Přejít na obsah

Zadny stierac ano ci nie?


SniperWolf

Doporučené příspěvky

Mě tedy překvapila na O3 jedna záludnost, co na O2 nebyla. Tuhle jsem vyjížděl se suchým autem, co celý den stálo (ráno bylo ještě mokré, ale přes den uschlo) a při jízdě mrknu do zrcátka a po zadním okně stékaly čůrky vody.....Nejdříve jsem myslel, že se mi snad na střechu něco vychcal, když auto suché, ale ta voda se drží někde v té spáře nebo co a moc nevysychá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
V ‎12‎.‎2‎.‎2015 na 12:45, Milos napsal:

Zadní stěrač nebrat :kol-46: , nevím jak u OIII, ale u OI lift jsem ho měl a bylo zdrojem potíží...

 

Měl jsem O1, 2x O2 (1x FL), a nyní O3FL, NIKDY ŽÁDNÉ popsané problémy, a parkoval jsem vždy venku, ne v garáži.
Jak někdo zmínil, chyba bude možná "mezi monitorem a židlí", v servise mě jednou ukázali jinou O2, které teklo do zadních dveří, neboť si majitel nějak "ohnul" celé uložení stěrače nějakým násilím vůči němu. Žádné lepší chování vůči stěrači, s výjimkou výměny stírátka asi po 5ti letech u O2FL jinak nebylo potřeba.

 

Jinak chápu, že pro některé to může být otázkou "estetiky", pak je ale k diskuzi, zda-li je větším estetickým faux pas docela nenápadný zadní Aerotwin stěrač, nebo např. příšerná kola či interiér některých flotilových holo-verzí. Je jasné, že tady žádná pořádná rada asi neexistuje, je to prostě praktická věc, rozhodně ne nadbytečná, a dle mého názoru nijak  autu esteticky neubližuje. 

Při popojíždění v dešti či sněžení někde v městě apod. skrz zadní sklo za chvilku bez stěrače vidět není, při intenzivnějších srážkách ani vytápění skla obvykle nepomůže. A nejde jen o couvání (a to mám komplet parkovací automat vč. couvací kamery), skrze sklo je dobré dozadu vidět. Automatika pro utření zadního skla při zařazení R (již od dob O2), nebo možnost si za jízdy zašpiněné zadní okno bez nutnosti zastavení otřít je užitečná. To si musí každý nerozhodnutý promyslet.

 

V ‎12‎.‎2‎.‎2015 na 21:29, Peeet napsal:

Na O3 rozhodne neeeee.. Vypada to desne.. Jedine pokud to mas jako sluzebni auto v zakladni hnusne tmave modre a je ti to u prdele. Ale pokud si to auto kupujes protoze se ti libi, tak sterac rozhodne NEE!
A na couvani mam senzori a dve zrcatka po stranach.. i kdyz nestalo se mi nikdy zeby tam bylo blato nebo spina nebo neco.. max kapky vody a pres ty je videt v pohode.. a garazuji takze i ty kapky jsou malokdy :)

 

Jak jsem psal výše, stěrač v provedení Aerotwin (již od O2) rozhodně nevypadá děsně, není to pravda. A mám L&K v příplatkové Black Magic, a nemyslím, že by mě auto nějak hyzdil.

 

A opakuji, zadní sklo není jen na couvání - osobně ho na couvání vlastně vůbec nepotřebuji, s parkovacím robotem, zrcátky, couvací kamerou a zadní protinárazovou ochranou vlastně netřeba. Přesto je čisté zadní sklo velmi užitečné, zejména když se s autem jede, k čemuž je vlastně určeno ?

 

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje předposlední auto bylo kombi. Zadní náprava docela vzadu, takže na mokré cestě bylo hned co stírat. U Octavie speciálně liftbacku jsem dal na zdejší zkušenosti a za mě není vůbec třeba. Při dešti funguje fyzika, při sněhu vyhřívání zadního skla. A o eliminaci koroze kolem hřídele za pár let ani nemluvím. Stěrač jsem nepotřeboval před nasazením zadních zástěrek a po něm už vůbec. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teda liftback s couvací kamerou a tehdá byl zadní stěrač k této výbavě povinný kvůli ostřiku kamery. No řeknu vám, že se ze me stal hrozný “stříkač” a ostřik kamery spolu se zadním sklem si užívám :-)). Já jsem za něj rád, ale to je možná jen díky výše popsané odchylce v osobnosti :-))).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Taky mam liftback (ne prvni) a bez zadniho sterace. S liftbacky jsem najezdil odhadem 400-500 tis. km a uprimne si neumim vybavit jedinou situaci, kdy by absence zadniho sterace jakkoliv vadila. Naopak esteticky by mi tam sterac vadil velmi (nehlede na zminene technicke problemy).

