Přejít na obsah

Zadny stierac ano ci nie?


SniperWolf

Doporučené příspěvky

před 48 minutami, Bubaq napsal:

No, nevím, jak pánové jezdíte, ale já mám při jízdě na dálnici v dešti zadní okno úplně suché.

Ne všechno se odehrává ve vysokých rychlostech a zadruhé, hezkých pár km se mi koulejí potoky vody ze střechy. Nejen pokud prší, ale hlavně pokud je silná rosa (případně i tající led a sníh). Pokud někdo nepoužívá středové zrcátko, je to jeho věc.

před 16 minutami, Bubaq napsal:

objektivně zbytečný

Subjektivně.

před 16 minutami, Bubaq napsal:

protože třeba neumí zacouvat podle zrcátek.

Já si třeba myslím, že podle zrcátek couvat umím, ale nenajdu hranu vozidla. Bez senzorů bych to pěkně navalil ihned po koupit. To však příliš nesouvisí se zadní stěračem.

 

Btw, zadní stěrač je záludný, pokud máte nastaveno, že chcete automatické setření při zpátečce. Pokud stěrač leží v 5 cm ledu, vůbec mu to v/k přejetí okna nevadí. Takovéto - setřu tající sníh z vyhřívaného čelního okna a chci vyjet z podélného místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, bouchy napsal:

Btw, zadní stěrač je záludný, pokud máte nastaveno, že chcete automatické setření při zpátečce. Pokud stěrač leží v 5 cm ledu, vůbec mu to v/k přejetí okna nevadí. Takovéto - setřu tající sníh z vyhřívaného čelního okna a chci vyjet z podélného místa.

Tohle se mě dělo u O2 a O2FL, u O3FL nikdy (mám za to, že tam bude podmínka vázaná na venkovní teplotu)...

Mám to také tak nastavené, ale někdy automaticky nesetře ani za zcela normálních podmínek :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bouchy, nepřeháněj :-D. Potoky vody hezkých pár km jízdy po dálnici (o které je řeč)? To leda že bys na střeše vozil protékající bazén :-). Kolik vody udrží byť dobře navoskovaná střecha, dvě tři deci? Jak asi dlouho mohou ty dvě tři deci odtékat, co bys řekl :-)? Jeden rozjezd do dálniční rychlosti a voda je pryč za pár vteřin. Chce to být schopen vidět věci racionálně.

 

Vodu z odtávajícího sněhu jsem na zadním okně nezažil, protože nepatřím k volům, kteří jsou líní si před jízdou od sněhu omést auto. O ledu jsem už psal loni.

 

Objektivní vs subjektivní jsem uvedl podle mne srozumitelné argumenty proč objektivní. Argument proč subjektivní, nepadl žádný.

 

Ohledně ledu na oknech považuju za naprosto samozřejmé, že si člověk před jízdou led z oken oškrábe. 

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu holt (bude mi někdo muset) natočit video z kabiny... já jsem nepsal desítky km po dálnici. V kraji je zatím pár administrativních km, ale dálnice tu spíš nemáme. Co voda z ostřikování skla, nebo nakonec z deště? Kudy myslíš, že se valí?

Ometáš si auto do posledního smítka? Lituju dalšího majitele. Navíc většinou sněholed odmést nejde. 

No subejktivně je tu značná část lidí, kteří střerač na liftbacku chtějí a mají.

Netuším, proč bych měl kurvit už tak těžce zkoušená skla škrabkou... tu v autě nevozím, na co? Moje auto topí + má výhřev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky nepsal "desítky km" (nechápu, proč je tedy uvádíš?), ale citoval jsem tvé "hezkých pár km potoky vody ze střechy". Zní to od tebe jako opozice za každou cenu, zatímco chybí reálné argumenty. Ty dvě tři deci opravdu nejsou potoky vody hezkých pár km. Říkám si, jak může člověk takovou blbost vůbec napsat. Vezmi si 2 dcl skleničku vody a vylej ji na auto. Potoky, co vydrží minuty (=hezkých pár km), viď :-).

 

Vody z ostrřikování stejně jako voda za běžného deště odteče kanálkem v zadních sloupcích. Za hustého deště jsem psal výše, chce to nejdřív číst, pak reagovat.

