Přejít na obsah

porucha tempomatu?


LaudaRS

Doporučené příspěvky

Servus,

 

 

ja som mal problém s tempomatom, teda aspoň som si to myslel, ale v skutočnosti to bola prevodovka DSG, vyriešili to aktualizáciou SW - DSG, mne iba trhalo za jazdy. Odporúčam Ti sa opýtať v predajni, kde si RS-u kupoval, prípadne sa zastav v Hlohovci, mne to tu spravili.

 

Čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Tak já mám naprosto opačný problém. OIII 2017 DSG - tempomat se mi sám zapíná :) Tempomat mám v poloze aktivní (na páčce), ale neaktivovaný (předchozí hodnota cca 50km/h ve městě). Dám nohu z plynu, auto začne zpomalovat, ale najednou se chytí a v rychlosti kolem 38-42 km/h samo sepne tempomat. Vypnutí na páčce/brzda normálně funguje, ale tohle samozapínání je mi dost nepříjemné. Když se to stalo poprvé, tak jsem myslel, že jsem prostě o tu páčku nějak zavadil, ale stalo se mi to znovu cca 4x - pouze v zimě.

Někdo s podobnou zkušeností? V servisu mi to neuznali jako reklamaci, protože se jim závada neprojevila, Škoda o dané závadě neví, takže nikdo nic neřeší. Mi se projeví jednou za cca 300 km, což v servise samozřejmě nenajeli.

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, ja mám octaviu 2015, 2l tdi, 150 koní, kombi, najazdené okolo 100000 km a začal mi vypadávat tempomat. Jazdím a zrazu vypadne, ako keby som ho fyzicky vypol, ale ani som sa ho nedotkol a na displeji, na mieste kde je nastavená rýchlosť tempomatu, alebo najazdené km, sa mi zobrazí oranžová kontrolka tempomatu s výkričníkom. Bol som v skoda servise na PC, že nedôverihodny signál, že najlacnejšia alternatíva výmena páčky, alebo ak nepomôže, výmena toho "plastového kruhu"  pod volantom, na ktorý sa napája páčka,... 

Nejaká rada prosím vás??? Viem si to aj sám vymeniť, ale neviem prísť na to, čo presne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 6. 2. 2019 na 8:33, marsiano napsal:

Také se mi tempomat občas samovolně vypíná. Jaký software se přehrává, jde o řídící jednotku motoru? Mám chip, předpokládám tedy, že pokud by mi servis přehrál software skrz problém s tempomatem, tak prijdu o Chip? 


Marsiano 
Mám octavia 3 2014 DSG a tiež mi občas sám vypne tempomat, ako si písal tak to bola chyba "špatné vyhodnocení čidla v dsg" a vyrieši to prehratie softwaru DSG, ale moja otázka je či si prišiel o chip auta (kedže tiež mam chip na aute) ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...