 

Roli asi hraje i to, ze auto mivam ciste a v zimne nepatrim mezi ridice-voly, kteri jezdi s cepici snehu na strese, ktery by mohl na zadni sklo sklouznout. Voda neni problem ani pri mestskych rychlostech, pri mezimestskych je sklo suche i ve velkem desti.

 

A kdyby se nekdy nejak stalo, ze pres zadni okno nebude diky necistotam videt (coz me nenapada, jak by se mohlo stat), tak existuji bocni zrcatka. Kdo neumi jezdit podle nich (treba v pripade plne nalozeneho auta) nepatri podle meho nazoru za volant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
V 27. 12. 2019 na 8:01, bouchy napsal:

jinak naprostá nutnost po nastoupení do auta před vyjetím a pak několikrát, než veškerá voda (kondenzát i dešťová) odteče ze střechy. Pak na každé křižovatce za deště.

 

Naprostá nutnost k čemu konkrétně :-)? Osobně zadní stěrač nepotřebuji při žádném nastoupení do auta, natož při každém.

 

V 27. 12. 2019 na 8:51, pava napsal:

stejné je to v případě námrazy nebo zbytků sněhu, který odtává a sklouzává při jízdě dolů po zadním okně. Doporučuji každému si ho objednat.

 

Zbytky sněhu normální člověk před jízdou smete a pokud výjimečně nastanou okolnosti, že se na střeše vytvoří námraza, kterou nelze bez poškození laku odstranit a ta navíc v kuse sjede na zadní okno, pořád tu jsou dvě boční zrcátka. Jak zaznělo výše, kdo neumí jezdit jen podle nich (např. v případě plně naloženého auta nebo jízdy s přívěsem), nemá za volantem, co dělat :-).

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl na svých 5-ti autech (škodovkách) zadní stěrač a na 3 autech před nimi jsem jezdil  bez stěrače. Moje praktická zkušenost je taková, že u aut typu hatchback, combi tj, zadní sklo je hned u konce vozu, mi bylo vždy zapotřebí zadní stěrač, protože u těchto typů aut se neskutečně špiní zadní sklo v dešti, sněhová břečka apod.  U aut typu sedan, liftback, tj. se zadním převisem a tedy zadním oknem posunutým dopředu od konce vozu, není stěrač nutný a co se týče škodovek, tak bych ho u těchto typů aut ani nechtěl, neboť škodovka bohužel dodneška neumí vyrobit pořádný a dobře funkční zadní stěrač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám taky čistě svoji zkušenost, jelikož jsem měl O3 liftback bez stěrače a aktuálně mám verzi se stěračem.

Na první O3 jsem neměl pocit, že bych byl o něco ochuzený, když jsem zadní stěrač neměl. Nicméně aktuálně se přikláním k verzi se stěračem, protože ho často (teď v zimě) používám a je mi dobrým pomocníkem.

Volba je na každém :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, pava napsal:

Chytáš za slovo, řešíš kraviny, mám pocit, že tě s..e, že stěrač nemáš. Nikomu zadní stěrač nevnucuji, jen uvádím argumenty a vlastní zkušenosti proč je zadní stěrač důležitý.

 

Jen jsem zareagoval na to, cos napsal a teď nazval kravinami... Nechtěl jsem se tě dotknout, zbytečně to hrotíš. Jen jsem čistě věcně okomentoval fakt, že tebou uvedená situace s kusem námrazy sjetým vcelku na zadní okno tak, že zamezí výhledu, je v reálné praxi naprosto okrajová záležitost bezezbytku řešitelná bočními zrcátky. Tedy problém = nula. Nutnost jej řešit = nula.

 

Obě Oktávky, které mám doma, jsem si konfiguroval sám, takže mě těžko může s...t, že na autě záměrně nemám něco, co je pro mě ošklivé a zbytečné.

 

Zároveň samozřejmě nikomu neberu jeho volbu tam stěrač mít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, musím říct jeden můj poznatek. Celý život jsem měl vždy combi a ty mají stěrače vždy protože mají rovné zadky a bez nich to nejde. Ale když jsem se rozhodoval jaký model O3 tak mi nějak do oka padl víc sedan a nějak jsem neuvažoval o tom že bych tam měl objednat stěrač ale při zkušební jízdě bylo dost sychravo a zmrazky a musím říct že mi okamžitě ten stěrač chyběl tak jsem si jej přiobjednal a musím říct že ho používám opravdu často a bez něj bych O3 nechtěl. Ale je to jen můj názor:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...