Přejít na obsah

coming/leaving home bez senzoru


Pawlisko

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zpatky ke kodovani ch/lh - centralni elektrika-> byte 0 -> bit 7 coming home active

A k tomu svetelnemu sensoru...

Vychazel jsem z informace kterou jsem tu kdysi cetl a to, ze byla i konfigurace s destovym sensorem bez funkce sensoru svetla. Pokud alchemist nema ovladac svetel s funkci auto/tunel jak se potom ridi elektrika pro automaticke ovladani svetel?

Jelikoz jsem to osobne jeste nedel, tak jsem predpokladal 4 vodice, moje blbost.

Samostmivaci zrcatko je na funkci sensoru svetla nezavisle, ma svoje vlastni cidla vepredu a vzadu na sobe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpatky ke kodovani ch/lh - centralni elektrika-> byte 0 -> bit 7 coming home active

A k tomu svetelnemu sensoru...

Vychazel jsem z informace kterou jsem tu kdysi cetl a to, ze byla i konfigurace s destovym sensorem bez funkce sensoru svetla. Pokud alchemist nema ovladac svetel s funkci auto/tunel jak se potom ridi elektrika pro automaticke ovladani svetel?

Konfigurace s dešťovým senzorem bez funkce světelnýho senzoru normálně existovala a v tomhle případě elektrika světla neřídila. Senzor komunikuje s ŘJ centrální elektriky po datový sběrnici, kterou posílá informace o světle i dešti, ale jednotka, která není nakódovaná na spínač s funkcí AUTO/TUNEL (a ten spínač v autě neni) tu informaci o světle ignoruje. Stačí ale vyměnit spínač světel, dotáhnout k němu jeden kabel a správně nakódovat a funkce světelnýho senzoru začne fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, chlapi.

mě bych rychlej dotaz.

Comming a Leaving home. Před servisem, než se mi hrabali v xenonech, tak jsem zaparkoval, vyndal klič z auta, světla svítila. Ale jakmile jsem zamknul, tak se auto zhaslo včetně xenonů. Teď zamknu a auto pořád svítí. Je to tak správně??? Nebo je to v řiti ?? řeším, jestli se náhodou předtím někdo nehrabal jednotce a teď to nastavili tak, jak to má bejt


Děkuju moc za info, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pořád svítí? Coming Home (CH) se dá nastavit až na minutu, navíc ŘJ i nějak vyhodnocuje zavírání dveří řidiče a zamykání auta, ale nejpozději minutu po zamčení ti musí světla zhasnout, jinak je něco špatně. Koukni se do nastavení MaxiDotu, na jak dlouho máš CH nastaveno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal. Přijel jsem na místo určení, zaparkoval jsem, vytahnul klíčky ze zapalování, vystoupil a zavřel dveře... Xenony svítili a zhasli v dobu nastavenou v maxidotu. Ale jakmile jsem dálkovým zamknul, zhaslo auto i se xenonama ( v tu chvíli to dávalo přednost zamknutí před Maxi), což mi přišlo praktický ( délku zhasnutí jsem vlastně ovládal na dálku :) ) teď po ,,opravě,, to mám tak, že ikdyž zamknu, světla stàle svítí mnou nastavenou dobu na maxidotu. Co jsem si pročítal, tak je to asi takhle správně, nicméně mi to nastavením předtim vyhovovalo víc. Ale asi to byl jen zvyk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to nevim, s tim jsem se ještě nesetkal. To tvoje současný chování CH je standardní a co vim, tak zhasnout dálkovym se dá jen, pokud auto nejdříve odemknu (rozsvítí se LH) a následně zas zamknu (LH zhasne)... Chování, který popisuješ, mi ale přijde taky praktický, tak kdyby někdo věděl jak ho nakódovat, budu rád.. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, ozivim to tu se svým problémem.

Mám OII facelift bez dešťového a světelného senzoru. Přes diagnostiku jsem nastavil funkci corner, povolil CH a LH v diagnostice, teď to i vidím v menu maxidotu, nastavil jsem si to na mlhovky, aby nesvitily zbytečně hlavní svatla, to je vse v pohodě, ale stejně to nefunguje jak má - když nastavil přes VAG aby to šlo zapínat páčkou, tak to jde, ale jak vypnu páčku a chci aby to šlo na otevření dveří/vyndani klíčku a při příchodu k autu, tak to nejde. Jde mi to jen manuálně tou páčkou, přitom to musí jít i bez, měl jsem to tak na touranu, kde taky senzory nebyly a šlo to při vytažení klíčku a LH při odemčení auta. Kde mám chybu v kódování ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Eskeip: CH a LH by mělo jít dokódovat bez problému, senzor nepotřebuje, bude svítit pokaždý (nebo podle polohy spínače světel). Přes MaxiDot se nastavuje doba svícení CH a LH, případně jeho aktivace a deaktivace, pokud MaxiDot nemáš, tak se to dá "natvrdo" nastavit přes VCDS. Přisvětlení jde aktivovat standardně myslim až od MR2008, u starších to jde řešit asi jen výměnou BSG jednotky za podporovanou.

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...