Přejít na obsah

Rozšiřovací podložky pod kola


Sanek81

Doporučené příspěvky

lucasse má jak jsem psal 1,5 cm a je to až dost.... já mám třeba zimní širší disky 7x16" a pozitivní EZ a kola jsou pěkně vysunutá... a to není zdaleka ani 1,5 cm ... takže bych to nepřeháněl už kvůli šroubům a změnám v geometii nápravy, myšleno k pákovým poměrům, či jak to správně nazvat.... a hlavně není moc dobré, aby to bylo nápadné, když to není schválené....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celkom ma zaujima tato tema chystam sa to riesit budem mat disky denom 17" ale et je tam priserne myslim ze 49...na passate som mal disky s et 35 a vzadu podlozky 15mm a kolesa boli takmer zarovno s karoseriov...zaujima ma ale vyssie spominane zmeny v geometrii a tie pakove pomery pretoze mne to dralo pneu z vnutornych stran aj ked geometria bola dobra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, diskuze jsem si všiml až teď.

Jak píše Hravec, vzadu mám 15mm na kolo a bez problémů. Při instalaci to pro jistotu pořádně namaž plastickým mazivem a nezapomeň objednat delší šrouby ;)

Aby byly vzadu kola srovnaný s karoserií, pak bys tam musel dát tak tipuju 20-25mm. To už mi příjde dost. Pak by mohl být problém ještě s tím, že když naložíš kufr + popř. obsazené zadní sedačky a najedeš na nerovnost, tak si kolama obrousíš karoserii ;)

 

Dopředu jsem nedával - vypadá to už v základu celkem OK a navíc by se pak už nejspíš musela dělat geometrie.

 

Jinak při použití podložek se ti bude víc zasírat auto, počítáš s tím? :)

Editováno: , autor: Lucasse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad podložkama taky přemýšlím. Jestli se ale nepletu není poměrně mnoho podložek  homologovaných pro provoz na českých komunikacích. A co si budem povídat. Kdyby se stala nějaká opravdu "rána" a došlo na vážná zranění auto půjde na expertízu a pojišťovna nasadí armádu právníků aby vinu hodila na řidiče a nemusela platit miliony postiženýmu až do smrti (příklad) a to už se pojišťovně vyplatí si myslím. Jednoduše si myslím že auto s podložkama nesplňuje technický stav pro provoz na komunikacích a něchtěl bych pak řešit důsledky. Takže hledat jen homologované. Je to jen můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano mozem potvrdit ze ked som mal passat a disky s ET35 vpredu boli disky ok do zadu som dal podlozky 15mm a auto sa spinilo viac a aj sa drali pneu z vnutornej strany...ked tak pozeram Denomy su v predu celkom ok ale vzadu su utopene ako konecne na vsetkych seriovych autach...no uvidim ked mi pride masinka budem spekulovat co s tym...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...