Přejít na obsah

vyleštění poškrábaného skla


Effo

Doporučené příspěvky

Ahoj-te. Nevím kam to prsknout, tak to dám sem...

Mám poškrábaný zadní sklo od předchozího majtele od škrabky... asi nevěděl, že jde zapnout výhřev...

 

Nedělá někdo v nějaký sklárně? Nebo kde bych mohl sehnat práškovou pemzu na leštění skla, nebo sklárny používají "gavopol"...

Nebo jak rozleštit poškrábané sklo?

 

Díky za tipy... nechce se mi měnit sklo za nové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dolík tam asi bude to je pravda. Jasný je, že úplně škráb ze skla nezmizí. Škráby jako takové při pohledu na ně když jsou suché jsou bílého vzhledu. Když se vyleští tak budou čiré, tzv. měli by být čiré jak sklo okolní, tudíž by se na skle měli ztratit. Říkám to z mé praxe dělám ve sklárně (ne sice kde se vyrábí autoskla) ale ploché sklo a zrcadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak děláš ve sklárně a ptáš se nás tu jak se vyleští sklo? 

To snad budou vědět fachmani tam ne?

 

To je jako když bych se tu ptal jaké otáčky použít při frézování hliníku karbidovou frézou....

A pak říct že dělám v nástrojárně :D

Od toho jsou tam šéfové, mistři a elita firmy aby poradily :D:D:D 

Každopádně mě takové téma zajímá, ale asi bude málokdo vědět a každý doporučí nové sklo.

Nech si ho pojistit a za 3 měsíce to křápni kamínkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zkoušel  jsem leštit diamantovou pastou 0,003 mm  a dremelkou rýhu ve skle.

Jde to velmi španě. Sklo je tvrdé. Půl hodiny a výsledek o ničem. Sklo se zahřívalo. Praskne teplem? Po několika Přerušovaných hodinách není rýha,  je tam zakřivení roviny.  Po nitce škrábance ve skle mám 3mm široký ďolík po celé délce.  Vznikla jakási lupa. Vidět  to je. Z dálky a na fokkafotkách si už ale nevšimnu.

  V těsném okolí  vznikla jiná smáčvost vody.  Tvoří se menší kapky vody za deště

 Sklo je z blízka spíše na výměnu.

Na broušení skla diamantovou pastou zapomeňte. Sklo musí být pro pohled "rovný". Uvažuji nad pokusem bílej škrábanec   spíše zakápnout lakem. Zaleštit rovinu se sklem třeba žiletkou.  Tudy bude lepší cesta pokusů. Broušení nepomáhá.

Prodávaji se také opravné sady  na ťukance od kamínků, na displeje mobilů, možná čirý lak na nehty a zaleštit. Chce to zkusit. Obávám se, že v mělké rýze o horku a mrazu  se nic ve skle neudrží.  Ohledně téma broušení

Je to špatná cesta. Víc ublížíme

než pomůžeme. A toho času....

Ještě info: Zubní bělící pasta také umí povrchově leštit sklo. Bacha na velké teplo vzniklé strojním třením. Zubní pastu,vatu a šudlat ručně - přeju  mnoho trpělivosti.

Editováno: , autor: opravář 20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...