Přejít na obsah

1.4 16V 55kW AUA - škube, smrdí - zapalovací modul ?


Beatle

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

mám zase jeden problém na mé Fabii (1.4 16V - 55kW, AUA), najeto 198 000 km.

 

Občas auto při záběru poškubává. Bohužel ale tak nějak nevyzpytatelně. Třeba 200km je klid a pak pomalu při každém přidání plynu škubne.

Navíc v loni v létě při cestě z dovolené mělo auto na dálnici několikasekundové výpadky. Všechno zhaslo a cca za 5s motor zase sám od sebe naskočil.

Stalo se to asi 5x za sebou. Zastavil jsem na benzínce - diagnostika nic nehlásila, nastartoval jsem a bez sebemenšího problému dojel 1000km až domů... :)

 

Od té doby (cca 4000km) se to takhle výrazně už neprojevilo, zůstalo jen to poškubávání a z motoru je od té doby, hlavně po krátkých jízdách, cítit silný zápach spálené gumy/plastu.

 

Je mi jasné, že to může mít X příčin, ale hodně věcí je už zkontrolovaných a vyměněných z důvodu jiných závad (EGR, vstřikovače, lambda, svíčky, filtry...). V servisu také na nic nepřišli. 

 

Při vizuální kontrole jsem si ale všiml, že zapalovací modul je trochu naprasklý!

 

Myslíte, že to může být příčina ?

 

A dá se vadný zapalovací modul diagnostikovat?  Abych ho neměnil zbytečně.

 

Děkuji za reakce...

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...