve Scoutu.....jsem asi magor ale rád bych to věděl...furt mne s něčím ta bolehlav musí točit :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radime, podle mě to má souvislost s normou EURO 6 (tuto informaci najdeš v učební pomůcce k těmto motorům), což jsem odvodil od toho, že novější varianta CUNA má přestavovač vačkové hřídele (variabilní časování), což CUPA nemá. A ten přestavovač máš i v Etce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoši v klidu ....  to video neříká nic o ničem, není v něm nic podstatného, žádná informace, odkaz na nějakou informaci nebo cokoliv podstatného k vyhledávání..... je to prostě marketingová upoutávka na SCOUTA - tedy proč by ho měl někdo hledat? to mi hlava nebere.... 

 

až sem dáš tolik užitečných informací jako já, tak se navážej, na to že jsi z Brna, pokud je to pravda, tak by ses o to víc mohli zklidnit a spíš číst než psát něco takového....

 

Hravec - jsi zkušený mistr fóra, ale když takto dáš video bez jakéhokoliv textu a pak to bude chtít někdo z nováčků místo zakládání témat vyhledávat tak to nenajde.... zkus zmáčknout prosím Upravit a něco k tomu dopsat - děkuji Ti za nás méně zkušené 

 

tedy než něco tak hloupého napíšeš - zamysli se prosím! nepapouškuj a přemýšlej....

 

Taky me to napadlo!  :kol-98:

 

no ty aby ses nepřidal... 

 

Tak to byla trefa. Hravec asi nebyl ve formě. :kol-28:

 

ale byl.... jev viz výše.... co jsem tam měl napsat? - "kamarádi, přátelé, mílí soudruzi - hle pěkné video"¨???

 

rozlišujme podstatné od nepodstatného....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Pawouku, Kokto, já jsem furt vyznavač benzínu, ne bývalý, jsem nebývalý vyznavač benzínu a nafta mi nesmí domů -ale určitě jsi zažil někdy situaci s manželkou (přítelkyní, bývalkou, přítulkou atd.) kdy jsi musel zvolit cestu "ty máš pravdu, já mám klid" a když já ji furt (po těch letech...) tak miluju, že jsem prostě podlehl (i když teď nad tím tak přemýšlím, že říkala, že tím že jsme se odstěhovali, tak bude mít "větší nájezd" ...bůhví jak to myslela, třeba to ani o naftě není, čert ví....:-) Nakonec, bůhví, kdo jí to nakukal....

 

Hravče, klid, měl jsi napsat....."milí soudruzi nedaleko Hamburku"....to, že tam není čárka, je důležité-bys viděl jak by to soudruzi sledovali!!!! A nerozčiluj se , praskne Ti cévka v hlavě a budeš tahat za sebou nohu. Musíš přece vědět, že každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán....A proto, nehádejte se kvůli videu, Vy všichni už jste je alespoň viděli. Já jsem na chatě a je tu jen edge takže mám problém odeslat i příspěvek :-)  a už se těším, až se na to doma podívám ať se ten příspěvek jmenuje jak chce (Pawouku, promiň, já vím, že to tady musí mít "štábní kulturu" a jsem Ti za ni opravdu vděčen)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...