Přejít na obsah

Výměna rámečku masky


acro

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Taky jsem sundal stříbrný a nasadil RS rámeček.

Práce cca na dvě hodiny opatrného sundávání. Původní rámeček přežil bez úhony, jen praskla jedna dlouhá packa na straně, ale je znovu zcela použitelný.

Vím, že servis by to udělal za mě, ale takhle z toho mám větší radost.

Před výměnou doporučuji prohlédnout video na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZj9AI8tfFU&t=34s

maska1.jpg

20180626_184217.jpg

maska2.jpg

maska3.jpg

Editováno: , autor: Jeniczek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Taky jsem měnil sám. Nejdříve jsem si něco o tom tady načetl, a pak pomocí koukání na nový rámeček (kvůli umístění pacek) sundával ten původní. S čelovkou na hlavě šroubovák na to kde jsem hůře dosáhl a podařilo se mi zlomit dvě pacičky. Takže se dá použít v pohodě znova. Práce cca 30-60min. Nejsem si už jistý bylo to před nějakou dobou. A čas při práci mi utíká rychle. Ale určitě ten kdo má hrubé ruce, prsty tak nedoporučuji dělat sám.

2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem to tu podrobně studoval a zvolil jsem levnější a rychlejší destrukční formu demontáže rámečku.  Vzhledem k tomu že se chromovaný nechá na vrakáči sehnat za 500,- kč nemá smysl ho zachovávat pro případnou zpětnou montáž a demontovat kvůli tomu nárazník nebo za to platit v servisu. Rámeček jsem sice rozlámal, ale bez jakéhokoli poškození mřížky nebo nárazníku. Trvalo mi to cca 10 minut v pohodě bez porýpání rukou. Takže doporučuju se toho nebát a rámeček vylámat, než se s tím 2 hodiny jebat a oddělávat nárazník nebo platit za servis. 

8A89751E-2E96-4E17-80A9-F99710932F82.jpeg

Editováno: , autor: dejdys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
V 20. 9. 2019 na 21:50, Bee16 napsal:

Tak už jsem se k tomu taky dokopal.... ?

IMG_20190920_214831.jpg

I já jsem do toho šel a jsem spokojen. Jen vzhledem k ceně černého loga (990kc za kus) jsem si originál loga nalakovat sám cca za 250kc. 

 

 

IMG_20201015_132932~4.jpg

Editováno: , autor: TURPIA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj borci,

dneska jsem po hodine vzdal vymenu ramecku predni masky cerne za stribrnou. Sroubovak sem si obalil a stejne sem ten cerny plast poryl. Cetl sem tu vsechno, koukal na youtube..aktualne jsem ve fazi, ze bych tu stribrnou chtel vylamat, nepotrebuji ji vcelku. Poradi nekdo prosim jak to vylamat tak, aby nedoslo k poskozeni niceho dalsiho? Prece jen tahat to silou k sobe, mel sem pocit ze mi v ruce zustane cela maska.

Diky za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, J-Dog napsal:

Ahoj borci,

dneska jsem po hodine vzdal vymenu ramecku predni masky cerne za stribrnou. Sroubovak sem si obalil a stejne sem ten cerny plast poryl. Cetl sem tu vsechno, koukal na youtube..aktualne jsem ve fazi, ze bych tu stribrnou chtel vylamat, nepotrebuji ji vcelku. Poradi nekdo prosim jak to vylamat tak, aby nedoslo k poskozeni niceho dalsiho? Prece jen tahat to silou k sobe, mel sem pocit ze mi v ruce zustane cela maska.

Diky za odpovedi

Zdarec. Musíš začít s horním rohem (je jedno jestli levý nebo pravý) první cvocek je nejtěžší pak už to jde. Dost ti pomůže nový rámeček , příloz ho ke starému a budeš vědět kde jsou další. For je v tom, že neohybas ty stříbrné zobacky od rámečku ale černý protikus, je měkký a poddajny. Moc místa tam není tak budeš dodreny. Nic nedělej nasilim a šroubovák z venku není třeba. Já začal levým horním rohem a pak šel směrem k pravému hornímu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...