 

Stav mého laku po cca 150 tis. km můžeš posoudit na mých fotkách, slova o litování budoucího majitele jsou jen hloupostí z nevědomosti. Tvrdý vosk + měkký smetáček a no problem. Jedno mytí v kontaktní myčce (kde moje auto nikdy nebylo) by udělalo víc škody než ometání sněhu za 3 zimy.

 

Řešíš nereálné kraviny, spor pro spor.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem 3 liftbacky a vždy bez stěrače, teď mám kombi a volba už nebyla. BTW Na RS kombíku se zadní sklo a čočka kamery špiní strašně rychle (i na jinak čistém voze), předpokládám, že to zhoršuje spoiler pátých dveří. Myslím tím prach, pyl apod., používám tekuté stěrače, takže voda nebo sníh problém nedělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To u kombílů dělá vzdušný vír - vzduch z pod auta se za ním zvedá a stočí zpátky proti směru jízdy na okno a záď. Čím hranatější zadek auta a kolmější zadní sklo, tím horší.

U liftbacku se tenhle vír nedostane nad hranu kufru, protože tam ho strhne proud vzduchu ze střechy a zadního okna, proto je zadní okno čisté a i za deště suché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě pište si co chcete. Já zadní stěrač určitě vždycky i u liftbacku při 300 000 km jsem ho používal často. Koukám většina je proti hyzdí auto. Za mě super věc -))) Kameru ani couvací senzory jsem na autě neměl - jen výbava základní ambiete. I při předjíždění, nebo když se na mě někdo lepí v dešti je lépe dozadu vidět.

Editováno: , autor: ryzen
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsem našel nějaké foto na netu - prostě mi ta voda a ty kapky na zadním skle vadili u sedanu. Mám rád naprosto čisté zadní okno. Zastavím za deště a okno celé mokré. Setřu stěračem a super.

 

Ne jako na fotkách zadní sklo celé od vody. Třeba vy bez stěračů vyběhnete z hadrem - utřete a pak stěrač není třeba -)))))))))))

 

 

 

 

3956703.jpg

3956705.jpg

Editováno: , autor: ryzen
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odbočím - za mě - nějaký maličký stěrač na zadním skle - špatný vzhled - ani není vidět. 

 

Auto dělají vždycky kola. 

 

A na silnicích je vidět spoustu aut třeba i za půl milionu - v létě honí ego - parádu a v zimě na plecháčích bez poklic, další rok i zrezlé a nebo teď nová móda ty hybridní plechová kola O3. Sorry, ale to je k zblití, hnus fialovej. Zadní stěrač na vzhled je proti tomu nic.

 

Nechápu, že si lidi koupí auto za ranec a pak nemají pár tisíc navíc na zimní alu kola.  

 

Teď u nás v ulici nový Passat - celé léto luxus a teď na plecháčích a jak mu tam ty zaváží zvenku září - zlatej stěrač na zadním skle -) Omlouvám se, že jsem odbočil, ale řešíme tady kraviny se stěračem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma kolama souhlas, to je šílený 🤣

 

Ale zrovna na tvých fotkách je ten případ čistého a správně ošetřeného auta, kdy kapky krásně sklouznou po chvilce jízdy a nijak nebrání ve výhledu.

Mnohem horší jsou zanedbaná auta, na kterých se v dešti nedělají kapky, ale takový ten jednolitý mokrý špinavý šlem. Přes ten je pravda vidět hodně špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ryzen story s hadrem pobavila 😀 tie kvapky su dokazom spravne osetreneho okna s bezproblemovym vyhladom aj s foliou na zadnom okne a nie su plechace ako plechace,s ktorymi by som urcite s hanbou nejazdil tych 4-5 mesiacov na mojom za skoro 2x pul mega 😉

plechace vrs.PNG

20200918_103839-01.jpeg

Editováno: , autor: ritch
editace
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2021 na 10:33, Rapid1.0 napsal:

Tak standardně kombi či hatchbacky už ten stěrač mají v základě - je tam opodstatněný. U liftbacku nutný není, tak proč by za něj někdo musel platit, když ho nevyužije. Mají to nastaveno dobře.

ja by som ho vyuzil.. proste mi tam chyba, zial nebol na aute, tak to prezijem. PIKOSKA: ja osobne radsej stierac ako zadne okna v elektrike.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...