Přejít na obsah

Voda ve dveřích


Dubl

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Tak se též přidávám k Vám, komu se stala ze dveří "vodní nádrž" :) Posledních 14 dní jsme slyšel zvuky jako bych měl někde pod sedačkou poloprázdnou láhev s vodou. Ze začátku jsem tomu nevěnoval pozornost, ale tento víkend jsem při otvírání zadních pravých dveří přišel na to že to šplouchání není láhev, ale dveře. Měl jsem už nakročeno do servisu, což se mi moc nechtělo, tak jsem se mrkl na net, zda někdo nemá podobný problém a hle. Včera jsem se rozhodl, že v těsnící gumě vyříznu otvor. Přišel jsem k autu, otevřu dveře a voda nikde ... dveře byly prázdné. Usoudil jsem, že došlo k "vyprázdnění" po nedělní dešťové smršti, kterou jsme na Moravě měli. Vody tam zřejmě bylo už tolik, že to prostě provalilo a odteklo. V každé případě jsem okolo tohoto otvoru těsnící gumu odřízl, byl tam samozřejmě i bordýlek :) V každém případě chci Vám všem kdo se zapojili do tohoto vlákna poděkovat, ušetřili jste mi cestu do servisu, i když mám auto v záruce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, v mojom pripade sa problem s vodou vo dverach objavil prvy krat po viac ako jeden aj pol roku prevadzky auta. Voda sa mi veselo prelievala pri pohynani - zastavovani vo dverach vodica rano cestou do prace - po intenzivnej burke. Tiez som po zastaveni na parkovisku absolvoval prehliadku auta a hladal som zabudnutu flasu s vodou..., nechcelo sa mi skratka verit, ze voda sa nachadza tam, odkial ju pocujem...

Hned rano som teda napisal mail do autorizovaneho servisu v zmysle co som objavil, auto je v zaruke, pravidelne u nich servisovane a ako mam dalej postupovat. Do dvoch hodin som mal od nich telefonat. Este v ten den som mal moznost ist s autom do servisu. Cely proces od pristavenia auta na parkovisko servisu, po opatovne prevzatie trval priblizne polhodinu.

Riesene to bolo ako reklamacia. Vysledok reklamacie: zavada odstranena upravou tesnenia dveri.

Spytal som sa, ci som ojedinely pripad alebo nieco podobne uz riesili (na Rapide), odpoved bola, ze riesili a tiez sa voda nachadzala vo dverach vodica. S ostatnymi dverami na Rapide som zatial taky problem nemal.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Žádné lepší vlákno jsem pro můj dnešní ranní zážitek nenašel, tak se předem omlouvám.


Auto mi po umytí asi 3 dny stálo a dnes bylo u nás -4. Klika u řidiče byla lehce přimrzlá, ale otevřít šlo. Pak už ovšem nešlo zavřít. Mačkal jsem ten zobáček, co jde do skobičky na autě, zamrznutý nebyl. Klika dveří také šla, takže problém někde na trase klika -> zobáček. Každopádně do práce jsem jel "jednoruč" a levou rukou držel dveře. Po asi 5 km, naráz dveře zavřít šly...

 

To je normální, že při -4 a umytém autu nejdou zavřít dveře? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odpověď jsem našel ve forum O II: "Problém s nemožností zavření dveří mám už za sebou,musí se vzít za kliku a k táhlu přes brčko stříknout WD.Přimrzá táhlo vedoucí od jednotky zámku ke klice."

 

To je docela opruz na novém autě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ze by nesly otevrit dvere to se mi jeste nestalo. Mam rapida mesic a I kdyz v noci mrzlo, tak jsem to pres den myl a nic.

 

Ale mne by spis zajimalo, jestli je to odtikani u faceliftu uz poreseno. Nebo to mam kontrolovat a prozerat tesneni, aby to melo kudy odtikat.Zatim jsme si nrevsiml, ze by dvere splouchaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den všem, jen chci poděkovat za rady... přesně jak se tu píše, jako bych měl za sedačkou řidiče láhev s pitím, hlasité šplouchání. Po přečtení tohoto fóra jsem jen lehce pohnul s těsnící gumou ze spodku dveří u OCTAVIE 3 a vyteklo hezkých pár litrů... přikládám jen krátké video, třeba to někomu pomůže jako mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Čau když to tady tak čtu, ta voda v těch dveřích, tak se jen zeptám, nemůže u spolujezdce přes ty dveře pokud by ty odtokové kanálky byly zaslepené, ucpané atd. téct voda až dovnitř ?? mám totiž mokrej koberec. až k podlaze. mám rapida 4 roky starej 

Editováno: , autor: šternberk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

tak se přiznám že jsem slyšel za sebou také šplouchnutí a jak tady hledám něco jinýho tak jsem narazil na toto vlákno. Takže já tam v zadních dveřích mám taky rybník. Ale co hledám: když auto stálo před fabrikou celej den a zachpršelo rak jsem zjistil že mám u spolujezdce na koberci lagunu, pod kobercem, v prahu, prostě super u auta takového tohoto.Kdy by to bylo v mojí š110 l tak mě to ani nepřekvapí ale tohle mě docela nasštvalo. Garážuješ auto, necháš ho stát v dešti a přijdeš a máš tam rybník, ale už podruhé se mě to stalo a voda teče někde po plastovém obložení prahu , u spoje obložení podběhu a prahu, zteče to na i pod gumovej koberec. prohlížel jsem gumu a na nic nepřišel. Setkali jste se s tím někdo?

díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem jsem dal stěrače pryč, dal jsem ten kryt torpéda pryč abych zjistil že tím že auto stojí v garáži nebo pod přístřeškem takže tam je maximálně prach a vpravo byla pavučina a jedna větvička jinak je to úplně čistý žádný bláto nic Takže voda ze dveří nemohla téct od torpéda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U RAPIDa jsou ještě dvě možná problematická místa. Ale nevím, jestli by se tamtudy voda dostala dovnitř.

První je klapka přívodu vzduchu do auta vpravo pod sklem. Tamtudy by se voda mohla dostat dovnitř. Dokonce u F3 tam začali dávat kryt, který má bránit zatékání. Je na to dokonce TPI https://forum.skodahome.cz/topic/132215-dílenská-příručka-návody-schémata-apod/?do=findComment&comment=2198947 a po nějakém čase to dávali i v sérii. Na fotce je označeno místo, kudy teče voda ze skla. Číslo dílu je 6R0815479A.

IMG_20170408_153427.thumb.jpg.2a9621989c6996b6d6a3355e2de9e5fd.jpgIMG_20170408_153204.thumb.jpg.2c3339549bf590cad02fc0e5f4da3e6b.jpg

Druhé místo je na dně vodního kanálu. Když se oddělá čelní černý plech vodního kanálu (musí se sundat nejprve filcové tlumení pro přístup ke šroubům), tak je tam průchodka svazku z pravé části motorového prostoru a pravé části pod sklem. Myslím, že to řešil @Lusta17 se servisem (ale docela neúspěšně), že mu to zatěsňovali nějakým tmelem. Nebo aby to nebyl podobný případ, jako toto....https://forum.skodahome.cz/topic/34104-odtoky-pod-stieračmi-pod-tesnením-okna/?do=findComment&comment=2292684

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...